Jeżeli ktoś nie wie, to eM kilka dni temu postanowiła stworzyć wpis w którym opowie krótko o serialach, które w tym sezonie ma zamiar o...

Jeżeli ktoś nie wie, to eM kilka dni temu postanowiła stworzyć wpis w którym opowie krótko o serialach, które w tym sezonie ma zamiar oglądać. Krótko może i by było, ale okazało się, że eM ogląda lub ma zamiar oglądać o wiele więcej niż powinna, szczególnie, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że powinna stworzyć w tym roku pracę magisterką. A jeszcze do tego dochodzą książki, blog, a czasami jeszcze może jakiś film się trafi.

eM coś czuje, że w tym roku będzie musiała zmienić drugie imię na Prokrastynacja.
Doszło do tego, że eM się boi patrzeć na nowości, żeby nie znaleźć czegoś fajnego.

Dlatego eM podzieliła listę na dwie części. W pierwszej, mieliście możliwość zobaczenia co eM będzie oglądała już teraz. Teraz eM zajmie się serialami, które premierę mają na początku przyszłego roku lub ich premiera jest bliżej nieokreślona.

A jeżeli chcecie śledzić co eM ogląda na bieżąco, dodajcie ją do znajomych na Followmy.tv.

Tak jak poprzednio, kolejność przypadkowa!

Gdyby ktoś nie zaglądał do kalendarza, a czytanie z pogody za oknem stanowiło dla niego problem, to eM chciała grzecznie poinformować, ...

Gdyby ktoś nie zaglądał do kalendarza, a czytanie z pogody za oknem stanowiło dla niego problem, to eM chciała grzecznie poinformować, że w tym tygodniu zaczyna się październik, a razem z nim zaczyna się rok akademicki, zaczynają się pytania co eM chciałaby dostać na urodziny, a także zaczyna się nowy sezon serialowy w Ameryce. 

Dlatego eM postanowiła stworzyć listę seriali, które będzie chciała oglądać. Nie, nie na bieżąco, bo to się nigdy nie udało i w tym roku (akademickim) też pewnie się nie uda, bo eM czeka napisanie całej magisterki i połowy drugiej. No dobra, myślenie o napisaniu drugiej. Brzmi bardziej prawdopodobnie.

Będąc przy tym temacie, nie wymagajcie od eM w tym roku ambitnych seriali. eM już teraz wie, że nie będzie miała mózgu do nich. Wyśmiewanie głupoty tych młodzieżowych czy lżejszych brzmi cudownie odprężająco. 

Lista zawiera seriale z którymi eM jest na bieżąco, czyli obejrzała wszystkie dostępne odcinki. Część pierwsza zawiera tytuły, które wracają już teraz, część druga, która ukaże się jutro zawiera te, które swoją premierę mają na początku 2016 lub jest bliżej nieokreślona. 

Kolejność przypadkowa! 
Istnieje możliwość występowania spoilerów dotyczących poprzednich sezonów. 
Dajcie znać, co Wy zamierzacie oglądać!

Wszyscy, którzy boją się przeczytać ten post, bo myślą, że eM będzie spoilerowała, nie bójcie się! eM nie ma najmniejszego zamiaru Wam ...

Wszyscy, którzy boją się przeczytać ten post, bo myślą, że eM będzie spoilerowała, nie bójcie się! eM nie ma najmniejszego zamiaru Wam spoilerować, bo nie chce Wam popsuć zabawy. 
Bo uwierzcie eM, zabawa jest przednia! 

Po za tym, eM zamierza w niedługim czasie wyprodukować post, który będzie pełen spoilerów, dlatego uważajcie co czytacie! A osoby, które już czytały na dyskusję niech poczekają na ten drugi post, żeby przypadkiem komuś się coś nie wymsknęło, dobrze? 

To dlaczego eM pisze tę wersję? 
Bo eM po raz kolejny chce się przyznać, że się myliła. 
Ci którzy znają eM wiedzą, że bardzo trudno jest jej przyznać się do błędu. 

Jeżeli chcecie wiedzieć od czego się zaczęło, to przeczytajcie opinię eM na temat Szklanego tronu, a potem łączną o Koronie w mroku i Dziedzictwie ognia. 

Jeżeli myślicie, że eM napisała post w którym będzie opowiadała jak poprawnie segregować śmieci, to niestety eM musi Was zmartwić. Je...

Jeżeli myślicie, że eM napisała post w którym będzie opowiadała jak poprawnie segregować śmieci, to niestety eM musi Was zmartwić.

Jesteście w błędzie.

Nie żeby nie był to ważny temat, ale eM to eM i niedawno (niestety) myślała i doszła do wniosku, że motyw ratowania świata przed zagładą w literaturze młodzieżowej (a tak naprawdę, nie tylko młodzieżowej) jest bardzo popularny.

Robiąc szybki przegląd przeczytanych tytułów (eM przyznaje się bez bicia, że nie ma ochoty na dogłębne analizy), tylko w obyczajówkach nie widać herosów na większą skalę. Cała reszta? Czy to jak główny wątek, czy załatwiając sprawę przy okazji dbania o własne interesy, w większości przypadków czy tego chcemy, czy nie i tak zostaniemy nim poczęstowani. 

Dlatego też, eM postanowiła zebrać informacje, które są podawane w literaturze (ewentualnie w serialach) i stworzyć przewodnik dla wszystkich, którzy od czasu do czasu mają ochotę uratować świat. 
Edycja young adult.

Ten wpis miał nigdy nie powstać z jednego prostego powodu. eM nie miała zamiaru oglądać tego filmu. Oczywiście, eM wiedziała, że taki f...

Ten wpis miał nigdy nie powstać z jednego prostego powodu. eM nie miała zamiaru oglądać tego filmu. Oczywiście, eM wiedziała, że taki film istnieje (co może nie jest aż tak oczywiste, bo eM często nie wie jakie filmy powstały, ale to nie o tym dzisiaj), a nawet widziała jego zwiastun, kiedy była w kinie na Papierowych Miastach. Dzięki temu, kiedy eM dowiedziała się w środę, że idzie do kina (i to nawet tego samego dnia) i dostała za zadanie znalezienie jakiegoś przyjemnego filmu, eM zaproponowała Kryptonim: U.N.C.L.E.

I ani chwili nie żałowała, że to zrobiła!

eM miała nadzieję, że to będzie coś całkiem przyjemnego, w końcu reżyserią i scenariuszem zajął się Guy Ritchie, który stworzył filmową wersję Sherlocka z Robertem Downey Jr'em w roli głównej, który to film eM bardzo lubi. 

Jednak sam zwiastun nie zapowiadał czegoś nadzwyczajnego, a eM miała wręcz wrażenie, że najlepsze momenty zostały już pokazane. 
I tak było. Wszystko, co chcecie wiedzieć o filmie, jeżeli chodzi o historię, macie pokazane w zwiastunie. Film jest tak przewidywalny, że eM od początku wiedziała jak to się skończy. No dobra, pomyliła się w jednym momencie, ale nie będzie zdradzała, bo eM sama bardzo się cieszyła, że stało się inaczej. 

Muzyczny Spam eM to cykl, który będzie się pojawiał co jakiś czas na blogu. Założenie jest takie, że będzie to kopalnia piosenek dla Was,...

Muzyczny Spam eM to cykl, który będzie się pojawiał co jakiś czas na blogu. Założenie jest takie, że będzie to kopalnia piosenek dla Was, a zarazem eM nie zapomni już nigdy jaki tytuł miała piosenka, której słuchała kilka miesięcy temu.

Wszyscy wygrywają!

Przy okazji, eM ma nadzieję, że w komentarzach będziecie dzielili się z nią swoimi ulubionymi kawałkami. Nigdy nie wiadomo, gdzie czeka na nas perełka!

Kolejność przypadkowa.

Tak się kończy chęć bycia hipsterem połączona z używaniem goodreads.com jako jedynego portalu książkowego. Znaczy kończy się tym, że w cz...

Tak się kończy chęć bycia hipsterem połączona z używaniem goodreads.com jako jedynego portalu książkowego. Znaczy kończy się tym, że w czasie kiedy czyta się książkę po angielsku, okazuje się, że za dwa dni ma być wydana po polsku. 
A najciekawsze w tym wszystkim jest to, że eM nawet nie miała zamiaru jej czytać. 

Wiecie jak to czasami jest.
Widzicie książkę, czytacie opis i wydaje się Wam, że jest o czymś, co zupełnie do Was nie trafi. Potem natykacie się na nią jeszcze raz, czytacie o niej i okazuje się, że mieliście o niej zupełnie inne wyobrażenie i zupełnie nie wiecie gdzie taki obraz powstał. 

Tak było z eM i Uprooted

Ile razy macie tak, że po przeczytaniu książki lub obejrzeniu serialu czy filmu, chcecie od razu podzielić się z kimś swoimi przemyślen...

Ile razy macie tak, że po przeczytaniu książki lub obejrzeniu serialu czy filmu, chcecie od razu podzielić się z kimś swoimi przemyśleniami? Najlepiej byłoby, gdyby taką osobą był ktoś z Waszych znajomych, jednak może zdarzy się tak, że nie podzielają oni Waszego zainteresowania.
Wręcz patrzą na Was jakby nagle wyrosła Wam druga głowa. Z rogami. 

W takich momentach pozostaje zwrócenie się w stronę Internetu. 
Co nie jest łatwą sprawą, ponieważ w większości przypadków, kiedy radośnie będzie szukali informacji na interesujący Was temat, spotkacie się ze ścianą. Czyli fandomem.

Administratorem danych osobowych jest Milena Kornas, e-mail: empoleca@gmail.com. Zamieszczając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Administratora. W każdej chwili masz prawo do: żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, przeniesienia, cofnięcia zgody na przetwarzanie oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Na blogu zaimplentowany jest kod śledzenia Google Analitycs w celach analizy statystyki bloga.