eM doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to co napisze poniżej będzie... Dziwne. Tak, to bardzo dobre słowo. Do przeczytania te...

eM doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to co napisze poniżej będzie...
Dziwne.
Tak, to bardzo dobre słowo.

Do przeczytania tej książki eM została w delikatny sposób nakłoniona (Cześć Mery!) i wcale a wcale nie żałuje, że dała się nakłonić.
Chociaż czytanie szło powoli, chociaż stron dużo.
Było warto.
Klasyka literatury, to jednak klasyka literatury. Tu nie ma co dużo na ten temat dyskutować. Czytając ją, eM doszła do wniosku, że na lekcji historii zamiast uczyć się o wojnie secesyjnej z podręczników, należałoby przeczytać Przeminęło z Wiatrem. 
O! Albo podłączyć to też jako lekturę na polski, bo długie to strasznie!

Widzicie, eM byłaby genialnym Ministrem Edukacji.

Tydzień 2. Z małym opóźnieniem, ale jest! Będą spoilery. The Originals 2x01 Awwwwwww! Czy ciocia Rebekah opowiadająca Hope histor...

Tydzień 2. Z małym opóźnieniem, ale jest!
Będą spoilery.

The Originals
2x01
Awwwwwww! Czy ciocia Rebekah opowiadająca Hope historię rodziny nie jest najsłodszą rzeczą?
Znaczy najsłodszą jaką widzieliście w tym serialu, oczywiście.
Elijah wrócił, W ciągu pierwszej minuty. eMgusta! A potem to już do końca Elijah zostaje taki jaki powinien być i jaki zawsze był. Nigdy się nie zmieniaj Elijah, nigdy się nie zmieniaj!

Klaus słucha muzyki, której eM zawsze się bała. eM wszystko rozumie, ale dajcie eM muzykę, którą będzie mogła wrzucić na fanpage'a! Muzyczny kącik Oryginalnych z tego odcinka kiepsko wygląda. Może ostatnią piosenką z odcinak eM się zainteresuje, ale to dopiero za jakiś czas.

I eM nadal uważa, że nie ma problemu z Haley jako postacią, tylko z aktorką, która ją gra. No eM nie może się do niej przekonać, no nie da rady.
AAAA! Wilczek! Wilczek to nie Wilczek! Ale jak go dobrze dobrali!
eM ma nadzieje, że Wilczek jeszcze z nami pobędzie. Reszta rodzinki już niekoniecznie.
Jedyne co eM zastanowiło, to czy przypadkiem w TVD Kol nie został wciągnięty w nicość? To jakim cudem teraz egzystuje w Oryginalnych? Kochani Twórcy, eM prosi o wyjaśnienie!

Epicka walka w pierwszym odcinku zawsze na plus, zobaczymy co będzie dalej skoro zaczęli od czegoś takiego.

Agents of S.H.I.E.L.D.
2x03Niech ktoś przytuli Fitza. eM bardzo ładnie prosi! I pewnie nie tylko eM ma ochotę go przytulić, prawda?
Początek odcinka wyglądał tak, że eM trzy razy się sprawdzała, czy włączyła sobie odpowiedni odcinek. Simmons i kłamstwa? To wygląda okropnie i jest przykre i eM się nie zgadza.
Chociaż myśl o scenie w której Simmons wraca do Fitza eM już się kręci łza w oku.
Skye chyba chce się zamienić w May. Dobra, koniec z przetrzymywaniem Warda, wypuście go na wolność, może Wam pomoże! Scena, kiedy Fitz znajduje Warda bardzo dobra. NO PRZYTULCIE W KOŃCU FITZA!
Pan, który ma ładny akcent może zostać. I może dużo mówić.
Creepy pranie mózgu jest creepy.


The Vampire Diaries
6x02Enzo uratował odcinek. Tyle eM ma do powiedzenia. Enzo to taki Damon z początku serialu. A w połączeniu z Caroline jest w ogóle świetny. Chyba eM zaczyna być Team Eroline. Eh.

To co się stało z duetem Bonnie&Damon może i było ciekawe, ale eM jakoś nie poruszyło. Całe szczęście, Damon zaczął się zachowywać jak Damon.

Za to wątek Eleny eM przemilczy. To. Było. Strasznie. Nudne.

No i jak obstawiacie, kto jest ojcem nowej bohaterki? eM ma typ, napisze go tutaj, żeby nie było, że eM zmieniła zdanie. Gotowi? Ojciec Bonnie.


Reign
2x02Mary za dużo używa stwierdzenia "Jestem Królową. Mów/ Słuchaj/ Rób co karzę". eM rozumie, że władza jest władzą, ale czasami to wygląda tak, jakby eM miała podejść do kogoś i powiedzieć "Jestem eM. Oddawaj swoich zaklepańców".
Hmph. To nawet niegłupie jest.

eM musi chyba stworzyć WłosyFrankaWatch, bo poziom perfekcyjności jego fryzury jest strasznie wysoki.
Za to Nostradamus bez brody wygląda tak... Nienostradamusowato. Szkoda eM go. Wszystko co złe spada na Nostradamusa. Nic dziwnego, że przepowiada takie rzeczy!

Marysia i Franek knują razem, co momentami wygląda tak jakby twórcy odwoływali się do jednej z najlepiej knujących par, czyli Chucka i Blair z Plotkary. Tylko Marysia i Franek są potem za bardzo radośni. Chociaż Marysia powoli, powoli zaczyna zachowywać się jak Catherine.

Wątek z dzieckiem jest dla eM wymuszony, chyba, że to reakcje eM na Lolę.
I niech Twórcy zdecydują się w końcu, czy istnieje nadnaturalna strona w tym serialu czy nie, bo eM nie wie do jakiej szufladki go sobie wsadzić.

Duchy opętujące ciała ludzi zawsze zapowiadają ciekawą historię.

Jeżeli widzicie, że wróciły eMniusy, to wiedzcie, że coś się dzieje! eMniusy z rana! Tego już dawno nie było.

Jeżeli widzicie, że wróciły eMniusy, to wiedzcie, że coś się dzieje!

eMniusy z rana!
Tego już dawno nie było.

eM nie tyle będzie pisała o tej konkretnej książce, a raczej o tym co sobie uświadomiła czytając ją. John Green uwielbia schematy. I to...

eM nie tyle będzie pisała o tej konkretnej książce, a raczej o tym co sobie uświadomiła czytając ją.
John Green uwielbia schematy. I to tak bardziej niż eM uwielbia swoich zaklepańców.

Na podstawie 19 razy Katherine eM postanowiła podsumować elementy historii, które często powtarzają się w książkach pana Zielonego.
Wszystkich historii eM dokładnie już nie pamięta, więc nie należy jej bić, jeżeli coś pomiesza.

eM postanowiła, że swoje opinie na temat bieżących odcinków seriali, które ogląda będzie spisywała w jednym miejscu. To znaczy na blogu. I p...

eM postanowiła, że swoje opinie na temat bieżących odcinków seriali, które ogląda będzie spisywała w jednym miejscu. To znaczy na blogu. I postara się to robić raz w tygodniu.
Życzcie eM powodzenia!
Jeżeli ktoś już oglądał dany odcinek, eM zaprasza do wymiany uwag!

Należy spodziewać się spoilerów.

Administratorem danych osobowych jest Milena Kornas, e-mail: empoleca@gmail.com. Zamieszczając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Administratora. W każdej chwili masz prawo do: żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, przeniesienia, cofnięcia zgody na przetwarzanie oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Na blogu zaimplentowany jest kod śledzenia Google Analitycs w celach analizy statystyki bloga.