23:24

O blogu

eM poleca to blog, który powstał w maju 2012 roku z potrzeby wyrzucenia z siebie wszystkich emocji, które siedziały we mnie po tym jak moi znajomi nie mogli słuchać jak opowiadałam im o swoich popkulturowych odkryciach. 

Początkowo blog bardziej książkowy, chociaż nigdy nie brakowało na nim postów o muzyce, filmach czy serialach. Od samego początku starałam się wyszukiwać najciekawsze zagraniczne pozycje czytelnicze i pokazywać, że czytanie po angielsku nie jest takie straszne, jak może się wydawać. Oprócz tego na przestrzeni lat, zawsze ważnym elementem eM poleca była twórczość Johna Greena  (pamięta ktoś jeszcze Gwiazd Naszych Wina?) oraz Cassandry Clare (szczególnie Kroniki Nocnych Łowców). Co ciekawe, kiedy spojrzycie w archiwum, zobaczycie, że do pewnego momentu posty były pisane w trzeciej osobie, co w pewnym momencie musiało się zmienić. 

Miało to miejsce po kryzysie twórczym na przełomie 2017/2018, kiedy oprócz sposobu pisania, zmieniłam również typy postów, które są publikowane. Tematy, którymi się zajmuję to ogólnie rozumiana popkultura, w szczególności: książki (szczególnie fantasy i YA) oraz wszelkiego rodzaju procesy i zjawiska ich dotyczące (szczególnie marketingowe i społeczne, ze względu na wykształcenie marketingowe), anglojęzyczny rynek wydawniczy, filmy i seriale będące ekranizacjami książek, popkultura koreańska (zarówno w postaci k-dram jak i k-popu) oraz wszystko co akurat w danym momencie spowoduje, że moje serce zacznie szybciej bić (zarówno z pozytywnych jak i negatywnych powodów)

Dla ułatwienia, posty obecnie są publikowane w kilku seriach:
Zagraniczne zapowiedzi - publikowane na początku miesiąca najciekawsze zapowiedzi książek z anglojęzycznego rynku wydawniczego. Bukszots - krótkie podsumowanie ostatnio przeczytanych książek. Przewodnik po książkach - przegląd twórczości, czy serii znanych autorów, tak aby ułatwić zapoznanie się z ich twórczością. eM dramy - posty o koreańskich dramach, wśród których znajduje się także DramaRAR, czyli podsumowanie ostatnio obejrzanych dram. Fenomen BTS - seria o fenomenie obecnie najpopularniejszego zespołu na świecie. Popkulturowe Wyznania eM - posty dotyczące mojego osobistego spojrzenia na pewne zjawiska w popkulturze. eM rozkminy - seria w której zastanawiam się nad procesami i zjawiskami występującymi w popkulturze. 

Jako autorka bloga, dwukrotnie współprowadziłam wraz z Gosiarella prelekcje na SerialConie na temat koreańskich dram:
2018 - K-dramy. Poradnik dla początkujących
2019 - Koreańskie bingo - motywy i schematy w k-dramach

W przeciągu tych kilku lat prowadzenia bloga, podjęłam się kilku współprac recenzenckich (w większości przypadków jednorazowych). Obecnie, przez ograniczony czas (ze względu na pracę zawodową) skupiam się na pisaniu o tym, co mi naprawdę w duszy gra, jednak każdą propozycję ciekawej współpracy chętnie przemyślę. Statystyki udostępniam na prośbę.

Wyróżnienia:

2020 - Grupa Złota w Share Week

Oprócz bloga, prowadzę również social media pod tą samą nazwą:
Fanpage: eM poleca
Twitter: eM poleca
Instagram: em_poleca

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger