13:24

eMniusy #16
Tęskniliście za eM jako źródłem informacji?

Tym razem eMniusy nie mają myśli przewodniej, chyba, że może za nią uznać to, że eM jest naprawdę ciekawa tego wszystkiego, co znajduje się poniżej. No i nie może się doczekać większości rzeczy.

Nowe przygody MagnusaCassandra Clare postanowiła wyciągnąć wszystko co się da (to znaczy każdy grosz) ze swojej serii o Nocnych Łowcach. Dlatego oprócz Mrocznych Intryg oraz dwóch serii, które nie zostały jeszcze wydane, postanowiła napisać kolejną serię o przygodach Magnusa Bane'a, tym razem dla starszych czytelników. Tak, to nie będzie tylko jedna książka, a cała trylogia. Pierwsza część ma zostać wydana w listopadzie 2017, a jej współautorem będzie Wesley Chu. 

Zazwyczaj eM jest jak najbardziej za tym, żeby rozszerzać świat, pisać o bohaterach o których jest niezbyt wiele wiadomo. Tym razem, eM obawia się, że Clare zaczyna już trochę przeginać. Z sentymentu eM zapewne to przeczyta, ale w większym stopniu z ciekawości, czy autorka nie pogubi się w świecie i zasadach, które stworzyła. 
Patrzcie jakie piękne! Początkowo eM nie mogła sobie wyobrazić tego, jak będą wyglądali jej ulubieni bohaterowie kilkanaście lat później, nie była nawet przekonana całkowicie do samego pomysłu stworzenia sztuki. Jednak kiedy zobaczyła pierwsze zdjęcia aktorów z Harry Potter and the Cursed Child, zaczęła żałować, że nie będzie mogła jej zobaczyć.


Ale będzie mogła ją przeczytać. Wiadomo kto wyda Przeklęte dziecko w Polsce.Pierwsza wersja książki zostanie wydana w formie e-booka  i będzie można ją kupić na Pottermore, wersja drukowana ukaże się nakładek Media Rodzina. Natomiast w późniejszym terminie, ukaże się wersja rozszerzona. 

To co, najpierw e-book, potem rozszerzone wydanie na półce? 
A potem zbieranie środków na obejrzenie sztuki. 

Z ostatniej chwili: Przy okazji, pojawiły się spoilery, które dokładnie opisują co się wydarzy w sztuce. Jeżeli okażą się prawdziwe, to eM chyba zostanie przy fanfiction. Te spoilery są tak dziwne, że aż przerażające. 

A pisząc o wydawaniu książek w Polsce: W lipcu zostanie wydane A Darker Shade of Magic!

Jeżeli śledzicie od czasu do czasu bloga eM, to pewnie wiecie, jak eM się z tego powodu cieszy. Dla tych, którzy (jeszcze!) nie wiedzą co tracą, eM zostawia link do jej opinii o pierwszej części.

eM o A Darker Shade of Magic

A co z polską wersją?
Tytuł: Mroczniejszy odcień magii
Kiedy: 11 lipca (to już niedługo!)
Kto:  Wydanictwo Zysk i Sk-a
Okładka: PIĘKNA!

Przygód Agentki Carter raczej już nie zobaczymy, ale możemy sprawdzić jak poradzi sobie Hayley Atwell w Conviction. 

Po tym zwiastunie eM wpisuje Conviction na listę seriali do obejrzenia!Nie zapominajmy o okładkach!
Oto trzy, na które eM czekała bardzo długo i musi przyznać, że jest całkiem zadowolona. Chociaż okładka Empire of Storms (piąta część Szklanego Tronu Sarah J. Maas) doprowadziła do wysypu teorii kto zginie w tym tomie (ze względu na element stroju znajdującego się na okładce), okładka The Song Rising (trzeciej części Czasu Żniw) zaskoczyła inną stylistyką (ale są zdjęcia pokazujące, że grzbiety nowych projektów będą pasowały do dwóch poprzednich. eM ma nadzieję, że to samo zostanie zastosowane w przypadku polskiej wersji). A Conjuring of light (trzecia i ostatnia część Mroczniejszego odcienia magii) jest piękna i tyle. 

A co u Was słuchać? Dowiedzieliście się ostatnio o jakiś ciekawych rzeczach? 

9 komentarzy:

 1. buu a ja liczę na 3 sezon agentki Carter :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. eM też by chciała 3 sezon przygód Peggy, ale w najbliższej przyszłości chyba nie ma na to szans :(

   Usuń
 2. Odrobię niepokojące jest rozszerzanie się świata Nocnych Łowców. Jak pierwszy raz się natknęłam na tę informację to się nawet ucieszyłam, ale "trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym". Ale przeczytamy, zobaczymy.

  Harry <3 Recenzje pokazów przedpremierowych są entuzjastyczne, ciekawe co to będzie Już się nie mogę doczekać, aż książka wyjdzie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doskonałe podsumowanie tego, co robi Clare. Mogłaby nawet i robić jakieś dodatkowe rzeczy, ale powinna zaplanować to, na co ma pomysł i skończyć z tym. A nie bawić się Nocnymi Łowcami i zapewne sama sobie zaprzeczając.

   Recenzje pokazów są entuzjastyczne, ale jak już się przeczyta jak wygląda historia opowiedziana w Przeklętym dziecku, to już tak kolorowo nie jest. Serio. eM nie mogła się powstrzymać i przeczytała spoilery. Zapowiada się gorzej niż w fanfickach. Serio.

   Usuń
 3. Wiedziałam, że premiera jest w wakacje, ale nie widziałam daty :) Dzięki eM wiem, że to już na początku lipca :)
  Jeśli o HP chodzi to bardziej czekam na książkę niż przedstawienie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na początku lipca jest premiera spektaklu i pierwszych wersji książek, jeżeli eM dobrze pamięta, a ta rozszerzona wersja książki ma być w październiku? Czy jakoś tak ;)

   Jeżeli chodzi o przedstawienie, to eM ma nadzieję, że ktoś wpadnie na pomysł, żeby zrobić z niego transmisję, albo nagrać i pokazywać/sprzedawać ;)

   Usuń
 4. Ale mi te zdjęcia zrobiły mega smaka na sztukę, której pewnie nie zobaczę :/ ale przynajmniej będzie książka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. eM ostatnio stara się myśleć pozytywnie, więc wykombinowała, że może nagrają spektakl i będą go wyświetlali w kinach, jak to bywa z niektórymi sztukami ;)

   A książki eM jest bardzo ciekawa, bo oczywiście już wyczytała spoilery o tym o czym dokładnie będzie "Przeklęte dziecko".

   Usuń
 5. Zdjęcia z Harry Potter and the Cursed Child wyglądają bardzo zachęcająco. Obejrzeć nie obejrzę, ale przeczytam na pewno. :D

  OdpowiedzUsuń

Copyright © eM poleca , Blogger