18:08

Cynthia d'Aprix Sweeney - Gniazdo


eM naprawdę stara się nie kierować wyglądem okładki przy wyborze tego, co będzie czytała. 
A tym bardziej tego, co kupi do przeczytania. 

Niestety, co jakiś czas postanowienie eM upada a wtedy eM przepada. Po czym następuje seria wpisów na blogu dotyczących książek, które się tak cudownie zapowiadały, miały piękne okładki a wyszło jak zawsze. 

Całe szczęście, dzisiaj eM nie o tej sytuacji. 
No dobrze. W pewnym stopniu o niej, bo kupiła książkę, jej okładka jest przecudowna (i nie pozwólcie eM zacząć opowiadać o fakturze papieru ani o innych zdobieniach, serio nie chcecie tego słuchać!), ale po raz pierwszy od dłuższego czasu eM spodobało się to co kryło się w środku (chodzi o środek pięknej okładki, żeby była jasność!).

Historia nie jest skomplikowana.
Mamy rodzinę a dokładniej mówiąc dorosłe rodzeństwo i ich życie.
Dorzućmy do tego coś o co jest przyczyną największych nieporozumień i konfliktów wśród ludzi, czyli pieniądze (duże pieniądze) i powinniście już wiedzieć czego można się spodziewać.

Gniazdo nie jest książką po której możecie oczekiwać, że akcja Was porwie.
Autorka nie przynudza, ale jednak jest to cały czas historia skupiająca się w większym stopniu na relacjach.
Szczerze powiedziawszy, eM nie byłaby zdziwiona, gdyby kiedyś usłyszała podobną historię mającą miejsce w prawdziwym życiu.

Z drugiej strony, to nie jest historia, która Was przytłoczy. Gniazdo czyta się przyjemnie, momentami jest nawet zabawnie.
A przez to, że akcja dzieje się w Nowym Jorku wspominane są duże pieniądze (i problemy z nimi), prywatne szkoły, sekrety, relacje między ludźmi i skandale, mózg eM stwierdził, że to coś przypomina w jakimś sensie Plotkarę. Tylko z dużo starszymi bohaterami. I z mniejszą kasą. No i nie z tak ładnymi sukienkami.

Podsumowując, było w porządku. Jeżeli chcecie przeczytać historię, która Was nie przygniecie (chodzi o psychiczne przygniecenie, żeby nie było! Ewentualnie uważajcie, żeby książka Wam na twarz nie upadła) to Gniazdo będzie czymś dla Was. Szczególnie, jeżeli lubicie zaglądać w życie innych ludzi i ich relacje.

To zabrzmiało gorzej niż eM chciała, żeby zabrzmiało. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger