12:59

Zagraniczne zapowiedzi: maj


Maj to czas, kiedy na naszym rodzimym rynku wydawniczym widać zatrzęsienie nowości na które wiele osób czekało. Czy to samo można powiedzieć o tym co się dzieje na anglojęzycznym rynku? Niekoniecznie. Chociaż nie można powiedzieć, że nic się nie dzieje, tak patrząc na najciekawsze propozycje, z niecierpliwością czekam tak naprawdę na tylko jedną z nich.

Amie Kaufman, Jay Kristoff - Aurora Rising (The Aurora Cycle #1)

Premiera: 7 maja 2019


Aurora Rising to powrót duetu odpowiedzialnego za sukces Illuminae - ponownie wyruszymy w kosmos, jednak tym razem w trochę innej wersji. Tym razem, dostajemy grupę zupełnie różnych postaci, kadetów Akademii Aurory, które łączy wspólny cel (którym może być przyszłość galaktyki, ale kto by na to uwagę zwracał). Jednym z tych bohaterów, jest dziewczyna, która przez dwa wieki była uwięziona w kro-śnie a która może stać się katalizatorem, który rozpocznie wojnę przygotowywaną przez miliony lat.

Christne Riccio - Again, but Better

Premiera: 7 maja 2019Autorkę tej książki możecie znać lepiej jako PolandBananaBooks, czyli jedną z najbardziej znanych booktuberek na świecie. Co ciekawe, sami możecie obejrzeć jak przebiegały zmagania Christine z pisaniem tej powieści na jej kanale. Again, but Better to historia o dostawaniu drugich szans, poznawaniu siebie i byciu odważnym na tyle, by spróbować ponownie. Główna bohaterka, Shane, postanawia zmienić coś w swoim życiu, dlatego decyduje się na spędzenie jednego semestru w Anglii. Ale jak to bywa w życiu - nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem.

Hafsah Faizal - We Hunt the Flame

Premiera: 14 maja 2019W pełnym detali świecie inspirowanym starożytnym światem arabskim, We Hunt the Flame jest historią o odkrywaniu, pokonywaniu strachu oraz braniu spraw w swoje ręce. Zafira jest Myśliwym, pod przebraniem mężczyzny przemierza przeklęty las Arz by móc nakarmić swoich ludzi. Nasir jest księciem Śmierci, zabijających tych głupców, którzy śmią podważyć jego despotycznego ojca, króla. Jeżeli ktoś odkryje, że Zafira jest dziewczyną, wszystkie jej osiągnięcia przepadną w niepamięć. Jeżeli Nasir pokaże swoją litość, jego ojciec brutalnie go ukarze.

Oboje są legendami Arawiya, chociaż żadne z nich nie chce nią być.


Nadine Brandes - Romanov

Premiera: 7 maja 2019Jeżeli jednak preferujecie inny kierunek, premierę będzie miała książka o alternatywnej wersji historii Romanowów. Anastazja Romanov miała prostą misję: przeszmuglować starożytne zaklęcie w walizce w drodze na zsyłkę na Syberię. To może być ostatnia szansa na ocalenie jej rodziny, jednak dowódca bolszewickiej armii depcze jej po piętach - i wie co robi, bo już wcześniej polował na Romanowów.

Jess Rothenberg - The Kingdom

Premiera: 28 maja 2019Dla fanów fascynujących połączeń, mamy miks bajkowego świata parku Disneya, nowych technologii oraz kryminalnych śledztw. Królestwo jest fantastycznym parkiem rozrywki w którym goście mogą latać na wirtualnych smokach a wcześniej wymarłe gatunki (bioinżynieria, yay!) biegają radośnie. Ana jest jedną z siedmiu pięknych księżniczek, które są zaprojektowane do spełniania życzeń. Kiedy spotyka pracownika parku Owena, Ana zaczyna odczuwać coś, co nie było przewidziane w jej programie - miłość. Jednak bajka zamienia się w horror, gdy Ana zostaje oskarżona o zabicie Owena, rozpoczynając tym proces sądowy stulecia.

A jeżeli chcecie się dowiedzieć, to w naszej polskiej trawie piszczy - idźcie do zapowiedzi u Gosiarelli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger