10:25

Zagraniczne zapowiedzi: maj 2021


Nie powiem, jestem zaskoczona ilością książek o których chciałabym wspomnieć w majowych zagranicznych zapowiedziach - i to pomimo tego, że już doskonale wiem, kiedy spodziewać się, że będzie ich więcej a kiedy mniej. Dlatego nie przedłużając, przed Wami sześć tytułów, które podzieliłam na dwie grupy: książki obyczajowe oraz książki z motywem azjatyckim. Zaczynamy od nowej książki autorki Red, White and Royal Blue, czyli Casey McQuiston, której One Last Stop (premiera: 6.05.2021) opowiada o 23 letniej dziewczynie, która zdaje sobie sprawę, że jej sympatia z metra pochodzi z roku 1970 z Brooklynu. Musi zrobić wszystko, żeby jej pomóc - i spróbować nie zakochać się w dziewczynie zagubionej w czasie - zanim będzie za późno. 


People We Met on Vacation (premiera: 11.05.2021) Emily Henry to historia Poppy i Alexa, których różni wszystko, jednak po tym jak pewnego roku połączyła ich wspólna podróż samochodem i od tego czasu są przyjaciółmi, którzy co roku spędzają wspólnie tydzień wakacji. Do momentu kiedy dwa lata temu zniszczyli wszystko i przestali od tego momentu rozmawiać. 


Natomiast The Soulmate Equation (premiera: 18 maja 2021) Christiny Lauren, to historia samotnej matki, Jess Davis, która sceptycznie podchodzi do najnowszej firmy, która na podstawie DNA ma być w stanie znaleźć bratnie dusze. Jess nie ufa jej, szczególnie, kiedy okazuje się że jej bratnią duszą miałby być założyciel firmy - Dr. River Pena, za którym mówiąc delikatnie, nie przepada. Jednak kiedy GeneticAlly przedstawia propozycję: spróbuj się poznać z Dr. Pena my Ci zapłacimy, Jess nie może odmówić. Kiedy para chodzi od spotkania do spotkania, żeby podnieść wartość firmy, Jess zaczyna zdawać sobie sprawę, że naukowiec - i nauka kryjąca się za bratnią duszą - mogą być czymś więcej, niż sądziła.Najnowsza książka autorki Descendant of the Crane, Joan He, The Ones We’re Meant to find (premiera: 4.05.2021) to historia Cee, która przez trzy lata była uwięziona na opustoszałej wyspie bez wspomnień z wcześniejszego życia, bez możliwości przypomnienia sobie jak się tam znalazła. Wszystko co wie, to to, że gdzieś tam, za horyzontem ma siostrę o imieniu Kay. Zdeterminowana, żeby ją odnaleźć, Cee poświęca swoje dni na budowę łodzi ze złomu znalezionego na wyspie, robiąc wszystko w swojej mocy by przetrwać aż do dnia, kiedy opuści wyspę i spotka się ze swoją siostrą. 


Kiedy przeczytałam opis Tokyo Ever After (premiera 18.05.2021) Emiko Jean miałam jedno skojarzenie: Pamiętniki Księżniczki, ale w japońskiej wersji - dziewczyna mieszkająca w Ameryce, odkrywa, że jej ojciec jest księciem koronnym Japonii. 


Luck of the Titanic (premiera: 4.05.2021) opowiada o siedemnastoletniej Valorii Luck brytyjsko-chińskiego pochodzenia, która rzuciła pracę i została przeszmuglowana na Titanica z dwoma celami w głowie: spotkać się ze swoim bratem bliźniakiem Jamiem - jej jedyną rodziną, gdy oboje ich rodzice nie żyją - oraz przekonać szefa cyrku Ringling Brothers, żeby zatrudnił bliźniaków jako akrobatów. Sprytnej Val udaje się dostać do pierwszej klasy i znajduje Jamie’ego z grupą innych chińskich pracowników w klasie trzeciej. Jednak pewnej nocy dzieje się coś nie do pomyślenia - niezatapialny statek tonie - a Val i jej kompani nagle znajdują się w wyścigu o przetrwanie. 


A jeśli jesteście ciekawi co pojawi się na polskim rynku wydawniczym - wpadajcie do Gosiarelli.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger