17:46

Zagraniczne zapowiedzi: sierpień 2021


Sierpień pod względem zagranicznych premier zapowiada się mrocznie. Co mnie na początku trochę zdziwiło, bo w końcu za oknem nadal całkiem ładna pogoda a my już wkraczamy w tematy typowo jesienne, ale patrząc na to jakie już teraz mamy propozycje, jestem bardzo ciekawa historii, które pojawią się w kolejnych miesiącach. A Lesson in Vengeance (premiera: 3 sierpnia) Victorii Lee to historia, która powinna wpasować się w gusta fanów motywu Dark Academia. Felicity Morrow powraca do Dalloway School. Wzniesiony w górach Catskill, wiekowy, pokryty bluszczem kampus był jej domem do czasu tragicznej śmierci jej dziewczyny. Teraz, po roku nieobecności, wraca by zakończyć naukę. Ma nawet swój stary pokój w pokoju Godwin, ekskluzywnym dormitorium o którym krążą plotki, że jest nawiedzane przez duchy pięciu studentek Dalloway - dziewcząt, które niektórzy twierdzą, że były wiedźmami. Piątka z Dalloway zmarła w tajemniczych okolicznościach, jedna po drugiej na terenie Godwin. Czarnoksięstwo jest wplecione w historię Dalloway. Szkoła o tym nie mówi, mówią jednak uczniowie. W sekretnych pokojach i w zacienionych zakątkach zbierają się dziewczyny. I zanim jej dziewczyna zginęła, Felicity ciągnęło do mroku. Teraz jest zdeterminowana, żeby to wszystko zostawić za sobą. Wszystko czego chce, jest skoncentrowanie się na pracy zaliczeniowej i ukończeniu szkoły. 


Jednak jest to trudne, kiedy historia okultyzmu w Dalloway jest wszędzie. I kiedy nowa uczennica, nie pozwala jej o tym zapomnieć. To pierwszy rok Ellis Haley w Dalloway i od razu została popularna. Jako obiecująca pisarka, jedynie w wieku siedemnastu lat, Eliss jest nazywana metodyczną pisarką. Jest ekscentryczna, bystra a Felicity nie potrafi przestać czuć przyciągania, które do niej czuje. Więc kiedy Ellis prosi o pomoc w szukaniu informacji o Piątce z Dalloway do jej drugiej książki, Felicity nie jest w stanie odmówić. Biorąc pod uwagę jej historię z tajemną wiedzą, Felicity jest idealnym źródłem wiedzy. A kiedy historia zaczyna się powtarzać, Felicity będzie musiała zmierzyć się z ciemnością w Dalloway i w sobie. W Dark and Shallow Lie (premiera: 31 sierpnia) Ginny Myers Sain nastolatka znika z małego miasteczka w głębi bayou, gdzie magia gnije pod powierzchnią bagna, jak woda. La Cachette w Luizjanie to najgorsze miejsce do przebywania, jeśli masz coś do ukrycia. To malutkie miasto, w którym siedemnastoletnia Grey spędza swoje wakacje, jest również samozwańczą Supernaturalną Stolicą Świata - i miejscem w którym Elora Pellerin, jej przyjaciółka, zniknęła sześć miesięcy wcześniej. 


Gray nie może uwierzyć, że Elora zniknęła z powierzchni ziemi, tak jak nie może uwierzyć, że nikt mający zdolności metapsychiczne nie wie co się stało. Jednak kiedy zaczyna szukać informacji na temat nocy podczas której Elora zniknęła, zaczyna zdawać sobie sprawę, że wszyscy w mieście coś przed nią ukrywają. Jej babcia Honey, jej szczenięca miłość Hart a nawet jej zmarła matka, której sekrety będą przyznawały Grey spoza grobu. 


Kiedy tajemniczy nieznajomy pojawia się w bayou - chłopiec połączony z Elorą oraz krwawą historią miasta - Grey zdaje sobie sprawę, że przeszłość La Cachette jest bardziej obecne i niebezpieczna niż jej się wydawało. Nagle nie jest w stanie stwierdzić, komu może ufać. W mieście w który sekrety kryją się na powierzchni, gdzie morderca chodzi na wolności, nikogo nie można uznać za niewinnego - a ciemna historia La Cachette może rozerwać miasto na strzępy. The Dead and the Dark (premiera: 3 sierpnia) to ekscytujący debiut Courtney Gould. Coś dziwnego dzieje się w Snakebite w Oregonie. Nastolatki znikają, niektóre giną, pogoda nie jest normalna a wszystko wskazuje na najbardziej popularnych telewizyjnych łowców duchów, którzy dopiero co wrócili do miasta. Logan Ortiz-Woodley, córka telewizyjnych ParaSpectorów, nigdy wcześniej nie była w Snakebite, jednak w momencie, kiedy ona i jej ojcowie przyjeżdżają, zaczyna mieć wrażenie, że jest tam więcej zakopanych sekretów, niż by się to mogło wydawać.  


Chłopak Ashley Barton był pierwszym nastolatkiem, który zaginął a od tego czasu, cały czas czuje jego obecność. Jednak kiedy rodzina Ortiz-Woodley pojawiła się w mieście, jego duch za nią podążą, jedyną osobą, której Ashley może zaufać jest tajemnicza Logan. Kiedy Ashley i Logan tworzą zespół, żeby odkryć kto - lub co- nawiedza Snakebite, śledztwo odkrywa prawdę o mieście, ich rodzinach oraz o ich samych, na co żadna z nich nie była gotowa. Według mnie, najciekawiej zapowiada się książka Sarah Zachrich Jeng, czyli The Other Me (premiera 10 sierpnia). Jej urodziny miały wyglądać jak każda inna noc. W jednym momencie Kelly, niezależna artystka z Chicago wybiera się na pokaz sztuki swojej najlepszej przyjaciółki. W drugim, otwiera drzwi i w tajemniczy sposób pojawia się w swoim rodzinnym mieście w Michigan.  Nagle jej życie jest nie do poznania: ma dwanaście lat niewłaściwych wspomnień w swojej głowie i wyszła za Erica, mężczyznę, którego ledwo znała z liceum. 


Próbując wrócić do swojego starego życia, poszukiwania Kelly prowadzą jedynie do kolejnych pytań. W tym życiu kocha Erica i chce mu zaufać, jednak wszystko co o nim odkrywa - w tym związek z tajemniczym start-upem technologicznym - mówi jej, że nie powinna. I nadal dzieją się dziwne rzeczy. Tatuaże, które miała będąc artystką, na krótko ponownie pojawiają się na jej skórze. Pamięta kłótnie z Erickiem, które według niego nie miały miejsca. Jej relacje z bliskim, zarówno nowymi jak i znajomymi zdają się zmieniać bez ostrzeżenia. Im bliżej Kelly jest rozwiązania zagadki, tym bardziej jej rzeczywistość wydaje się zmieniać. A jeśli nie uda jej się odkryć co się wydarzyło w jej urodziny, kolejna zmiana może kosztować ją wszystko. 


A jeśli chcecie zobaczyć co ciekawego pojawi się w sierpniu w polskich księgarniach to zapraszam na zapowiedzi do Gosiarelli. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger