17:54

Zagraniczne zapowiedzi: wrzesień 2021


Próbowałam zrobić bardzo ostrą selekcję tytułów o których chciałam napisać we wrześniowych zagranicznych zapowiedziach, ale w tym miesiącu wychodzi tyle ciekawych książek, że po prostu nie było innej możliwości i dostaniecie ich dwa razy więcej niż zazwyczaj. Ku mojemu zdziwieniu, również przekrój tematyczny jest dość różnorodny, więc myślę, że każdy znajdzie coś, co go zainteresuje.
Zaczniemy chyba od najgłośniejszej premiery a tym samym powiedziałabym, że ostatecznego potwierdzenia, że wracamy do tematyki wampirów, czyli Empire of the Vampire (premiera: 7 września 2021) Jaya Kristoffa, czyli historii o wydarzeniach, które miały miejsce dwadzieścia siedem lat po rozpoczęciu przez wampiry wojny przeciwko ludzkości. Zostając w tematyce motywów, które były bardzo popularne ponad dekadę temu, mamy książkę Rachel Hawkins napisaną pod pseudonimem Erin Sterlin - The Ex Hex (premiera: 28 września 2021), która opowiada o skutkach zaklęcia, które młoda wiedźma Vivi dziewięć lat wcześniej rzuciła na chłopaka, który złamał jej serce. 


The Love Hypothesis (premiera: premiera: 14 września 2021) Ali Hazelwood, zainteresowała mnie zarówno opisem, który przypominał jeden z moich ulubionych motywów w fanficach (fake dating!), jak i okładką, która od początku kogoś mi przypominała. Po czym okazało się, że nic dziwnego, bo historia była wcześniej fanfickiem z Gwiezdnych Wojen z Reylo (Rey/Kylo Ren) a bohaterowie na okładce faktycznie przypominają aktorów ich grających. Natomiast Never Saw Me Coming (premiera: 7 września 2021) Very Kurnin to historia Chloe Serve, która jest uczestniczką niespotykanych badań klinicznych na uniwersytecie w DC na temat psychopatów - dla studentów takich jak ona, którzy nie mają empatii i nie rozumieją emocji takich jak żal czy strach. W pewnym momencie na wydziale psychologii zostaje odkryte ciało jednego z uczestników badań i zaczyna się zabawa w kotka i myszkę. 
Pojawi się też premiera inspirowana chińską historią w której pojawić ma się związek poliamoryczny (co chyba nigdy nie miało miejsca w YA). Ta książka to Iron Widow (premiera: 21 września 2021) napisana przez Xiran Jay Zhao. Natomiast Once Upon a Broken Heart (premiera: 30 września 2021) Stephanie Garber, autorki Caraval, to historia Evangeline, która dorastała słuchając legend o nieśmiertelnych w tym o Księciu Serc a kiedy miłość jej życia ma wziąć ślub zwraca się do Księcia o pomoc. W zamian za nią, obiecuje mu trzy pocałunki. 

Cloud Cuckoo Land (premiera: 28 września 2021) to najnowsza książka Anthony’ego Doera, czyli autora Światła, którego nie widać. Książka o której myślę, że mogę napisać głównie to, że dzieje się w różnych miejscach i w różnym czasie. Ostatnia premiera o której chciałabym wspomnieć to Fault Lines (premiera: 7 września 2021) Emily Itami, która opowiada o kobiecie będącej żoną zajmującą się domem i dziećmi w Japonii, która pewnej deszczowej nocy, poznaje odnoszącego sukcesy restauratora. 


A jeśli jesteście ciekawi co pojawi się na polskim rynku wydawniczym, to koniecznie zapraszam do GosiarelliBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger