21:35

Zagraniczne zapowiedzi: październik 2021

 


Po wypchanym aż po brzegi, jeśli chodzi o premiery, wrześniu, przyszedł czas na chwilę odpoczynku i trochę spokojniejszy październik. Jednak nie można powiedzieć, że na zagranicznym rynku wydawniczym są nudy - wręcz przeciwnie!

June C.L. Tan - Jade Fire Gold Jade Fire Gold (premiera: 12 października 2021) to jedna z książek, na którą najbardziej czekałam w tym roku. Bo wiecie, chodzą głosy, że nawiązuje do historii w stylu Xianxia, czyli rodzaju chińskiego fantasy. 


W imperium na skraju wojny, Ahn jest nikim bez przeszłości i rodziny. Altan jest zagubionym dziedzicem, jego przyszłość skradziona, kiedy był dzieckiem. Kiedy się spotykają, Altan widzi w Ahn drogą, by odzyskać tron. Ahn widzi sposób, aby w końcu odkryć przeszłość i zrozumieć swoje zdolności magii arkaicznej. Jednak możliwe, że oboje będą musieli zapłacić cenę bardziej zabójczą niż to co sobie wyobrażali. Kylie Lee Baker - The Keeper of Night (The Keeper of Night #1)The Keeper of Night (premiera: 12 października 2021) to opowieść o w połowie brytyjskim Żniwiarzu, w połowie japońskim Shinigami, Ren Scarborough zbiera dusze z londyńskich ulic od wieków. Starając się przestrzegać silnej hierarchii Żniwiarzy, którzy jej nienawidzą, Ren ukrywa emocje i unika swoich dręczycieli jak tylko może. 


Kiedy przestaje kontrolować moce Shinigami musi uciec z Londynu do Japonii, aby znaleźć akceptację, której nigdy nie miała wśród Żniwiarzy. Akompaniowana przez swojego młodszego brata, jedyne żywe stworzenie dbające o nią, Ren pojawia się w Japońskich zaświatach, by służyć Bogini Śmierci. Przy czym okazuje się, że i tutaj musi udowodnić swoją wartość. Zdesperowana, by zdobyć szacunek, Ren akceptuje niemożliwe zadanie - musi znaleźć i wyeliminować trzy demony Yokai - i zdaje sobie sprawę, jak daleko się posunie, by zdobyć miejsce przy Śmierci.  Margaret Owen - Little ThievesW Little Thieves (premiera: 19 październiak 2021) Vanja Schmidt wie, że żaden prezent nie jest za darmo, nawet miłość matki. Sama jest winna wiele, jako adoptowana córka chrzestna Śmierci i Fortuny, będąc wierną służącą księżniczki Gisele aż do zeszłego roku. Wtedy właśnie, jej matki nie z tego świata zdecydowały okropną cenę za jej opiekę a Vanja postanowiła ukraść z powrotem swoją przyszłość, kradnąć życie Gisele dla siebie. 


Prawdziwa Gisele zostaje nikim bez grosza przy duszy, kiedy Vanja używa zaczarowanych pereł, by zająć jej miejsce. Teraz Vanja prowadzi samotne, ale lukratywne podwójne życie jako księżniczka i złodziejka klejnotów, czarując szlachtę podczas gdy opróżnia ich skarbce, by uzbierać na jej wielką ucieczkę. Wtedy, kiedy jeden skok na skarbiec dzieli ją od wolności, Vanja zadziera z nie tym bogiem i zostaje przeklęta by przez swoją chciwość zmienić się w klejnoty, kamień po kamieniu. 


Ma jedynie dwa tygodnie, by wymyślić, jak przełamać klątwę i uciec. Ale z dzikim półbogiem strażnikiem, złowrogim narzeczonym Gisele i nadgorliwym młodszym detektywem na ogonie, Vanja bęzie musiała znieść nawet największe kłopoty, by ocalić własne życie. 


Lauren Blackwood - Within These Wicked Walls
Within These Wicked Walls (premiera 19 października 2021) to historia inspirowana Etiopią, będąca retellingiem Jane Eyre w wydaniu fantasy. Andromeda jest debtrą - egzorcystką zatrudniana by oczyszczać domostwa ze Złego Oka. Kiedy przystojny, młody dziedzic Magnus Rochester kontaktuje się z nią, by ją zatrudnić, Andromeda szybko zdaje sobie sprawę, że jest to praca jakiej nigdy nie miała, ze straszliwymi manifestacjami na każdym kroku, oraz że Magnus skrywa więcej niż to na co była przygotowana. Jeśli zostanie - bardzo możliwe, że zginie, jednak opuszczenie Magnusa, by żył z klątwą w samotności nie wchodzi w grę.


A jeśli jesteście ciekawi co ciekawego pojawi się w polskich księgarniach, to zapraszam do Gosiarelli. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger