20:29

Bloger blogerowi blogerem, czyli Share Week 2019


I znowu nastał ten czas, kiedy blogerzy zaczynają mówić ludzkim głosem, zapominają o statystykach i polecają innych blogerów. To już drugi raz, kiedy biorę udział w Share Week. Tym razem miałam ogromny problem z zawężeniem listy, ale w końcu udało mi się stworzyć listę zawężoną do tych, których niezmiernie szanuję za to co robią i w jaki sposób to robią. Na pewno słyszeliście, że pisać o kulturze, czy popkulturze nie jest łatwo a one robią to w taki sposób, że chce się czytać więcej.


Niekulturalnie.pl
Zaczniemy od miejsca w sieci w którym zawsze mogę liczyć na bezpośrednie, szczere aż do bólu opinie. I nie chodzi tu tylko o recenzje, ale przede wszystkim o tematy okołoksiążkowe. Jeżeli macie dość maglowania tych samych tematów, gdzie wszyscy zachowują się jakby co chwilę gryźli się w język - tutaj tego nie ma. Co bardzo szanuję i czekam na więcej!

Nie wierzycie? Przeczytajcie sobie tekst o Black Friday. Albo o opinii na temat książkowej społeczności w internecie. O! Albo o tym jak wyglądają współprace z wydawnictwami.Kulturalna Meduza


Jak za owocami morza nie przepadam, tak Kulturalna Meduza zawsze napisze coś, coś spowoduje, że muszę się przełamać do swojej niechęci (wybacz, musiałam). Szczególnie, kiedy są to pogłębione analizy zjawisk okołoksiążkowych. Zawsze w punkt, zawsze stara się dotrzeć do sedna sprawy. I takim sposobem, dowiedziałam się więcej na temat New Adult, w końcu uporządkowałam sobie najpopularniejsze motywy w literaturze młodzieżowej (o co trochę jestem zazdrosna, bo kiedyś chodziło mi to po głowie, ale lepiej bym tego nie zrobiła, więc po prostu teraz linkuję). No i nie zapominajmy o świetnym tekście dotyczącym fenomenu After.Gosiarella
Czy ktoś jest zdziwiony obecnością Gosiarelli w tym zestawieniu? No chyba nie bardzo.
Po raz kolejny powtórzę, że to właśnie dzięki niej nie porzuciłam raz na zawsze blogowania i tych wszystkich okropnych social mediów.

Gosiarellę zawsze podziwiam za to ile czasu wkłada w reaserch przed przygotowaniem tekstu. A jeżeli pomyślicie o tym, jak wiele tematów porusza na swoim różowym blogu (zombie, superbohaterowie, bajki disneya, kdramy i wiele wiele innych), to tym bardziej powinniście to docenić, bo przez to jej teksty nie tylko bawią, ale też i uczą.

I takim sposobem znajdziecie tam zarówno posty na temat roli kobiet w kinie superbohaterskim, jak i analizę Korei przedstawioną przez pryzmat dram aż do czysto lifestyle’owych przygód z pierścionkiem zaręczynowym (trzyma w napięciu!).


I tutaj mój post mógłby się skończyć, ale nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała jeszcze o dwóch blogach - powiedzmy, że to takie dodatkowe wyróżnienia z mojej strony.

Pierwszym z nich jest blog Mirabell, która porusza tak wiele, różnorodnych tematów, że sama nie jestem w stanie ich zliczyć, a często jestem zaskoczona co nowego potrafi wymyśleć - o tak, jak na przykład w przypadku analizy motywu wanny w teledyskach kpopowych.

Drugim jest blog Królowej Matki Musicalowej Książkowej Blogosfery, czyli Kulturalnie Wybredna. I nie piszę tego tylko dlatego, że sama dzięki niej powoli zaczynam się wkręcać w musicale, ale no popatrzcie jak wspaniale o nich pisze - na przykład porównując obsady Rapsodii z Demonem.


To już koniec mojego zestawienia - teraz czas dla Was.
Czy są jacyś blogerzy, którzy na Was wpłynęli? Albo po prostu cenicie ich i chcecie, żeby świat się o nich dowiedział. Wszystkich blogerów zachęcam serdecznie do wzięcia udziału w tej akcji, a jeżeli nie macie bloga - po prostu dajcie znać o swoich ulubieńcach w komentarzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger