17:07

Zagraniczne zapowiedzi: kwiecień 2019Nawet nie wiecie, jak bardzo czekałam na kwiecień - bo właśnie w tym miesiącu premierę mają dwa tytuły o których pisałam w liście książek na 2019 rok. Ale to nie wszystko! Przeglądając zapowiedzi, znalazłam książkę, która chociaż nie wpasowuje się w moje obecne trendy czytelnicze (znaczy nic co jest fantastyką nie jest mi obce), ale jej opis coś we mnie poruszył - co spowodowało, że postanowiłam podzielić się nią z Wami (w końcu jeżeli coś ruszyło MNIE, to Was na pewno ruszy. Nie bez przyczyny niektórzy moi znajomi mówią, że nie mam serca). Dodatkowo w kwietniu pojawi się kilka książek znanych i lubianych autorów.


Emily A. Ducan - Wicked Saints (Something Dark and Holy #1)
Premiera: 02.04.2019
Byłam bardzo zainteresowana tą książką, kiedy przeglądałam zapowiedzi na 2019 rok. Ba! Nawet można powiedzieć, że pewnym czasie stwierdziłam, że to jedna z tych książek, które po prostu muszę przeczytać jak najszybciej. I miałam to w planach zrobić zaraz po tym jak przeczytam tytuły już ustawione w kolejce, ale na twitterze rzucił mi się w oczy opis Wicked Saints stworzony przez autorkę i przepadłam. No sami zobaczcie!W oficjalnej wersji opis dotyczy trójki bohaterów (dziewczyny, która rozmawia z bogami i musi uratować ludzi bez zniszczenia przy tym siebie; księcia w tarapatach, który musi zdecydować komu może ufać oraz chłopaka z potwornym sekretem) którzy muszą zamordować króla i zatrzymać wojnę. A, i o tym, że będzie zakazany romans, który może zaburzyć równowagę między dobrem a złem, też tam jest wspomniane (dobrze, czy powinnam zacząć przyjmować zakłady kto z kim i dlaczego?). Zapowiada się też całkiem niezły klimat, bo wspomnianą mamy wojnę trwającą już kilka wieków, gdzie przeplata się piękno i brutalność (serio, tak jest napisane - nie da się tego inaczej przetłumaczyć) a sam świat jest pełen cieni, wylanej krwi oraz tajemniczych świętych.

Joan He - Descendant of the Crane
Premiera: 9.04.2019Są dwa powody dzięki którym zainteresowałam się tym tytułem. Pierwszym z nich, była okładka (musicie przyznać, że jest prze-śli-czna, zanim zaczniecie maurdzić, że książki nie ocenia się po okładce. Pewnie sami nie raz im ulegliście!). Drugim było to, że Descendant of the Crane jest kolejnym tytułem, który odwołuje się do motywów i/lub mitologii azjatyckiej. Co nadal uważam, że będzie dość sporym (kolejnym) trendem w literaturze młodzieżowej.

Księżniczka Hesina z Yan nagle staje się królową niestabilnego państwa, kiedy jej ojciec zostaje znaleziony martwy. Co więcej, Hesina wierzy, że został on zamordowany i że zrobił to ktoś jej bliski. Dwór pełen oszustów, z których każdy może być winny, chce wykorzystać śmierć króla do własnych politycznych celów. Żeby znaleźć zabójcę ojca, Hesina posuwa się do desperackiego kroku: szuka pomocy u “soothsayer” co jest zdradzieckim aktem, karanym śmiercią, gdybyż magia została zabroniona wieki temu. Wykorzystując otrzymane informacje, Hasina zwraca się do Akira - świetnego detektywa (śledczego? nie mam pojęcia jak przetłumaczyć investigator w tym znaczeniu), który jest również skazanym przestępcą z własnymi sekretami.

Tracy Garvis Graves - The Girl He Used to Know
Premiera: 02.04.2019Są takie książki, na które nie zwrócilibyście uwagi, bo to zupełnie nie wasza tematyka, ale jednak coś was tknęło. Czytacie opis i już wiecie, że będziecie musieli przeczytać ten tytuł. Tak było ze mną i z The Girl He Used to Know.

Annika Rose lubi być sama. Czuje się zagubiona w relacjach społecznych, mówi złe rzeczy lub zachowuje się w zły sposób - po prostu nie potrafi odczytać ludzi. Woli ciszę i samotność wśród książek lub grę w szachy, zamiast być pośród innych.
Oprócz Jonathana. Lubiła być z nim, ale nie widziała go od dziesięciu lat. Aż do teraz. Nie jest pewna, czy będzie chciał ją zobaczyć po tym co się wydarzyło.

Annika Rose lubi być sama.
Chociaż tak naprawdę, wcale nie lubi być sama.
Z innych premier kwietniowych o których warto byłoby wspomnieć, że Cassandra Clare (razem z Wesley’em Chu) wydaje kolejną część telenoweli serii o Nocnych Łowcach a dokładniej pierwszą część trylogii o przygodach Magnusa i Aleca. Red Scrolls of Magic (The Eldest Curses #1) pojawią się 9.04.2019. Nową książkę wydaje również autorka Geekarelli. The Princess and the Fangirl Ashley Poston zostanie wydana 2.04.2019. Natomiast 9.04.2019 premierę będzie miała książka Jojo Moyes (czyli tej pani od Zanim się pojawiłeś) o tytule The Peacock Emporium.

Koniecznie dajcie znać na co najbardziej czekacie w kwietniu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger