15:03

Zagraniczne zapowiedzi: marzec 2019


Naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć, jakim cudem mamy już marzec. Jestem tym bardzo zaskoczona, chociaż nie wiem czemu, bo kalendarz mam zawsze w zasięgu wzroku. Chociaż nie mogę powiedzieć, żebym narzekała z tego powodu - w końcu im szybciej przyjdzie wiosna, tym szybciej będzie mi się chciało robić coś więcej, niż tylko leżeć pod kocykiem (no chyba, że zaatakuje mnie alergia, ale o tym nie chcę nawet myśleć). No i oczywiście - marzec oznacza, że czekają nas kolejne książkowe premiery!


Ally Condie - The Last Voyage of Poe Blythe Premiera: 23.03.2019

Ally Condie, autorka Dobranych wraca z historią siedemnastoletniej dziewczyny, który musi pogodzić się z gniewem i bólem, które ją kontrolują, żeby znaleźć wewnętrzną siłę.

Poe Blythe, kapitan Outopostu, ostatniego statku wydobywczego na rzece Serpentine chce czegoś więcej niż złota. Przyrzekła, że zniszczy rzecznych najeźdźców, którzy dwa lata wcześniej pozbawili ją wszystkiego. Podczas podróży przez niebezpieczne wody odkrywa, że wśród jej załogi może znajdować się zdrajca.

Jessika Fleck - Beware the Night Premiera: 12.03.2019


Życie na wyspie Bellona płynie spokojnie, jak długo mieszkańcy gorliwie wielbią Słońce, które chroni je od wszelkiego zła. Siedemnastoletnia Veda wie, że dzięki temu ona i jej dziadek będą bezpieczni od Nocy, przerażających ludzi, którzy porywają niewinnych mieszkańców prosto z łóżek pod osłoną ciemności.

Kiedy jednak jej dziadek zostaje oferowany jako następna ofiara, która ma zapewnić przychylność Słońca, Veda zaczyna widzieć, że obiecane bezpieczeństwo przychodzi z niebezpieczną ceną.  Z Dorianem, tajemniczym młodym mężczyzną u boku, Veda musi odkryć, czy straszne historia z którymi dorastała są prawdziwe - czy są tylko niebezpiecznymi kłamstwami.
Sylvain Neuvel - The Test Premiera: 01.03.2019


Kojarzycie książkę (a raczej serię) Śpiący giganci? Sylvain Neuvel jest jej autorem i właśnie wraca z czymś zupełnie nowym, a dokładniej z dystopią o imigrantach i jak zobaczycie niżej - nie on jeden.
Powieść, a raczej opowiadanie dzieje się w niedalekiej przyszłości w Wielkiej Brytanii. Idir podchodzi do testu na obywatela. Ma dwadzieścia pięć pytań, żeby zaimponować. Niestety sprawy przybierają nieoczekiwany i tragiczny obrót.

Jeżeli oglądaliście Black Mirror (ja jestem z tych, którzy nadal tego nie zrobili), to może być to coś dla Was - większość recenzji, które czytałam wspominało o tym serialu!

Samira Ahmed - Interment Premiera: 19.03.2019


Zostajemy w niedalekiej przyszłości, ale tym razem przemieszczamy się do Stanów Zjednoczonych, gdzie stworzono obóz dla internowanych amerykańskich Muzułmanów do którego trafia Layla Amin wraz z rodzicami.


Z pomocą nowo poznanych przyjaciół, oraz chłopakiem z zewnątrz, Layla zaczyna walkę o wolność, stając na czele rewolucji skierowanej przeciwko Dyrektorowi obozu i jego strażnikom.

--- Przeczytalibyście którąś z powyższych książek? A może macie w planach zupełnie coś innego? Koniecznie dajcie znać!

A jeżeli chcecie przeczytać co nowego pojawi się w polskich wydawnictwach (i nie tylko) idźcie do Gosiarelli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger