19:21

Zagraniczne zapowiedzi: lipiec 2019Tym razem przed Wami trochę spóźnione (no dobra, może bardziej niż trochę, ale winię za to temperaturę na zewnątrz, a potem próby powrotu do normalnego funkcjonowania co wcale nie było łatwe) zagraniczne zapowiedzi i jeśli dobrze przyjrzycie się okładkom to zobaczycie, że po raz kolejny wyszedł mi motyw - tym razem ornitologicznym (no dobra, może nie we wszystkich, ale większości). Ze względu na powstałe opóźnienie,inaczej niż zazwyczaj poniżej znajdziecie jedynie tłumaczenie opisu książki (w odróżnieniu od moich wtrąceń, które zazwyczaj dostajecie)

Rory Power - Wilder Girls

Premiera: 9.07.2019Minęło osiemnaście miesięcy od momentu kiedy szkołę dla dziewcząt Raxter objęto kwarantanną. Zaczęło się powoli. Najpierw nauczyciele umierali jeden po drugim. Następnie zainfekowane zostały uczennice, ich ciała zrobiły się dziwne i nieznane. Teraz, odcięte od reszty świata, pozostawione same sobie na jej rodzimej wyspie, dziewczęta boją się wychodzić poza mury szkoły, gdzie Tox zmieniło las w dziki i niebezpieczny. Czekają na obiecane lekarstwo, podczas gdyby Tox przenika wszystko.
Jednak kiedy znika Byatt, Hetty zrobi wszystko żeby ją znaleźć, nawet jeśli oznacza to złamanie kwarantanny i walkę z okropieństwami znajdującymi się po drugiej stronie muru. A kiedy to robi, dowiaduje się, że jest coś więcej w ich historii życia w Raxter niż kiedykolwiek mogłoby się jej wydawać. 

Elizabeth Lim - Spin the Dawn (The Blood of Stars #1)

Premiera: 9.07.2019Maia Tamarin marzy o tym, żeby zostać najlepszym krawcem w kraju, jednak będąc jej dziewczyną, jedyne o czym może marzyć, to to żeby dobrze wyjść za mąż. Kiedy królewski posłaniec przybywa z wezwaniem jej chorego ojca na dwór, niegdyś znanego krawca, Maia w przebraniu chłopaka zajmuje jego miejsce. Wie że jej życie jest w niebezpieczeństwie, jeżeli ktoś odkryje jej sekret, jednak podejmuje to ryzyko aby spełnić swoje marzenia i uratować rodzinę przed popadnięciem w ruinę. Jest tylko jeden problem: Maia jest jednym z dwunastu krawców starających się o tę pracę. 

Krawcy podkładają sobie nogi i kłamią podczas rywalizacji mających na celu udowodnienie ich kunsztu. Zadanie Mai komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy przyciąga uwagę dworskiego maga Edana, którego oczy wydają się przenikać przez jej przebranie. 

Silvia Moreno - Garcia - Gods of Jade and Shadow

Premiera: 23.07.2019Epoka Jazzu gra w pełni, ale Casiope Tun jest zbyt zajęta czyszczeniem podłóg w domu jej bogatego dziadka, żeby słuchać szybkich rytmów. Niemniej marzy o życiu z daleka od małego, zakurzonego miasteczka w południowym Meksyku. O życiu, które może nazwać swoim własnym. 

Jednak to nowe życie wydaje się tak dalekie jak gwiazdy, do dnia, aż do dnia kiedy znajduje osobliwe drewniane pudełko w pokoju jej dziadka. Otwierając je uwalnia ducha boga śmierci Majów, który prosi o pomoc w odzyskaniu tronu od swojego zdradzieckiego brata. Porażka oznacza śmierć, jednak sukces sprawi, że spełnią się jej marzenia. 

W towarzystwie dziwnie pociągającego boga, uzbrojona w swój spryt, Casipea zaczyna przygodę, która zabierze ją poprzez cały kraj od dżungli Yucatan do Mexico City aż po mroczne zaświaty Majów. 

Margaret Owen - The Merciful Crow (The Merciful Crow #1)

Premiera: 30.07.2019Fie trzyma się tylko jednej zasady: dbaj o swoje. Jej kasta Kruków składa się z ludzi zajmujących się pochówkiem oraz tych, którzy dokonują aktu miłosiernego zabójstwa, którzy dostają więcej obelg niż pieniędzy. Jednak kiedy zostają wezwani, żeby zabrać zmarłych z rodziny królewskiej, Fie liczy na największą w życiu zapłatę. 

Kiedy okazuje się, że książe koronny Jasimir upozorował swoją śmierć, Fie jest gotowa się wycofać - i może przy okazji podciąć mu gardło. Jednak książe oferuje jej propozycje, której nie może odrzucić: za jego ochronę przed bezwzględną królową, on ochroni Kruki, kiedy zostanie królem. 

Jastrzębi wojownik Tavin zawsze stawiał życie Jasa przed swoim w magiczny sposób przejmuje wygląd księcia i naśladuje jego zachowanie. Lecz co się stanie, kiedy Tavin zapragnie czegoś własnego? 

Kalyn Josephson - The Storm Crow (The Storm Crow #1)

Premiera: 09.07.2019W tropikalnym królestwie Rhodaire, magiczne, elementarne Kruki są częścią każdego aspektu życia. Do czasu najazdu imperium Illucian, które wszystko zniszczyło. 

Tej okropnej nocy, księżniczka Anthia wpadła w głęboką depresję. Jej siostra Caliza jest zajęta rządzeniem królestwem po śmierci ich matki, ale jedyne o czym może robić Thia to myśleć o wszystkim co straciły. 

Jednak kiedy Caliza jest zmuszona zgodzić się na ślub między Thią a księciem koroonym Illucii, Thia w końcu jest zmuszona do działania. Po znalezieniu schowanego Kruczego jaja razem z siostrą tworzą niebezpieczny plan wyklucia jaja w tajemnicy i odzyskania wszystkiego co zostało im odebrane. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger