14:34

Zagraniczne zapowiedzi: sierpień 2019


Chociaż za oknami gorąco, to tego samego nie można powiedzieć o atmosferze na anglojęzycznym rynku wydawniczym, na którym bardzo trudno jest znaleźć równie gorące premiery. Przyznam szczerze, że o większości z tych tytułów dowiedziałam się podczas poszukiwań książek o których mogę Wam napisać - oczywiście są tutaj również kontynuację serii, ale z wiadomych względów (spoooileeeryy) nie będę się zagłębiała w ich akcję, a jedynie wspomnę, że się pojawią (bo nie wiem czy też tak macie, ale ja zbyt często jestem zaskoczona, że wyszła kolejna część historii na która czekałam)

Erin A. Craig - House of Salt and Sorrows

Premiera: 6 sierpnia 2019Annaleigh mieszka w Highmoor, dworze przy morzu razem z siostrami, ojcem i macochą. Kiedyś było ich dwanaście, jednak samotność wypełnia wielkie korytarze od kiedy życie czterech dziewcząt skończyło się za wcześnie. Każda ze śmierci była bardziej tragiczna niż poprzednia - zaraza, gwałtowny upadek, utonięcie, poślizgnięcie się - a wśród mieszkańców okolicznych wsi panuje przekonanie, że rodzina jest przeklęta przez bogów. 

Zaniepokojona serią widmowych wizji, Annaleigh zaczyna coraz bardziej podejrzewać, że te  śmierci nie były przypadkowe. Jej siostry wymykały się każdej nocy, żeby uczestniczyć w balach, tańcząc aż do rana w jedwabnych sukniach i mieniących się pantofelkach i Annaleigh nie jest pewna, czy powinna je zatrzymać czy dołączyć do ich eskapad. Ponieważ z kim, lub z czym tak naprawdę tańczą? 

Kiedy relacja Annaleigh z tajemniczym nieznajomym, który ma własne sekrety, robi się coraz bliższa, rozpoczyna się wyścig by zapobiec ciemności, która dopadła jej rodzinę - zanim pochłonie i ją. 

Mara Rutherford - Crown of Coral and Pearl (Crown of Coral and Pearl #1)

Premiera: 27 sierpnia 2019Przez pokolenia książęta Ilary brali za żony najpiękniejsze panny z oceanicznej wioski Verania. Jednak chociaż każda dziewczyna chciałaby zostać wybrana na kolejną księżniczkę, koszt zostania członkiem rodziny królewskiej jest większy niż mogłoby się im wydawać...

Nor marzyła kiedyś, żeby zobaczyć bogactwo i piękno Ilary, królestwa, które rządzi jej wioską tak długo jak tylko pieta. Jednak kiedy wypadek z dzieciństwa zostawia na jej twarzy bliznę na stałe okazuje się, że jej siostra bliźniaczka Zadie prawdopodobnie zostanie wybrana aby poślubić Księcia Koronnego - Nor pozostanie sama, nie mogąc postawić stopy na lądzie. 

Kiedy Zadie zostaje poważnie ranna, to Nor jest wysłanado Ilary, żeby zająć jej miejsce. Ku niezadowoleniu Nor, jej przyszły mąż, Książę Ceren jest równie niegościnny i chłodny jak jego dom - zamek w górach do którego nie dochodzi światło słoneczne. Im bardziej zbliża się do jego brata, Księcia Talina, Nor odkrywa przerażającą prawdę o królewskiej krwi, zamordowanej królowej… i planie zniszczenia domu, który kiedyś tak bardzo chciała opuścić. 

Żeby ocalić swoich ludzi, Nor musi nauczyć się lawirować wokół protokołu dworu w którym rządzą kłamstwa i obsesja. Jednak odkrycie jej własnej, potężnej siły może spowodować, że jednym ruchem straci wszystko: koronę, Varenię i Zadie. 

Stacey Lee - The Downstairs Girl

Premiera: 13 sierpnia 2019W ciągu dnia siedemnastoletnia Jo Kuan pracuje jako pokojówka okrutnej córki jednego z najbogatszych mężczyzn w Atlancie. W nocy zaś, Jo pisze pod pseudonimem autorską kolumnę z poradami dla dystyngowanych pań z Południa - “Droga Panno Sweetie”. Kiedy jej kolumna staje się popularna, zaczyna używać potęgi słowa, żeby zaadresować część społecznych problemów, jednak nie jest przygotowana na reakcję zwrotną, która pojawia się, kiedy próbuje podważyć zakorzenione idee dotyczące rasy i płci. 

Podczas gdy jej oponenci starają się odkryć sekretną tożsamość Panny Swetie, tajemniczy list powoduje, że Jo wyrusza na poszukiwania własnej przeszłości i rodziców, którzy porzucili ją jako dziecko. Kiedy jej starania prowadzą ją do bycia na celowniku najbardziej niebezpiecznego kryminalisty w Atlancie, Jo musi zdecydować czy dziewczyna, która  przyzwyczaiła się do życia w cieniu jest gotowa wyjść na światło. 

Rainbow Rowell, Faith Erin Hicks - Pumpkinheads

Premiera: 27 sierpnia 2019Deja i Josiah są sezonowymi najlepszymi przyjaciółmi. 

Każdej jesieni, przez całe liceum, pracowali ze sobą na najlepszej fabryce dyni na całym świecie (niezbyt wiele osób wie, że znajduje się ona w Omaha w Nebrasce, ale tak jest naprawdę). Żegnają się w każde Halloween i wracają każdego 1 września. 

Jednak to Halloween jest inne. Josiah i Deja są w ostatniej klasie liceum i jest to ich ostatni sezon na farmie dyni. Ich ostatnie wspólne zmiany. Ich ostatnie pożegnanie. 

Josiah jest gotowy pogrążyć się w melancholii z tego powodu. Deja nie chce pozwolić mu odejść. Ma plan - co jeśli, zamiast marudzenia i typowego rzucania nasionami fasoli w hatkę Succotash - odejdą z przytupem? Mogliby wszystko zobaczyć! Mogliby spróbować wszystkich przekąsek! I Josiah mógłby w końcu porozmawiać z tą uroczą dziewczyną do której wzdycha od ponad trzech lat...

Co jeśli ich ostatnia zmiana zamieni się w przygodę? 

Kontynuacje
Z innych ciekawych premier, które będą miały premierę w sierpniu, warto wspomnieć o kontynuacji The Poppy War R.F. Kuang, czyli The Dragon Republic (premiera 6 sierpnia 2019) oraz o drugiej części Dance of Thieves Mary E. Pearson (autorki Fałszywego Pocałunku) o tytule Vow of Thieves (premiera 6 sierpnia 2019) 

A jeżeli jesteście ciekawi co ciekawego słychać na polskim rynku wydawniczym, idźcie zobaczyć co przygotowała Gosiarella.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger