17:55

Zapowiedzi maj 2020: książki, k-dramy


Chociaż premiery są przekładane, a plany wydawnicze czy plany emisji zmieniane na bieżąco, to nie możemy narzekać na to co nowego pojawia się w zapowiedziach - zarówno anglojęzycznych książek, jak i koreańskich seriali. Przed Wami jak zwykle lista tych, które wydały mi się najciekawsze. 

Książki


Elizabeth Acevedo - Clap When You Land
Premiera: 5 maja 2020Camino Rios żyje dla wakacji w czasie których na Dominikanie odwiedza ją ojciec. Jednak tym razem, kiedy jego samolot miał wylądować, Camino pojawia się na lotnisku i widzi tłumy płaczących osób…

W Nowym Jorku, Yahaira Rios zostaje wezwana do gabinetu dyrektora, gdzie czeka na nią matką z informacją, że jej ojciec, jej bohater, zginął w katastrofie lotniczej. 

Rozdzielone przez odległość - oraz przez sekrety Papi’ego- dwie dziewczyny są zmuszone stawić czoła nowej rzeczywistości w której ich ojciec nie żyje a ich życia zmieniają się na zawsze. Ale kiedy wydaje im się że straciły wszystko związane z ojcem, dowiadują się o swoim istnieniu. 

Śmierć Papi’ego odkrywa całą bolesną prawdę, którą ukrywał oraz miłość, którą dzieliła ocean. Teraz Camino i Yahaira zostały same z próbą zrozumienia co dla nich znaczy nowa siostra oraz co muszą zrobić, żeby spełnić swoje marzenia. 

Emily Henry - Beach Read
Premiera: 19 maja 2020Autorka romansów, która nie wierzy już w miłość oraz pisarz literatury pięknej z blokadą twórczą biorą udział w wakacyjnym wyzwaniu, które może zmienić wszystko w co wierzyli o szczęśliwych zakończeniach. 
Augustus Everett jest cenionym autorem literackiej fikcji. January Andrews pisze bestsellerowe romanse. Kiedy ona tworzy szczęśliwe zakończenia, on zabija całą obsadę. Są zupełnymi przeciwieństwami. 

Jedyne co mają wspólne to to, że przez następne trzu miesiące będą mieszkali w sąsiednich domkach na plaży, spłukani i z brakiem weny. 

Dopóki pod wpływem wydarzeń jednego wieczoru zawierają umowę, która ma zmusić ich do powrotu do pisania: Augustus spędzi lato pisząc coś radosnego a January napisze kolejną Wielką Amerykańską Powieść. Ona zabierze go na wycieczki prosto z komedii romantycznych, natomiast on zabierze ją na wywiad z członkiem sekty. Wszyscy skończą książki i nikt się nie zakocha. Naprawdę. Suzanne Collins - The Ballad of Songbirds and Snakes (The Hunger Games #0)
Premiera: 19 maja 2020Nie chciałabym zdradzać zbyt dużo jeśli chodzi o ten tytuł, bo będzie to prequel Igrzysk Śmierci, więc jeśli jeszcze nie czytaliście ich - zróbcie to!

Jeśli chodzi o historię, to będzie ona miała miejsce podczas dziesiątych Igrzysk, a głównym bohaterem będzie osiemnastoletni Coriolanus Snow, który właśnie został mentorem dziewczyny z Dystryktu 12. 

Amie Kaufman, Jay Kristoff - Aurora Burning (The Aurora Cycle #2)
Premiera: 5 maja 2020Druga część The Aurora Cycle, którego pierwszą częścią była Aurora Rising, którą już wcześniej polecam wszystkim, którzy lubią twórczość Kaufman i Kristoffa. Albo po prostu lubią historie w typie heist movie z porządną dawką humoru. 

K-dramy


Oh My Baby (premiera: 13 maja 2020) to historia 39 letniej kobiety, pracoholiczki, która porzuciła myśl o związku, ale która chciałaby spełnić swoje marzenie o zostaniu matką - z tego powodu, zaczyna przyglądać się swoim trzem adoratorom. Który z nich może pomóc spełnić jej marzenie? Drama będzie emitowana przez tvN i tylko dlatego się nią zainteresowałam, bo sam opis brzmi dość dziwnie. W głównych rolach: Jang Na Ra, Park Byun Eun, Go Joon oraz Jung Goo Joo. 

The Moment, nazywana również jako Record of Youth (premiera: 24 maja 2020) to opowieść o trójce młodych osób w dzisiejszej branży modowej. Do obejrzenia dramy zachęcia obsada, bo w głównych rolach wystąpi Park Bo Gum (znany z Hello Monster czy Love in the Moonlight), Park So Dam (która wystąpiła w nagrodzonym Oscarami Parasite). 
Mystic Pop-Up Bar (premiera: 20 maja 2020) to opowieść oparta na webtoonie o tym samym tytule. Opowiada historię tajemniczego “zewnętrznego baru” prowadzonego przez niemiłą właścicielkę i niewinnego pracownika na pół etatu, którzy odwiedzają klientów w snach, żeby pomóc rozwiązać ich problemy. W głównych rolach: Hwang Jung Eum Yook Sung Jae (członek BtoB, znany ze School 2015 i Goblina) oraz Choi Won Young. 

~~~~
A jeśli szukacie polskich zapowiedzi, to zobaczcie co przygotowała dla Was Gosiarella. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger