19:16

Zapowiedzi wrzesień 2020: książkiZaopatrzcie się w kocyki, zaparzcie herbatę i zapnijcie pasy. Jak co roku, wrzesień jest początkiem sezonu, który obfituje w książkowe premiery - również te na anglojęzycznym rynku wydawniczym. Pojawią się nowości od znajomych nazwisk (i tych mniej znajomych również), ale nie zabraknie również kontynuacji znanych już serii. 


I od nich właśnie zaczniemy i jak zwykle przejdziemy przez nie jak szybko się da, po przecież wchodzenie w takich przypadkach w szczegóły mogłoby się równać spoilerom - a tego nie chcemy. Dlatego uprzejmie informuje, że swoja kontynuację będą miały Pozłacane wilki Roshani Chokshi - druga część, czyli The Silvered Serpents będzie miała światową premierę 22 września, natomiast polska premiera Srebrzystych węży będzie miała miejsce już 28 września. Następnie mamy kontynuację przygód Cormorana Strike’a, Roberta Galbraitha (a tak naprawdę J.K. Rowling) -Troubled Blood będzie miało premierę 15 września. Nie można zapomnieć również o premierze drugiej części trylogii o Magnusie i Alecu ze świata Nocnych Łowców - The Lost Book of the White Cassandry Clare i Wesleya Chu miało premierę 1 września. Ku mojemu zaskoczeniu (bo myślałam, że kojarzę kiedy autorzy, których lubię będą publikowali coś nowego) 29 września będzie miała premierę książka Naomi Novik (to ta pani od Wybranej, Mocy Srebra i Smoka Jego Królewskiej Mości) - A Deadly Education, będzie pierwszą częścią serii (trylogii?) Scholomance, która opowiadać będzie o szkole dla magicznie uzdolnionych - gdzie porażka jest równa śmierci - oraz o dziewczynie, El, która zaczyna odkrywać jej sekrety. Wrzesień to również powrót pisarskiego duetu, który znany jest z These Broken Stars, a mianowicie Amie Kaufman i Meagan Spooner. The Other Side of the Sky (premiera 8 września) to historia księcia North, który żyje na niebie, w mieście będącym utrzymywanym przez silniki i technologię oraz Nimh, która jest żyjącą boginią wśród ludzi żyjących na Powierzchni. Ich życia - jednak nigdy serca -  zostaną połączone przez przerażającą przepowiednie. Będą musieli wybrać pomiędzy ratowaniem swoich ludzi a poddaniu się zakazanej więzi. 
Zostając w kosmosie, przed nami pierwsza książka Christopera Paoliniego, która nie historią ze świata Eragona! To Sleep in a Sea of Stars to space opera (premiera: 15 września), która jest historią Kiry, która podczas rutynowej misji zwiadowczej na niezamieszkałej planecie znajduje relikt kosmitów. Między gwiazdami wybucha wojna, pierwszy kontakt z kosmitami nie jest tym, czym Kira sobie wyobrażała, a Ziemia i jej kolonie stoi na skraju zniszczenia. Ostatnią premierą o której chciałam Wam wspomnieć, jest książka na którą czekam najbardziej w tym miesiącu - a mianowicie Shine (premiera 29 września), które napisała Jessica Jung. Dla niezaznajomionych z tematem, Jessica była członkinią legendarnego zespołu k-popowego, Girls Generation (znane również jako SNSD). Książka jest fikcją, ale opowiada historię amerykańskiej nastolatki koreańskiego pochodzenia Rachel Kim, która chce zostać gwiazdą k-popu. Dlatego chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego tak na nią czekam. 


A dla wszystkich, którzy są ciekawi co ciekawego pojawi się we wrześniu na polskim rynku wydawniczym, zapraszam do Gosiarelli.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger