21:28

Zapowiedzi październik 2020: książkiPrzed nami kolejny miesiąc rozpieszczania przez zagraniczne wydawnictwa, które na razie nie przestają wydawać bardziej (lub mniej) oczekiwanych tytułów. Z moich obserwacji wynika, że przed nami jeszcze jeden miesiąc dobroci, zanim w grudniu sytuacja na rynku się uspokoi, więc cieszcie oczy póki jest czym!  Jak sami się przekonacie, tym razem królują tematy magiczne i mroczne - w sam raz na klimatyczne, jesienne wieczory. 


Zaczniemy od najbardziej oczekiwanej książki miesiąca, czyli nowej historii od V.E.Schwab (o której twórczości pisałam tutaj). The Invisible Life of Addie LaRue (6 października 2020), to historia tytułowej Addie LaRue,  która we Francji 1714 niczym Faust zawiera pakt, by żyć wiecznie jednak ceną za to jest bycie zapomnianą przez wszystkich, których spotka. Jest to opowieść o niesamowitej przygodzie, która rozgrywa się poprzez wieki i kontynenty, przez historię i sztukę, kiedy młoda kobieta sprawdza jak daleko pójdzie, by zostawić świat na tym świecie. Wszystko zmienia się, kiedy po ponad 300 latach, Addie spotyka młodego mężczyznę schowanego w księgarni, który pamięta jej imię. Among the Beast & Briars (premiera: 20 października 2020) Ashley Poston ma miejsce w świecie, gdzie nie ma suszy, chorób, głodu a pokój jest wieczny. Było tak od stuleci, od kiedy pierwszy Król zawarł układ z Panią, która panuje nad lasem, który graniczy z królestwem. Jednak kiedy Aloriya prosperowała, las stawał się coraz mroczniejszy, przeklęty i zakazany. Cerys doskonale zdaje sobie z tego sprawę: kiedy była mała, ledwo uciekła, kiedy las zabił jej przyjaciół i matkę. Teraz Cerys nosi ze sobą małą część przekleństwa - magię - we krwi, jako przypomnienie o dniu w którym straciła wszystko. Najbardziej przerażające co może ją teraz spotkać, to irytujący lis, który pojawia się w królewskich ogrodach i nie chce zostawić jej samej. Kiedy następuje koronacja nowej Królowej, rzeczy ukryte w lesie zaczynają pojawiać się w samym królestwie. Cerys zmuszona jest uciekać, mając za kompana jedynie małego lisa z ogrodu, dziwnego i potężnego niedźwiedzia oraz magię w swoich żyłach. To ona musi odnaleźć legendarną Panią Dzikiej Natury i błagać ją o pomoc w uratowaniu domu. Jednak droga robi się ciemniejsza i bardziej niebezpieczna niż się spodziewała a kiedy sekrety z przeszłości zostają odkryte pośród korzeni lasu, przyjdzie jej dać z siebie wszystko byle przeżyć. 


Alix E. Harrow jest natomiast autorką The Once and Future Witches (premiera: 13 października 2020). W 1839 roku nie ma czegoś takiego jak wiedźmy. Istniały, w szalonych, mrocznych dniach zanim rozpoczęło się palenie, jednak teraz czary to nic innego dziecięce rymowanki. Jeśli współczesna kobieta chce posiadać jakąkolwiek władzę, musi ją znaleźć przy urnie wyborczej. Jednak kiedy siostry Eastwood - James Juniper, Agnes Amaranth oraz Beatrice Belladonna - dołączają do sufrażystek z Nowego Salem, zaczynają podążać zapomnianymi słowami i ścieżkami, które mogą zmienić kobiecy ruch w ruch wiedźm. Prześladowane przez cienie i chorobę, tropione przez siły, które nie chcą by wiedźmy mogły głosować - a może nawet żyć - siostry będą musiały odnaleźć najstarsza magię, zdobyć nowych sojuszników oraz wyleczyć więź między sobą, jeśli chcą przetrwać. Stuart Turton, autor Siedmiu żyć Evelyn Hardcastle powraca z kolejną książką - The Devil and the Dark Water (premiera: 6 października 2020). Morderstwo na wysokich wodach. Detektywistyczny duet. Damon który może (lub nie) istnieć. Jest rok 1634. Samuel Pipps, najlepszy detektyw na świecie, jest transportowany do Amsterdamu by zostać stracony za zbrodnię którą mógł popełnić (lub nie). Wraz z nim podróżuje Arent Hayes, jego ochroniarz, który zrobi wszystko, żeby udowodnić, że jego przyjaciel jest niewinny. Jednak jak tylko wypłynęli na morze, diabeł zaczyna niszczyć podróż. Dwukrotnie martwy trędowaty krąży po pokładzie. Tajemnicze symbole pojawiają się na żaglach. Zwierzęta są zarzynane. A trzech pasażerów zostaje oznaczonych na śmierć - w tym Samuel. Czy możliwe, że odpowiedzialny za to jest demon? Kiedy Pipps jest aresztowany, tylko Arent jest w stanie rozwikłać tajemnice, która łączy każdego pasażera na statku. Tajemnice, która ciągnie się do ich przeszłości, a teraz grozi zatopieniem statku, zabijając wszystkich na pokładzie. 

A jeśli jesteście ciekawi co ciekawego będziecie mogli zobaczyć lub przeczytać po polsku, zapraszam na zapowiedzi u Gosiarelli. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger