20:49

Zagraniczne zapowiedzi: styczeń 2021


Znowu wróciliśmy do momentu w którym kalendarz zagranicznych wydawnictw jest dość mocno zajęty - a co za tym idzie, możemy spodziewać się większej liczby nowości, które pojawią się w języku angielskim, a które mogą w przyszłości znaleźć się na polskim rynku. Tak, to było jedno zdanie. Gdybym musiała pogrupować te zapowiedzi, stworzyłabym zapewne trzy grupy i dała im następujące etykiety: Mitologia grecka, Aranżowane małżeństwo, oraz Kontynuacje


Alexandra Bracken - Lore

Premiera: 5 stycznia 2021
Co siedem lat zaczyna się Agon. Jako kara za przeszłe powstanie, dziewięciu greckich bogów zmuszonych jest do przemierzania ziemi jako śmiertelnicy, tropieni przez potomków antycznych rodów, którzy chcą ich zabić, by posiąść ich boskie mocy i nieśmiertelności. 

Dawno temu, Lore Perseous uciekła z tego brutalnego świata w wyniku sadystycznego morderstwa jej rodziny przez wrogi ród, odrzucając obietnicę łowców o wiecznej chwale. Przez lata odsuwałą od siebie każdą myśla o zemście na mężczyznach - teraz bogach - odpowiedzialnych za śmierć jej rodziny. Jednak kiedy następne łowy zbliżają się do Nowego Jorku, dwóch uczestników szuka jej pomocy: Castor, przyjaciel z dzieciństwa Lore o którym myślała, że dawno nie żyje, oraz śmiertelnie ranna Atena jedna z ostatnich pierwotnych bogów. 

Bogini oferuje sojusz przeciwko ich wspólnemu wrogowi i, w końcu, możliwość dla Lore na opuszczenie Agon na zawsze. Jednak decyzja Lore, by związać swój los z Ateną i ponownie dołączyć do łowów, będzie miała śmiertelną cenę - i nadal może nie być wystarczająca, by zatrzymać powstanie nowych bogów z mocą, która jest w stanie powalić ludzkość na kolana. 


Natalie Haynes - A Thousand Ships

Premiera: 26 stycznia 2021
To jest wojna kobiet, tak samo jak wojna mężczyzn. Czekały zbyt długo na swoją kolej. To nigdy nie była historia jednej kobiety, lub dwóch. To była historia ich wszystkich. 

W środku nocy kobieta budzi się, żeby zobaczyć, że jej ukochane miasto jest całe w płomieniach. Dziesięć lat niekończącego się konfliktu między Grekami a Troją dobiegło końca. Troja upadła. 

Od kobiet z Troi, których losy są teraz w rękach Greków, przez amazońską księżniczkę, która walczyła z Achillesem, przez Penelopę, która oczekiwała powrotu Odyseusza, do trzech bogiń, których kłótnia rozpoczęło wszystko. To historie kobiet, których życie, miłość i rywalizacje zostały na zawsze zmienione przez długą i tragiczną wojnę. 


Dana Swift - Cast in Firelight (Wickery #1)

Premiera: 19 stycznia 2021Adraa jest następczynią tronu Belwar, utalentowaną czarownicą na progu przystąpienia do królewskiej ceremonii testu oraz dziewczyną, która chce udowodnić swoją wartość swoim poddanym. Jatin to następca tronu Naupure, czarodziejem, który opanowały wszystkie dziewięć kolorów magii i chłopcem, który obawia się wrócić do domu po raz pierwszy od czasów dzieciństwa. 


Razem, ich aranżowane małżeństw ma zjednoczyć dwa najpoteżniejsze królestwa Wickery. Jednak po latach rywalizacji z bezpiecznej odległości, Adraa i Jatin zgadzają się tylko w jednej kwestii: ich ponownie spotkanie nie będzie słodkie. Jednak przeznaczenie ma inne plany, a kryminalny świat Belware nagle wykonuje ruch w celu przejęcia kontroli, ich drogi się krzyżują. I żadne z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, kim jest drugie, zamiast tego przyjmują oddzielne, sekretne tożsamości. 


Pomiędzy unikaniem śmiertelnych zaklęć i utrzymywaniem swojej tożsamości w tajemnicy, para musi nauczyć się ufać sobie w celu odkrycia prawdziwego zagrożenia. Teraz los Wickery jest w rękach rywali? Narzeczonych? Partnerów? Kimkolwiek są, to skomplikowane. 
I jak zwykle w przypadku kontynuacji historii, daję jedyne znać, że się pojawią - w końcu nie chcemy przez przypadek dzielić się tym, co się wydarzyło w poprzednich częściach, prawda? Chociaż w moim przypadku to może być też kwestia tego, że nie jestem pewna, czy pamiętam wszystko co się w nich działo. Szczególnie w przypadku The Mask Falling Samanthy Shannon, czyli wyczekiwanej czwartej części Czasu Żniw (premiera: 26 stycznia 2021). Natomiast A Vow So Bold and Deadly Brigid Kemmer to trzecia i ostatnia część Cursebreakers (premiera: 26 stycznia 2021)


A na co Wy czekacie w styczniu, jeśli chodzi o popkulturę (nie muszą to być koniecznie książki)? Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger