20:01

Zagraniczne zapowiedzi: kwiecień 2021


W końcu doczekaliśmy się wiosny - a przynajmniej za oknem świat zaczyna wyglądać jakby budził się w końcu do życia. Nie wiem czy można to samo powiedzieć o nowościach na zagranicznym rynku książki, ale nie byłabym sobą, gdybym nie znalazła czegoś, na co warto byłoby zwrócić uwagę. Z resztą - wszystkie te książki znalazły się na mojej liście najbardziej oczekiwanych tytułów w 2021 roku. 


Książka Akemi Dawn Bowman, The Infinity Courts (premiera: 6 kwietnia 2021) to historia osiemnastoletniej Nami Miyamoto, której życie dopiero się zaczyna. Ma świetną rodzinę, dopiero co skończyła liceum i jest w drodze na imprezę klasową na której czeka na nią chłopak w którym kocha się od lat. Jedyny problem? Została zamordowana zanim tam dotarła. 


Kiedy się budzi, odkrywa, że jest w miejscu nazwany Infinity, gdzie przenosi się ludzka świadomość, kiedy fizyczne ciało umiera. Szybko dowiaduje się, że Ophelia, wirtualna asystentka powszechnie używany przez ludzi na Ziemi zawładnęła zaświatami i obwołała się ich królową, zmuszając ludzi do służenia jej w sposób, w który ona jest zmuszona do służenia w prawdziwym świecie. Co gorsze, Ophelia jest coraz bliżej wcielenia w życie planu zniszczenia ludzkości raz na zawsze. Nami pracuje wraz z grupą buntowników by obalić Ophelię i uratować uwięzionych ludzi. The Forest of Stolen Girls June Hur (premiera: 20 kwietnia 2021) jest historią o rodzinie Hwani po tym jak razem z siostrą zaginęły a później zostały znalezione nieprzytomne w lesie, niedaleko makabrycznego miejsca zbrodni, nigdy nie była taka sama. Jedyne co zapamiętały to to, że ich porywacz miał pomalowaną na biało maskę. 


Żeby uciec przed wspomnieniami, rodzina opuszcza miasto. Lata później, detektyw Min - ojciec Hwani - dowiaduje się o trzynastu dziewczynach, które niedawno zniknęły w podobny sposób co jego córki, więc wraca by przeprowadzić śledztwo. Tylko że również znika. 


Zdeterminowana by znaleźć ojca i rozwiązać sprawę, która rozdarła jej rodzinę, Hwani wraca do domu, żeby znaleźć trop. Kiedy zagłębia się w sekrety małej wioski i ponownie nawiązuje kontakt ze swoją siostrą - Hwani zdaje sobie sprawę, że odpowiedź tkwi w jej własnych wspomnieniach o tym, co wydarzyło się w lasie przed laty. House of Hollow (premiera: 6 kwietnia 2021) Krystal Sutherland opowiada o siedemnastoletniej Iris Hollow, która zawsze była dziwna. Coś przydarzyło się jej i jej dwóm starszym siostrom, kiedy były dziećmi. Coś, czego do końca nie pamiętają, ale zostawiło to im identyczne blizny w kształcie półksiężyca na ich szyjach. 


Iris spędziła większość swoich nastoletnich lat starając się uniknąć dziwactw, które przywierały do niej jak smoła. Jednak kiedy jej najstarsza siostra, Grey, znika w podejrzanych okolicznościach, Iris odkrywa, że jej życie może być jeszcze dziwniejsze: rogaci mężczyzni zaczyną ja śledzić, trip wypada z sufitu jej siostry i wracają stare, niemożliwe wspomnienia. 


Gdy Iris śledzi ostatnie znane ślady Grey, podążając coraz bardziej dziwacznym śladem okruchów, które zostawiła za sobą, staje się jasne, że jedynym sposobem na uratowanie siostry jest rozszyfrowanie tajemnicy tego, co przydarzyło się im jako dzieci.
Oczywiście nie mogłoby zabraknąć kącika z kontynuacjami - w tym miesiącu premierę będzie miała ostatnia część trylogii Something Dark and Holy Emily A. Duncan, czyli Blessed Monster (premiera: 6 kwietnia 2021). Przypomnę tylko, że pierwsza część została wydana w Polsce pod tytułem Niegodziwi Święci.


A jeśli jesteście ciekawi czego możecie oczekiwać w kwietniu po polsku, to koniecznie zajrzyjcie na premiery u Gosiarelli. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger