20:01

Zagraniczne zapowiedzi: czerwiec 2021


Witajcie w kolejnym przeglądzie zagranicznych zapowiedzi, czyli najciekawszych premier w języku angielskim, które będą miały swoją premierę w czerwcu 2021 roku. Czy któraś z nich pojawi się na polskim rynku? Tylko czas pokaże. W tym miesiącu szczególną uwagę zwrócić na dwa tytuły, które są promowane jako książki idealne dla fanów Wybranej Naomi Novik oraz Niedźwiedzia i Słowika Katherine Arden od których zaczniemy. For the Wolf Hannah F. Whitten (premiera: 1 czerwca 2021) to historia Red, jedynej Drugiej Córki od wieków, której jedynym przeznaczeniem jest bycie poświęconą Wilkowi w Lesie z nadzieję, że zwróci światu pojmanych bogów. Red odchodzi prawie z ulgą. Jest dręczona niebezpieczną mocą, której nie może kontrolować a wie że przynajmniej w Wilderwood nie będzie mogła skrzywdzić tych, których kocha. Znowu. Lecz legendy kłamią. Wilk to człowiek a nie potwór. Jej magia jest powołaniem nie przekleństwem. Jednak jeśli nie nauczy się jej używać, potwory, którymi stali się bogowie pochłoną Wilderwood i cały jej świat. Co ciekawe, na swojej stronie autorka udostępnia trigger warnings dla tej historii. The Wolf and the Woodsman Avy Reid (premiera: 8 czerwca 2021) to historia będąca połączeniem węgierskiej historii i żydowskiej mitologii. W swojej pogańskiej wiosce ukrytej wśród lasu Evike jest jedyną kobietą bez mocy, co czyni z niej wyrzutka opuszczonego przez bogów. Wieśniacy winią za to jej skorumpowany rodowód - jej ojciec był człowiekiem Yehuli, jednego z najbardziej znienawidzonych sług fanatycznego króla. Kiedy przybywają żołnierze z Świętego Zakonu Leśników żeby zabrać pogańską dziewczynę na krwawą ofiarę króla, Evike zostaje zdradzona przez wieśniaków i poddaje się. 


Jednak kiedy potwór atakuje Leśników i ich więźnia w drodze, mordując wszystkich oprócz Eviki i zimnego, jednookiego kapitania, nie mają opcji i muszą polegać na sobie. Jednak nie jest on zwykłym Leśnikiem - jest on zhańbionym księciem, Gasparem Barany, którego ojciec potrzebuje pogańskiej magii, by umocnić swoją władzę. Gaspar obawia się, że jego okrutnie gorliwy brat planuje przejąć tron oraz wprowadzić brutalne rządy które sprawdzą potępienie zarówna dla pogan jak i ludzi Yehuli. Jako syn zniesławionej, obcej królowej, Gaspar wie jak to jest być wyrzutkiem, dlatego on i Evike zawierają niepewny pakt w celu powstrzymania jego brata. Gearbreakers Zoe Hana Mikuta (premiera: 29 czerwca 2021) to historia dwóch dziewczyn po przeciwnych stronach wojny, które odkrywają, że mają wspólny ce - a przy okazji zakochują się w sobiel. Cień tyranii Godoli rozprzestrzenia się, wspomagany ich ogromną mechaniczną bronią znaną jako Windup. Wojna i opresja to codzienność dla ludzi z Badland, którzy żyją pod jarzmem ich okrutnych władców z Godoli. Eris Shindanai jest Gearbreaker, młodą buntowniczką, która specjalizuje się w unicestwianiu Windupsów od śordku. Kiedy jedna z jej misji nie idzie zgodnie z planem, trafia do Godolijskiego więzienia, gdzie spotyka Sonę Steelcrest, cybernetycznie zmodyfikowaną pilotkę Windupa. Na poczatku Eris widzi Sonę jako śmiertelnego wroga, jednak Sona posiada sekret: zinfiltrować program Windup, żeby zniszczyć Godolię od środka.Taylor Jenkins Reid którą znacie z takich historii jak Daisy and the Six, czy Siedmiu mężów Evelyn Hugo powraca z nową książką - Malibu Rising (premiera: 1 czerwca 2021). Jest to historia jednej niezapomnianej nocy z życia rodziny: nocy podczas której będą musieli wybrać co trzymać z dala od ludziom, którzy ich stworzyli a co pozostawią za sobą. 


Malibu, sierpień 1934. Dzień gorąco oczekiwanego corocznego przyjęcia Niny Rivy z okazji zakończenia lata. Każdy chce być w pobliżu słynnych Riva: Niny, utalentowanej surfeki i supermodelki; braci Jay’a i Huda - mistrza surfingu i nagrodzonego fotografa; oraz ich ukochanej młodszej siostry Kit. Razem rodzeństwo jest źródłem fascynacji w Malibu i na świecie - szczególnie, że są oni potomstwem legendarnego piosenkarza Micka Rivy. 


Do północny impreza wymknie się spod kontroli. Rano, posiadłość Riva stanie w płomieniach. Jednak zanim pojawi się pierwsza iskra w porannych godzinach tuż przed świtem, alkohol będzie się lał, muzyka będzie grała a miłość i sekrety, które ukształtowały tę rodzinę przez pokolenia wypłyną na powierzchnię. 


Jeśli jesteście zainteresowani tym co dzieje się na polskim rynku wydawniczym, koniecznie zobaczcie co słychać u Gosiarelli, która sama się znajduje na listach zapowiedzi, bo już 30 czerwca w polskich księgarniach znajdziecie jej debiut - Gildię Zabójców (pod nazwiskiem Małgorzata Stefanik)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger