18:30

Zagraniczne zapowiedzi: listopad 2021Chwilę się zastanawiałam jaki wstęp do zagranicznych zapowiedzi napisać w tym miesiącu - czasami mam wrażenie, że po tylu edycjach tych postów zaczynam się trochę powtarzać. Po czym zobaczyłam jak razem wyglądają okładki książek o których przeczytacie i nie miałam wątpliwości - tu nie trzeba dużo pisać, tu wystarczy popatrzeć, żeby od razu zdać sobie sprawę, że chodzi o listopadowe premiery. 


Amanda Foody, Christine Lynn Herman - All of Us Villains (All of Us Villains #1) 

Premiera: 9 listopada 2021
Po opublikowaniu zawierającej wszystkie sekrety, sprośnej książki, odosobnione miast Ilvernath znajduje się w centrum uwagi świata. Turyści, protestujący oraz reporterzy gromadzą się w jego sklepach z zaklęciami i ruinach, żeby być świadkami rozwijającej się starożytnej klątwy. W każdej generacji, siedem rodzin wybiera wśród siebie championa, który weźmie udział w turnieju na śmierć i życie. Nagrodą dla zwycięzcy będzie możliwość kontrolowania wyłącznie przez jego rodzinę magicznych zasobów miasta, najpotężniejszych zasobów na świecie. 


W przeszłości, złowieszczy Lowes wygrywali prawie każdy turniej a ich champion jest gotowy kontynuować rządy rodziny. Jednak w tym roku, dzięki wpływowi ich nowo odkrytemu rozgłosowi, każdy z championów ma możliwość wygrania. A raczej - szansę na zmianę historii. 


Marrisa Meyer - Gilded (Untitled #1)

Premiera: 2 listopada 2021 
Dawno temu, przeklęta przez boga kłamstwa, córka biednego młynarza rozwija talent do snucia opowieści, które są fantastyczne, urzekające i całkowicie nieprawdziwe. 


A przynajmniej wszyscy tak wierzą. 


Kiedy jedna z dziwnych opowieści Serildy zwraca uwagę złowrogiego Erlkinga i jego nieumarłych łowców, zostaje wciągnięta w ponurym świat, w którym ghule i zjawy grasują po ziemi, a kruki o pustych oczach śledzą każdy jej ruch. Król nakazuje Serildzie wykonanie niemożliwego zadania, jakim jest przędzenie słomy w złoto. Jeśli by jej się nie udało - zginie. Zdesperowana Serilda nieświadomie wzywa na pomoc tajemniczego chłopca. Zgadza się jej pomóc, ale za pewną cenę. Miłość nie ma być częścią umowy.


Wkrótce Serilda zdaje sobie sprawę, że w zamkowych murach kryje się więcej niż jeden sekret. W tym starożytna klątwa, która musi zostać złamana, jeśli ma nadzieję zakończyć tyranię króla i jego dzikie polowanie raz na zawsze. 


Scarlett St. Clair - King of Battle and Blood (Adrian X. Isolde #1)

Premiera: 30 listopada 2021
Isolde de Lara uważa dzień swojego ślubu za dzień śmierci. Aby zakończyć wieloletnią wojnę, ma poślubić króla wampirów, Adriana Aleksandra Wasiliewa a następnie zabić go. ⠀


Jednak próba zabójstwa zostaje udaremniona, a Adrian grozi, że jeśli Isolde ponownie spróbuje go zabić, zmieni ją w nieumarłą. W obliczu możliwości stania się tym, czego nienawidzi najbardziej, Isolde szuka innych sposobów, by mu się przeciwstawić i przetrwać na brutalnym wampirzym dworze. ⠀


Tylko tym czego się obawia najbardziej nie jest dwór - a Adrian. Pomimo niezaprzeczalnej chemii między nimi,  zastanawia się, dlaczego król — zaciekły, dziki, bezlitosny — wybrał ją na małżonkę. ⠀


Odpowiedź zniszczy jej świat.


Dustin Thao - You’ve reached Sam

Premiera: 9 listopada 2021
Siedemnastoletnia Julie ma już zaplanowaną przyszłość — wyprowadzić się z małego miasteczka ze swoim chłopakiem Samem, uczęszczać do college'u w mieście, spędzić lato w Japonii. Ale potem umiera Sam. I wszystko się zmienia.


Załamana Julie opuszcza pogrzeb, wyrzuca rzeczy Sama i próbuje wszystkiego, by zapomnieć o nim i o tragicznym sposobie jego śmierci. Ale wiadomość, którą Sam pozostawił w swoim roczniku, zmusza do powrotu wspomnień. Zdesperowana, by jeszcze raz usłyszeć jego głos, Julie dzwoni na komórkę Sama tylko po to, by odsłuchać jego pocztę głosową.


A Sam odbiera telefon.


W cudownym obrocie wydarzeń Julie dostaje drugą szansę na pożegnanie. Połączenie jest tymczasowe. Ale możliwość usłyszenia głosu Sama sprawia, że ​​znów się w nim zakochuje.  Z każdą kolejną rozmową coraz trudniej jest jej dać mu odejść. Jednak utrzymanie w tajemnicy jej nieziemskich rozmów z Samem nie jest łatwe, zwłaszcza gdy Julie jest świadkiem cierpienia jego rodziny. Julie, nie mogąc stać z boku i patrzeć, jak ich bliscy cierpią, jest rozdarta między ujawnieniem prawdy o swoich rozmowach z Samem a zaryzykowaniem ich związku i utraceniem go na zawsze.W tym miesiącu premiery będą miały również znane i oczekiwanie kontynuacje znanych juź historii. Zakończenie Aurora Cycle, pisanej przez Jay’a Kristoffa i Amie Kaufman, czyli Aurora’s End, będzie miało premierę 9 listopada 2021. Trzecia część historii o rodzeństwie Montague - The Nobelman’s Guide to Scandal and Shipwrecks ma premierę 16 listopada. Tego samego dnia premierę będzię miało zakończenie dylogii These Violent Delights Chloe Gong -  Our Violent Ends.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger