18:43

Zagraniczne zapowiedzi: styczeń 2022Nowy rok a zagraniczne zapowiedzi książek niezmiennie pojawiają się na początku miesiąca, żeby pokazać co ciekawego będziemy czytali w Polsce za kilka lub kilkanaście miesięcy. Skąd to wiem? Ostatnio zostaliśmy wręcz zasypani informacjami o polskich premierach książek, które pojawiały się w Zagranicznych Zapowiedziach


Sue Lynn Tan - Daughter of the Moon Goddess (The Celestial Kingdom Duology #1)

Premiera: 11 stycznia 2022


Dorastając na Księżycu, Xingyin jest przyzwyczajona do samotności, nieświadoma, że jest ukrywana przed przerażającym Niebiańskim Cesarzem, który wygnał jej matkę za kradzież eliksiru nieśmiertelności. Jednak kiedy magia Xingyin rozbłyska a jej istnienie zostaje odkryte - jest zmuszona opuścić swój dom, zostawiają swoją matkę. 


Sama, bezsilna i przerażona udaje się do Niebańskiego Królestwa - krainy cudów i sekretów. Ukrywając swoją tożsamość, wykorzystuje okazję, by uczyć się u boku syna cesarza, opanowując łucznictwo oraz magię, nawet kiedy pomiędzy nią a księciem pojawia się namiętność. 


Żeby uratować swoją matkę, Xingyin wyrusza w niebezpieczną wyprawę, konfrontując się z legendarnymi stworzeniami oraz okrutnymi wrogami na ziemi i niebie. Jednak kiedy nadciąga zdrada a zakazana magia zagraża królestwu, Xingyin musi stawić czoła bezwzględnemu Niebiańskiemu Cesarzowi, aby spełnić swoje marzenia - i zawrzeć niebezpieczną umowę, w której jest rozdarta między utratą wszystkiego, co kocha, a pogrążeniem królestwa w chaosie.


June Hur - The Red Palace

Premiera: 25 stycznia 2022Joseon (Korea), 1758 rok. Jest niewiele dostępnych możliwości dla nieślubnych córek w stolicy, jednak dzięki ciężkiej pracy i nauce, osiemnastoletnia Hyeon zapracowała na pozycję pałacowej pielęgniarki. Wszystko czego pragnie, to trzymać spuszczoną głową, dobrze wykonywać swoja pracę i być może w końcu zdobyć aprobatę ojca. 


Jednak Hyeon zostaje nagle wciągnięta w ciemny i niebezpieczny świat polityki dworskiej, kiedy ktoś morduje cztery kobiety w ciągu jednej nocy a głównym podejrzanym jest najbliższy przyjaciel i mentor Hyeon. Zdeterminowana, by udowodnić niewinność jej ukochanego nauczyciela, Hyeon rozpoczyna własne, tajne śledztwo. 


W poszukiwaniu prawdy, spotyka Eojin, młodego inspektora policji, również szukającego zabójcy. Kiedy dowody zaczynają wskazywać na samego Księcia Koronnego, Hyeon i Eojin muszą pracować razem, aby przeszukać najciemniejsze zakątki pałacu w celu odkrycia śmiertelnych sekretów stojących za morderstwami. 


Kathryn Baker - Waking Romeo

Premiera: 4 stycznia 2022


Co jeśli Julia Kapulet spotkała kogoś, kto spowodował, że zwątpiła w prawdziwą miłość? Co jeśli Wichrowa Wzgórza są wiadomością dla podróżnika w czasie? 

Rok: 2083. Lokalizacja: Londyn. Misja: Obudzić Romeo. 


To koniec świata. Dosłownie. Podróże w czasie są możliwe, jednak jedynie w przyszłość. Tylko kilka rodzin zdecydowało by pozostać “teraz”, żywiąc się resztkami, które zostały. Wśród nich jest osiemnastoletnia Julia oraz miłość jej życia - Romeo. Ale sytuacja nie wygląda różowo. Romeo jest w śpiączce a Jules została odrzucona przez rodzinę i przyjaciół jako skutek ich szalonego romansu. Wtedy pojawia się przystojny podróżnik w czasie, Ellis, z ważną misją, która spowoduje, że Jules zacznie kwestionować wszystko co wie o życiu i miłości. Czy Jules obudzi Romea i napisze na nowo swoją przyszłość? 


Jessie Burton - Medusa

Premiera: 11 stycznia 2022


Wygnana na odległą wyspę przez kaprys bogów, Meduza mająca za towarzyszy jedynie węże, które zdobią jej głowę zamiast włosów. Jednak kiedy na wyspę przybywa uroczy, piękny chłopiec imieniem Perseusz, jej samotna egzystencja zostaje zakłócona ogromną siłą, wyzwalającą pożądanie, miłość, zdradę i  samo przeznaczenie.


Morgan Rhodes - Echoes and Empires (Echoes and Empires #1)

Premiera: 4 stycznia 2022


Josslyn Drake wie o magii tylko trzy rzeczy: jest rzadka, nielegalna i zawsze zabójcza. Więc kiedy zostaje wciągnięta w sytuację podczas nieudanego napadu na Gali Królowej i zainfekowana niebezpiecznym kawałkiem magii - takim, który pozwala jej wejść we wspomnienia niesławnie złego czarownika - przeżywa swój najgorszy koszmar. Joss potrzebuje pozbyć się magii zanim zawładnie jej duszą i zabije ja. Jednak w Ironport, kosztem posługiwania się magią jest śmierć a poszukiwanie pomocy, może oznaczać zaplanowanie własnej egzekucji. Nie może nikomu ufać. 


Nikomu, oprócz poszukiwanemu przestępcy Jericho Noxowi, które proponuje jej układ: jego pomoc w wydobyciu magii w zamian za samą magię. I chociaż nie jest zachwycona pracą ze złodziejem, zwłaszcza tak irytującym (i irytująco przystojnym) jak Jerycho, Joss jest zdesperowana do tego stopnia, że musi się zgodzić. 


Jednak Jericho nie jest taki jak oczekiwała Joss. Im bardziej się do siebie zbliżają, tym bardziej widzi świat poza jej rozpieszczonym życiem w mieście i zaczyna kwestionować swoje przekonania, które brała za oczywiste - przekonania o dobru i złu, o mocy i magii, a nawet o jej samej. 


W imperium zbudowanym na kłamstwach, prawda może być jej największą bronią.


~~~~~

Jak Wam się podobają zapowiedzi? Którą książkę chcielibyście najszybciej przeczytać? Dajcie znać, kto wie, może polskie wydawnictwa zdecydują się na którąś z nich. 


A jeśli jesteście ciekawi co ciekawego zostanie wydane w Polsce, to zobaczcie zapowiedzi u Gosiarelli!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger