19:31

[eM dramy] 10 koreańskich dram z 2021 do obejrzenia w 2022


Zeszły rok znowu nie był najlepszy, jeśli chodzi o to ile k-dram udało mi się obejrzeć. Nie oznacza to jednak, że nie było dram, które miałam na oku i w odpowiednim momencie tylko kilka kliknięć dzieliło mnie od rozpoczęcia oglądania - o nie! Dram było sporo, czasu mało, więc poniższa lista znowu będzie bardziej listą k-dram, które chciałabym nadrobić. Chociaż coś do polecenia też się znalazło! 


Poprzednie edycje: 2020 ll 2019 ll 2018


I od tych właśnie zaczniemy. Chyba nikogo nie zdziwi to, że jedną z nich będzie Squid Game? W pewnym momencie uznałam za punkt honoru obejrzenie k-dramy o której mówią ludzie, którzy wcześniej się podśmiewywali z tego, że k-dramy oglądam. Opowiada ona o grze w której zadaniami są popularne gry dla dzieci a zwycięzca może wygrać 45,6 miliarda won. Ostrzeżenie: jest brutalnie i krwawo. Zupełnym przeciwieństwem jest druga drama, którą obejrzałam. Hometown Cha Cha Cha było niczym ciepły kocyk a momentami od nadmiaru słodkości miałam myśl, żeby wybrać się do dentysty. A właśnie dentystą jest główna bohaterka, która przeprowadza się do małej nadmorskiej miejscowości by otworzyć tam klinikę dentystyczną. Nie przewiduje jak bardzo zostanie wciągnięta w życie lokalnej społeczności. 


Kolejne k-dramy reprezentują te które zaczęłam oglądać, z różnych względów przestałam, ale bardzo chciałabym do nich wrócić. Pierwsza z nich to Doom at Your Service, która opowiada o pracującej jako edytorka web noweli Dong Kyung, która dowiaduje się, że ma raka mózgu i zostało jej niewiele życia. Zawiera pakt z Myeol Mangiem, tytułowym Doomem, który jest w stanie spełnić jej życzenia przez 100 dni, żeby mogła żyć tak jak chce. Youth of May to drama, która ma miejsce w czasie Masakry w Gwanjgu w czasie której przeplatają się losy młodych ludzi. Natomiast Vincenzo to historia prawnicza z dodatkiem motywu włoskiej mafii. 


Kolejne dwie dramy są mocno związane z tematem k-popu. Jedna z nich to Imitation, opowiadająca o drugiej szansie związanej z możliwością debiutu jako zespół k-popowy. W Idol: The Coup historia toczy się wokół zespołu, który ma ostatnią szansę na sukces przed disbandem.  


Na fali popularności Squid Game, głośno było także o My Name, czyli historii kobiety szukającej zemsty za morderstwo swojego ojca, która w tym celu, jako członkini gangu, infiltruję policję. Mouse ma odpowiadać na pytanie co by było gdyby można było identyfikować psychopatów z wyprzedzeniem, kiedy wśród ludzi panuje strach ze względu na szalejącego seryjnego mordercę. Oczywiście lista nie byłaby kompletna, gdybym nie wspomniała o chociaż jednej dramie historycznej. Tym razem będzie to King’s Affection, które ma miejsce w czasach dynastii Joseon a główna bohaterka musi wcielić się w rolę brata bliźniaka, Księcia Koronnego, który został zabity. 

Jestem ciekawa jak prezentują się Wasze listy k-dram do nadrobienia. A może coś z mojej listy już oglądaliście i wiecie co powinnam nadrobić w pierwszej kolejności?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger