15:17

Zagraniczne zapowiedzi: czerwiec, lipiec 2022To wydanie zagranicznych zapowiedzi będzie nietypowe z tego względu, że znajdziecie w nich książki, które zostaną wydane w lipcu, ale również te, które zostały już wydane w czerwcu. Życie prywatne nie może mi przecież przeszkadzać mi w budowaniu świetnych statystyk dotyczących selekcjonowania tytułów wydawanych przez polskie wydawnictwa (ale o tym kiedy mam nadzieję, że porozmawiamy kiedy indziej)! Także - patrzcie uważnie na daty premiery i koniecznie dajcie znać, co byście z chęcią zobaczyli na swoich półkach! Gina Chen - Violet Made of Thorns (Violet Made of Thorns #1) 

Premiera: 26 lipca 2022Violet jest prorokiem i kłamcą, który ma wpływ na dwór królewski swoimi sprytnie sformułowanymi – i nie zawsze prawdziwymi – wróżbami. Uczciwość jest dla frajerów, takich jak jakże nieczarujący książę Cyrus, który planuje pozbawić Violet jej oficjalnej roli po koronacji pod koniec lata – chyba że Violet coś z tym zrobi.


Ale kiedy król prosi ją, by przepowiedziała fałszywą historię miłosną Cyrusa na nadchodzący balul, Violet budzi przerażającą klątwę, która zakończy się albo potępieniem, albo zbawieniem dla królestwa – wszystko w zależności od wyboru przyszłej narzeczonej księcia. Violet staje przed własnym wyborem: skorzystać z okazji, by przejąć kontrolę nad własnym losem, bez względu na cenę, lub poddać się niefortunnemu uczuciu, który narasta między nią a Cyrusem.


Spryt Violet może ochronić ją na dworze rzezimieszków, ale nie może zmienić jej losu. A gdy granica między nienawiścią a miłością staje się coraz cieńsza, Violet wraz z księciem, musi rozwikłać nikczemną sieć oszustw, aby ocalić siebie i królestwo – lub zgubić wszystkich.Sunya Mara - The Darkening 

Premiera: 5 lipca 2022Vesper Vale jest córką rewolucjonistów. Nieudanych rewolucjonistów. Kiedy jej matka została złapana przez żołnierzy królowej, dostała wybór: śmierć od toporu kata lub śmierć przez Burzę, która otacza miasto i przeklina każdego, kogo dotknie. Wybrała Burzę. A kiedy żołnierze królowej — dowodzeni przez paranoicznego księcia — znajdują ojca Vesper po dwunastu latach ucieczki, zrobi ona wszystko, by uratować go przed podzieleniem tego losu.


Uzbroi się w księgę niebezpiecznej magii eksperymentalnej jej ojca.


Zinfiltruje elitarny oddział czarodziejów-żołnierzy księcia.


Znajdzie drogę do jego zimnego serca.


Ale kiedy Vesper dowiaduje się, że w historii śmierci jej matki jest coś więcej, będzie musiała dokonać wyboru, czy chce ocalić swoje miasto: powierzyć przebiegłemu księciu tajemnice swojej rodziny, czy pójść śladami matki w Burzę. Ava Reid - Juniper & Thorn

Premiera: 21 czerwca 2022
Makabryczna klątwa. Podburzone miasto. Potwór o nienasyconym apetycie.


Marlinchen i jej dwie siostry mieszkają ze swoim ojcem czarodziejem w mieście, które zmienia się z magicznego w przemysłowe. Jako ostatnie prawdziwe czarownice Oblyi, ona i jej siostry są niczym więcej niż pułapką na turystów, ponieważ traktują swoich klientów archaicznymi środkami i omamiają ich nostalgicznym urokiem. Marlinchen spędza całe dnie na odkrywaniu sekretów w zamian za ruble i stara się udobruchać swojego tyranicznego, ksenofobicznego ojca, który trzyma swoje córki z dala od świata zewnętrznego. Jednak w nocy Marlinchen i jej siostry wymykają się, by cieszyć się udogodnieniami miasta i rozkoszować się jego atrakcjami, zwłaszcza niedawno powstałym teatrem baletowym, w którym Marlinchen spotyka tancerza, który szybko podbija jej serce.


W miarę jak nocne schadzki Marlinchen stają się coraz bardziej żarliwe i częstsze, rośnie też groźba wściekłości i magii jej ojca. I podczas gdy w Oblya rozkwita kultura i przedsiębiorczość, pośród niej czai się potwór, zrodzony z nietolerancji i urazy oraz przesycony staroświecką mocą. Uwięziona między historią a postępem, krwią i pożądaniem, Marlinchen musi czerpać z własnej magii, aby chronić swoje miasto i znaleźć w nim swoje miejsceEmily Thiede - The Vicious Game (The Last Finestra #1)

Premiera: 28 czerwca 2022Trzy wesela. Trzy pogrzeby. Dar Alessy od bogów ma zwiększać magię partnera, a nie zabijać każdego zalotnika, którego dotknie.


Teraz, gdy zostały tylko tygodnie, zanim wygłodniały rój demonów pożre wszystko w jej rodzinnym domu na wyspie, Alessie zaczyna brakować czasu na znalezienie partnera i powstrzymanie inwazji. Kiedy potężny kapłan przekonuje wiernych, że zabicie Alessy jest jedyną nadzieją wyspy, jej żołnierze próbują ją zamordować.


Zdesperowana, by przeżyć, Alessa zatrudnia Dantego, cynicznego wyrzutka naznaczonego jako zabójca, by został jej osobistym ochroniarzem. Ale gdy bunt wybucha za bramami, mroczne sekrety Dantego mogą być największą zdradą. Ma klucz do jej przetrwania i jej serca, ale czy jest jedyną osobą, która może pomóc jej opanować jej dar lub zniszczyć ją raz na zawsze?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger