19:22

Zagraniczne zapowiedzi: maj 2022

W maju mamy wręcz zatrzęsienie książek z wątkami azjatyckimi. K-pop? K-drama? Japońska wersja Pamiętników Księżniczki? Do wyboru do koloru. A do tego wszystkiego obyczajówka z dobrymi opiniami oraz próba napisania historii dla dorosłego odbiorcy przez popularną autorkę YA.

Lyla Lee - Flip the Script

Premiera: 31 maja 2022Jako zapalona fanka k-dram, Hana zna wszystkie motywy, których należy unikać, kiedy w końcu trafia do głównej roli w nowej, tętniącej życiem dramie. Przecież jest w stanie poradzić sobie ze swoim udawanym chłopakiem, który możliwe, że się w niej zakochuje. W końcu obiecała producentom romans w kontrakcie i to wszystko, co od niej dostaną.


Ale kiedy showrunnerzy przyprowadzają nową dziewczynę, aby rzucić wyzwanie Hanie jako głównej bohaterce romansu – a co gorsza, jest to ktoś, kogo Hana zna aż za dobrze – czy Hana może walczyć o swoją pozycję w serialu, jednocześnie zakochując się w swojej ekranowej rywalce w prawdziwym życiu?


Kat Cho - Once Upon a K-Prom

Premiera: 17 maja 2022
Elena Soo zawsze czuła, że żyje w cieniu. Czy to dzięki jej odnoszącym sukcesy starszym siostrom, jej bardziej popularnemu bratu bliźniakowi, czy jej bardziej otwartej najlepszej przyjaciółce. Wszyscy oprócz Eleny wydają się dokładnie wiedzieć, kim są i czego chcą. Ale jest pewna jednego - nie interesuje jej pójście na prom. Podczas gdy reszta szkoły szaleje z powodu gorsetów i sukienek, Elena wolałaby spędzać czas na ratowaniu lokalnego domu kultury, jedynego miejsca, które zawsze sprawiało, że czuła się, jakby gdzieś należała.


Więc kiedy międzynarodowa gwiazda K-popu Robbie Choi pojawia się w jej domu, by zaprosić ją na prom, Elena jest bardziej zdezorientowana niż kiedykolwiek. Ponieważ kto był jedyną osobą, która zawsze akceptowała Elenę taką, jaką jest? Jej najlepszy przyjaciel z dzieciństwa, Robbie Choi. A jedna rzecz, której być może potajemnie pragnie bardziej niż czegokolwiek? Aby oboje dotrzymali obietnicy, którą złożyli sobie jako dzieci: pójścia razem na prom. Ale to było siedem lat temu, a z tą nową personą k-popowego idola, różowymi włosami i stylowymi ubraniami, Robbie w niczym nie przypomina słodkiego, głupkowatego chłopca, którego pamięta. Chłopaka, z którym dzieliła się wszystkimi swoimi sekretami. Chłopca, którego kochała.


Poza tym prom z facetem, który przychodzi z hordami wrzeszczących fanów, internetowych hejterów i nieustępliwych paparazzi to ostatnia rzecz, jakiej Elena chce – nawet jeśli nie może przestać myśleć o uśmiechu Robbiego… prawda?


Grace K. Shin - The Noh Family

Premiera: 3 maja 2022
Kiedy przyjaciele kupują jej test 23-and-me jako żart, uczennica liceum Chloe Kang nie myśli zbytnio o wykorzystaniu go. Nie wierzy, że cokolwiek z tego wyniknie – jest jedynaczką, jej matka jest sierotą, a jej ojciec zmarł w Seulu, zanim jeszcze się urodziła i zanim jej matka przeprowadziła się do Oklahomy. Przez całe życie była tylko Chloe i jej mama. Ale test DNA ujawnia coś, czego Chloe nigdy się nie spodziewała – ma całą dalszą rodzinę ze strony ojca, pół świata dalej, w Korei. Rodzina jej ojca jest właścicielem słynnego luksusowego domu towarowego i należy do najbogatszych rodzin w Seulu. Kiedy dowiadują się, że istnieje, są podekscytowani spotkaniem z nią. Jej matka ma ogromne zastrzeżenia, nie miała świetnych relacji z rodziną męża, dlatego trzymała ich istnienie w tajemnicy, ale nie może powstrzymać Chloe przed podróżą do Seulu, aby spędzić dwa tygodnie na poznawaniu rodziny Noh.


Chloe zostaje wciągnięta w świat luksusu, ale coś jest nie tak. Chloe chce się otrząsnąć — jest zajęta rozkoszowaniem się urokami Seulu z nową przyjaciółką Miso Dan, córką jednej z koleżanek jej matki ze szkoły podstawowej. Jako początkująca projektantka mody uwielbia ubrania couture, do których ma dostęp jej rodzina z domu towarowego. Ale wkrótce Chloe odkryje powód, dla którego jej matka nigdy nie powiedziała jej o rodzinie jej taty i dlaczego Noh chcieli ją w Seulu. Czy dołączenie do rodziny Noh może być gorsze niż brak rodziny?


Holly Black - Book of Night

Premiera: 3 maja 2022W świecie Charlie Hall cienie można zmieniać dla rozrywki i preferencji kosmetycznych, ale także w celu zwiększenia siły i wpływu. Możesz zmienić czyjeś uczucia – i wspomnienia – ale manipulowanie cieniami ma swoją cenę i może zająć godziny lub dni z twojego życia. Twój cień zawiera wszystkie części ciebie, które chcesz ukryć – drugie ja, stojące tuż po twojej lewej stronie, idące za tobą do oświetlonych pomieszczeń. A czasami żyje własnym życiem.


Charlie jest oszustką na niskim poziomie, pracuje jako barman, próbując zdystansować się od potężnego i niebezpiecznego podziemnego świata handlu cieniami. Bierze dorywcze prace od swoich klientów i naiwnych nowobogackich w swoim mieście na skraju Berkshires. Ale kiedy powraca straszna postać z jej przeszłości, obecne życie Charlie pogrąża się w chaosie, a jej przyszłość wydaje się w najlepszym razie niejasna, a w najgorszym nieistniejąca. Zdeterminowana, by przeżyć, Charlie rzuca się w wir tajemnic i morderstw, stawiając ją przeciwko grupie sobowtórów, miliarderów, złodziei cienia i własnej siostry – wszyscy desperacko próbują kontrolować magię cieni.


Emily Henry - Book Lover

Premiera: 3 maja 2022

Życie Nory Stephens to książki – przeczytała je wszystkie – i nie jest tego typu bohaterką. Nie tą dzielną, wyluzowaną dziewczyną marzeń, a zwłaszcza nie ukochaną. Właściwie jedynymi osobami, dla których Nora jest bohaterką, są jej klienci, dla których zawiera ogromne interesy jako bezwzględna agentka literacka, oraz jej ukochana młodsza siostra Libby.


Dlatego zgadza się pojechać do Sunshine Falls w Północnej Karolinie w sierpniu, kiedy Libby błaga ją o wyjazd – z wizją małomiasteczkowej przemiany Nory, która, jak jest przekonana, musi stać się w niej bohaterką. Własną historią. Ale zamiast pikników na łąkach lub starć z przystojnym wiejskim lekarzem lub barmanem z wydętym przedramieniem, Nora wciąż wpada na Charliego Lastrę, zamyślonego redaktora z miasta. Byłoby miło, gdyby nie fakt, że spotykali się wiele razy i nigdy nie było słodkie.


Jeśli Nora wie, że nie jest idealną bohaterką, Charlie wie, że nie jest niczyim bohaterem, ale kiedy są wrzuceni razem – w serii zbiegów okoliczności, na które nie pozwoliłby żaden redaktor wart swojej soli – to, co odkryją, może po prostu rozwikłać starannie przygotowane historie, które pisali o sobie. 

Premiery będą miały również kontynuacje książek o których pisałam na blogu. Jedną z nich będzie druga część Lśnić (Bright, premiera 12 maja 2022) napisanej przez Jessicę Jung, czyli byłą członkinię Girls Generation. Natomiast druga, to wspomniana wcześniej książka utrzymana w klimacie Pamiętników księżniczki ale z azjatyckimi motywami, czyli kontynuacja Tokyo Ever After Emiko Jean (Tokyo Dreaming, premiera 31 maja 2022). 


A jeśli chcecie zobaczyć co ciekawego pojawi się w polskich księgarniach - wpadajcie do Gosiarelli!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger