14:40

Zagraniczne zapowiedzi: wrzesień 2018


Przyszedł wrzesień, a co za tym idzie dla niektórych oznacza to powrót do szarej rzeczywistości - czy to pracy, czy to szkoły (studentów prosimy o nie przypominanie o ich dodatkowym miesiącu wolnego). Ale głowa do góry - wrzesień oznacza także początek okresu obfitującego w książkowe premiery. Dlatego poniżej, znajdziecie kilka tytułów, które mnie zainteresowały.

Jeżeli nie jest to Wasza pierwsza wizyta na eM poleca (a jeżeli jest to - Cześć, jestem eM, miło poznać, nie bójcie się, będzie fajnie!) to zapewne zdajecie sobie sprawę z tego, że częściej niż polski rynek wydawniczy obserwuję zagraniczny. W związku z tym postanowiłam podzielić się z Wami kilkoma tytułami. Dzięki temu mam nadzieję, będziecie mogli dostać olśnienia, że Wasza ulubiona seria jednak ma kontynuację (bardzo często mam tak, że jestem w szoku, jak widzę w zapowiedziach serię o której myślałam, że sam autor nawet zapomniał), pomarudzić rodzimym wydawcom, że potrzebujecie danego w polskim wydaniu, czy po prostu wykorzystać interesujący tytuł jako impuls do przeczytania książki po angielsku. I żeby była jasność - w większości przypadków nie tłumaczyłam opisów słowo w słowo, tylko starałam się oddać ogólny zarys historii i pokazać Wam, co może w niej być interesującego.

Robert Galbraith - Lethal White (Cormoran Strike #4)


Premiera: 18.09.2018
Nawet nie nie chce sprawdzać ile czasu minęło od premiery Żniw zła. Szczególnie, że jedyne co pamiętam z tej książki, to fakt, że skończyła się tak perfidnym cliffhangerem, że nawet nie chcę o nim myśleć. Ale Strike i Robin powracają. Tym razem śledztwo będzie dotyczyło Billy’ego, który prosi o pomoc w rozwiązaniu sprawy której był świadkiem jako dziecko. Problem w tym, że nie pamięta konkretów, a kiedy Strike próbuję dowiedzieć się czegoś więcej - chłopak ucieka w panice.
Oczywiście opis zapowiada także to co będzie się działo prywatnie między detektywem, a jego wspólniczką, ale wspomnicie moje słowa, że pewnie nie dowiemy się szybko, co wydarzyło się zaraz po trzeciej części przygód Cormorana Strike’a.

V.E. Schwab - Vengeful (Villains #2)


Premiera:25.09.2018
Nawet nie wiecie jak się cieszę, że Vengeful będzie miało premierę już niedługo. W zeszłym roku miałam przyjemność przeczytać Vicious i nadal nie rozumiem, dlaczego żadne wydawnictwo w Polsce nie zdecydowało się wydać tej książki.
Żeby nie zdradzać zbyt wiele - seria Villains opowiada o ludziach posiadających supermoce, ale pewnie nikt z Was nie nazwałby ich superbohaterami. No, w najlepszym wypadku pewnie stwierdziliście, że siedzą w szarej strefie moralności. Zupełnie inne podejście do tego co oznacza posiadać moce, których nie mają inni. Plus Eli Ever i Victor Vale są bohaterami o których trudno zapomnieć.

Courtney Summers - Sadie


Premiera: 04/09/2018
W gatunku YA czasami trudno jest znaleźć historię, która będzie się wyróżniała. Często jest tak, że w krótkim czasie dostajemy książki, które równie dobrze mogłyby być swoimi kalkami. Dlatego patrząc na wrześniowe zapowiedzi, moją uwagę przyciągnęła Sadie. Tytułowa bohaterka nie miała łatwego życia. Dorastała w małym miasteczku, samotnie wychowując swoją młodszą siostrę Mattie. Jednak cały świat Sadie wywraca się do góry nogami, kiedy okazuje się, że ktoś zabił jej siostrę. Jako że policja nie chce współpracować, nie pozostaje jej  nic innego niż ruszyć w podróż i znaleźć zabójcę na własną rękę. Kiedy West McCray, pracownik radia zajmujący się małymi, zapomnianymi miastami w Ameryce dowiaduje się o jej historii - postanawia odnaleźć zaginioną dziewczynę. W tym celu zaczyna tworzyć podcast w którym opisuje podróż Sadie, starając się zrozumieć co się stało, zanim będzie za późno.

Hank Green - An Absolutely Remarkable Thing


Premiera: 25.09.2018
Pewnie wszyscy znają Johna Greena, autora niekwestionowanego bestsellera jakim jest Gwiazd naszych wina. Hank Green to jego młodszy brat - druga połowa kanału Vlogbrothers, twórca niezliczonej ilości projektów, w tym VidConu. An Absolutely Remarkable Thing to jego debiut pisarski.
Dwudziestotrzyletnia April May nagrywa filmik (hej, kto by nie nagrał ogromnej rzeźby wyglądającej jak Transformers w stroju samuraja), który jej przyjaciel Andy wrzuca do internetu. Dzień później okazuje się, że nie tylko film stał się hitem, ale sama April staje się głównym tematem mediów na całym świecie, jako że udokumentowała pierwszego Carlsa, które zaczęły się pojawiać w różnych miastach. Jak nasza bohaterka poradzi sobie z tą presją? Czy uda jej się odkryć czym są Carlsy (nie mam pojęcia jak to odmieniać)? O tym przekonamy się już niedługo.

Rebecca Serle - The Dinner List


Premiera: 11.09.2018
Chyba każdemu z nas zostało kiedyś zadane pytanie: Jeżeli mógłbyś z kimś iść na obiad - żywym lub martwym - kto by to był? Dajemy wtedy ponieść się fantazji, ale wiemy, że w wielu przypadkach nie będzie to możliwe do zrealizowania.
Kiedy Sabrina pojawia się na swoim obiedzie z okazji trzydziestych urodzin, przy stole znajduje się nie tylko jej najlepsza przyjaciółka, trzy osoby z jej przeszłości, ale również Audrey Hepburn. Jedyna i niepowtarzalna.
Chociaż sam opis historii niewiele nam zdradza, tak przedpremierowe recenzje mówią o historii relacji między Sabriną a osobami przy stole (w tym również miłością jej życia), rzucając tytułami takimi jak Jeden dzień, czy Zanim się pojawiłeś.

A jeżeli jesteście ciekawi co słychać na naszym polskim rynku - wpadnijcie na zapowiedzi do Gosiarelli.
Macie coś ciekawego na oku z wrześniowych premier?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger