18:08

Zagraniczne zapowiedzi: styczeń 2019


Nadszedł w końcu miesiąc, którego obawiałam się przez ostatnie pół roku. A wszystko to przez to, że właśnie w tym miesiącu będą miały miejsce premiery książek, których nie mogłam się doczekać. Serio, w pewnym momencie zastanawiałam się, czy może lepiej nie wziąć urlopu na te kilka dni, żeby wszystko spokojnie przeczytać, bo trzy tytuły miały wyjść tego samego dnia i naprawdę nie wiedziałam jak mam to sobie zaplanować, kiedy nie wiem nawet od czego chcę zacząć. Całe szczęście, wydawcy poszli po rozum do głowy i poprzesuwali daty premier - przynajmniej nie będę miała problemu z kolejnością czytania.

Holly Black - The Wicked King (The Cruel Prince #2)


Premiera: 8.01.2019

Już na początku roku dostaniemy kontynuację Okrutnego Księcia, który okazał się w moim przypadku jedną z najlepszych lektur 2018 roku. To właśnie dzięki historii Holly Black wróciła mi nadzieja, że autorzy bardziej młodzieżowej fantastyki są w stanie przedstawić faerie w ciekawy, dość brutalny sposób a nie jako kolejne cudowne, niezrozumiane, fantastyczne stworzenia. Intrygi, spiski, knucie i polityka - tego spodziewam się po The Wicked King. No i może ewentualnie trochę romansu. Ale tylko trochę.

Polska premiera zaplanowana jest na luty 2019 (Wydawnictwo Jaguar).

Katherine Arden - The Winter of the Witch (Winternight Trilogy #3)Premiera: 9.01.2019

Ostatnia część trylogii, której pierwsza część ukazała się w Polsce dzięki wydawnictwie MUZA pod tytułem Niedźwiedź i Słowik. Baśniowa historia Vasyi i Morozka z mocnymi wpływami historii i kultury naszych wschodnich sąsiadów. Moskwa jest w niebezpieczeństwie, potężny demon wraca, żeby siać zniszczenie a jedyną osobą, która może temu zapobiec jest właśnie Vasya, która odkrywa zaskakującą prawdę o sobie i jej historii.

Leigh Bardugo - King of Scars (Nikolai Duology #1)Premiera: 29.01.2019

Fani świata Griszy w końcu się doczekali. Jeden z ulubionych bohaterów czytelników pierwszej trylogii Leigh Bardugo w końcu dostał swoją dylogię - chodzi tu oczywiście o Mikołaja Lantsova, króla Ravki. Opisy obiecują, że będzie o byciu królem w kraju po wojnie domowej oraz próbie odnalezienia sposobu na pozbycie się pewnej mrocznej tajemnicy. Czego chcieć więcej?

Roshani Chokshi - The Gilded Wolves (The Gilded Wolves #1)


Premiera: 15.01.2019

Paryż, rok 1889. Grupa ekspertów (w której skład wchodzi bogaty hotelarz, inżynier z długiem, historyk, który nie może jeszcze wrócić do domu, tancerz z ciemną przeszłością oraz przyszywany brat, który za bardzo się przejmuje) ma za zadanie odnaleźć starożytny artefakt w poszukiwaniu którego pomocy potrzebuje tajemnicze stowarzyszenie Order of Babel. To co znajdą, może zmienić świat, ale tylko jeśli uda im się przeżyć.

Brigid Kemmerer - A Curse So Dark and Lonely (A Curse So Dark and Lonely #1)
Premiera: 29.01.2019

Opis tej książki, przywołuje mi na myśl motyw z Pięknej i Bestii. Czy byłabym w stanie pominąć książkę z baśniowym motywem? Nigdy.

Książkę Rhen zostaje zaklęty - będzie przeżywał jesień swoich osiemnastych urodzin w kółko, chyba, że zakocha się w nim dziewczyna. No, ale to było zanim okazało się, że po każdej jesieni zmienia się bestię siejącą zniszczenie. Harper Lacy nie ma łatwego życia - jej matka umiera, bratu ledwo udaje się utrzymać rodzinę razem a przy tym jest niedoceniana ze względu na porażenie mózgowe. Kiedy próbuje uratować kogoś na ulicach Waszyngtonu, nagle zostaje wciągnięta do świata Rhena.


Jak zwykle dajcie znać, czy sami czekacie na którąś z tych książek (dla mnie trzy pierwsze to moje minimum na ten miesiąc). A może jest coś innego, co macie zamiar przeczytać w tym miesiącu?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger