17:21

Zagraniczne zapowiedzi: luty 2019


Przeszukałam listy zagranicznych zapowiedzi w wzdłuż i wszerz i muszę stwierdzić, że w porównaniu do zeszłego miesiąca, na anglojęzycznym rynku wydawniczym zrobiło się spokojniej. A przynajmniej jeżeli chodzi o tytuły, którymi byłabym zainteresowana (a przy okazji takimi, którymi mogłabym się z Wami podzielić). Co wcale nie jest tak złe jakby się mogło wydawać - w końcu spokojnie będzie można nadrobić zaległości z poprzedniego miesiąca (czy nawet miesięcy).

Samantha Shannon - The Priory of the Orange Tree

Premiera: 26.02.2019Samantha Shannon może być Wam znana jako autorka serii Czas Żniw, której trzy części zostały już wydane (obecnie czekamy na czwartą, w sumie ma ich być siedem). Tym razem wraca jednak z zupełnie nową historią inspirowaną wschodnią mitologią.
A tak naprawdę kilkoma historiami, które dzieją się w tym samym świecie stojącym na skraju wojny ze smokami.
Tak, tak dobrze przeczytaliście - ze smokami!

Co więcej, już po samym opisie widać, że czeka na nas świat w którym to kobiety mają władzę i grają główną rolę - zobaczcie, że zamiast słowa kingdom zostało użyte słowo queendom jako opis kraju w którym się to dzieje. Z jednej strony jestem zachwycona a z drugiej współczuje wszystkim tłumaczom, którzy muszą sobie z tym poradzić.

I chociaż książka, z tego co widać na zdjęciach, jest niezłą cegłą to nie bójcie się - podobno cała historia została w niej zamknięta i nie ma w planach jej kontynuacji (a przynajmniej na razie).
W Polsce, Priory of the Orange Tree, a raczej Zakon Drzewa Pomarańczy, zostanie wydany przez wydawnictwo SQN. Tutaj, możecie dostać pierwszy rozdział za darmo.

Nicki Pau Preto - Crown of Feathers (Crown of Feathers #1)

Premiera: 12.02.2019Zostajemy w klimacie latających stworzeń, które mają coś wspólnego z ogniem - tym razem zajmiemy się zapowiedzią książki w której na główny plan wysuwają się feniksy.

I ich jeźdźcy.

Nie wiem jak Wy, ale ja nigdy nie słyszałam o takim połączeniu.

Zostajemy również przy potężnych królowych - a raczej świata w którym rządziły, dopóki nie został zniszczony przez wojnę pomiędzy dwoma siostrami.
Veronyka to wojenna sierota, która za wszelką cenę chce zostać Jeźdźcem Feniksa, nawet jeżeli musi przebrać się za chłopca, żeby tego dokonać - szczególnie po zdradzie jej kontrolującej siostry. Kiedy Veronyka zaczyna w końcu czuć się jak w domu pośród Jeźdźców, pojawia się jej siostra, która odsłania sieć kłamstw, która odmieni wszystko.

Zainteresował Was któryś z tytułów? A może czekacie na coś zupełnie innego?
Koniecznie dajcie znać!

A jeżeli chodzi o polskie zapowiedzi - chodźcie do Gosiarelli!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger