21:02

Zagraniczne zapowiedzi: czerwiec 2019


Nie wiedzieć czemu, kiedy myślałam o tym co powinnam umieścić w czerwcowych zapowiedziach na myśl przychodził mi dosłownie jeden tytuł, który już dawno zamówiłam i nie mogę się doczekać, kiedy będę miała go już u siebie. Dlatego wyobraźcie sobie moje zdziwienie, kiedy po krótkim sprawdzeniu list z zapowiedziami znalazłam kilka tytułów, którymi chciałabym się z Wami podzielić. Ba! O części z nich pisałam nawet w najbardziej oczekiwanych książkach w 2019 (w tym jeden, który również mam już zamówiony). Dlatego nie przedłużając, oto lista na ten miesiąc.

Kat Cho - Wicked Fox (Gumiho #1)

Premiera: 25.06.2019To właśnie ta książka o której pisałam, że nie mogę się jej doczekać już od dłuższego czasu. A to dlatego, że w pewnym momencie ktoś (nie pamiętam już czy to była sama autorka, czy ktoś inny) napisał, że będzie to k-drama w formie książkowej i to na dodatek YA. No po prostu nie mogłam nie czekać na tę książkę (i jej nie zamówić, co uczyniłam jak tylko było to możliwe).

Osiemnastoletnia Gu Miyoung jest gumiho - lisem o dziewięciu ogonach żywiącym się energią mężczyzn, żeby przeżyć. Ponieważ mało kto wierzy wciąż w dawne opowieści a złych ludzi nikt nie szuka, współczesny Seul wydaje się idealnym miejscem, żeby się ukryć i polować. Jednak po jednym z posiłków podczas pełni księżyca, Miyoung spotyka Jihoona, zwykłego chłopca zaatakowanego przez goblina głęboko w lesie i wbrew swoim instynktom (i zasadom dotyczących przetrwania) ratuje go, przez co traci swój ‘lisi koralik’- w którym znajduje się jej dusza gumiho.

Jihoon i Miyoung zaprzyjaźniają się (czy aby tylko?), w tle czają się mordercze moce, a sama próba odzyskania koralika przez młodego szaman kończy się tragicznie.

Jay Kristoff - Dev1at3 (Lifelike #2)

Premiera: 25.06.2019Dev1at3 to druga część trylogii, którą rozpoczęło Lifel1k3 o którym pisałam w zeszłym roku. W związku z tym nie chcę spoilerować wydarzeń tym, którzy jeszcze nie przeczytali pierwszej części (a pewnie jest Was całkiem sporo, skoro książki nie ma jeszcze na polskim rynku).

Dlatego jeżeli lubicie połączenia różnych motywów i jesteście ciekawi co może wyjść z mieszkanki dystopii, supermocy i robotów to nie zastanawiajcie się dłużej i łapcie za Lifel1k3, bo za chwilę będziecie mieli kolejną część.

Anna Bright - The Beholder (The Beholder #1)

Premiera: 25.06.2019Selah czekała całe swoje życie na szczęśliwe zakończenie. Jako jedyna córka lidera Potomac, wie że jej obowiązkiem jest znalezienie odpowiedniego partnera, który pomoże zapewnić bezpieczną przyszłość jej ludziom. W końcu nadszedł ten dzień. Jednak nic nie jest takie jak miało być. Po publicznym odrzuceniu przez jej najbliższego przyjaciela z dzieciństwa, Selah musi odbyć podróż przez Atlantyk, gdzie będą czekać na nią potencjalni adoratorzy. Tym sposobem z angielskich ogrodów przenosimy się na norweskie fiordy, gdzie Selah odbędzie przygodę swojego życia - z której może nie wracać, jeżeli nie wróci zaręczona.

Sarah Gailey - Magic for Liars

Premiera: 4.06.2019Debiut Sarah Gailey będący połączeniem fantasy i kryminału noir.

Ivy Gamble nigdy nie chciała mieć magicznych mocy. Ma świetne życie: pracę jako prywatny detektyw, dzięki której jest (prawie) samowystarczalna, puste mieszkanie i mały problem z alkoholem. To cudowne życie i nie chciałaby być taka jak jej siostra, magicznie uzdolniona profesor Tabitha.

Jednak kiedy Ivy zostaje zatrudniona do przeprowadzenia śledztwa w sprawie okrutnego morderstwa członka kadry w prywatnej akademii Tabithy, pani detektyw zaczyna zatracać się w sprawie, w życiu które mogłaby mieć oraz w odpowiedzi, która wydaje się być poza jej zasięgiem.

Susan Ee - Cinder & the Prince of Midnight

Premiera: 3.06.2019Premiera tej książki jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Dawno (no dobra, może nie aż tak dawno) temu czytałam trylogię (która nie być trylogią, ale jednak trylogią została a lepiej dla wszystkich byłoby, gdyby jednak miała więcej części) Angefall. Opowieść Penryn o końcu świata - która była tak samo wciągająca jak była kripi (z zaznaczeniem, że im dalej, tym było bardziej kripi). Potem o Susan Ee zrobiło się cicho, aż do teraz…
Kiedy zobaczyłam tę dziwną okładkę (i zaczęłam się bać co znajdę w środku) stwierdziłam, że muszę Wam podrzucić informację o tym baśniowym thrillerze.

Osierocona dziewczyna w mrocznym królestwie. Trwająca wojna cieni, podczas której faeries są brane w niewolę. To jest świat Cinder, świat w którym dziewczyna taka jak ona może zostać sprzedana jako ludzka zwierzyna do rytualnego polowania. Jednak tej nocy, drapieżcy mają się czego bać. Tej nocy, nawet książce może zostać uwikłany przez oczekiwania Mrocznego Króla.


Margaret Rogerson - Sorcery of Thornes

Premiera: 4.06.2019Nauczona doświadczeniem po lekturze poprzedniej książki Margaret Rogerson - An Enchantment of Ravens nie powinnam Wam w ogóle wspominać o tej książce. Ale znowu okazuje się, że jest łatwa, kiedy widzę ładne okładki a jak przypomnę sobie jaki potencjał miał świat wykreowany w poprzedniej książce autorki, to już w ogóle.

W ramach wyjaśnienia: z tego co wiem, historie w książkach nie są ze sobą powiązane.
Wszyscy czarnoksiężnicy są nikczemni. Elisabeth o tym wie od zawsze, bo dorastała wśród ich narzędzi - magicznych ksiąg, które szeptały na półkach i dygotały pod ciężarem łańcuchów a prowokowane - zamieniały się w groteskowe potwory z tuszu i skóry. Elisabeth ma nadzieję zostać obrońcą, którego celem jest obrona królestwa przed ich mocą. Jednak kiedy sabotaż powoduje, że najbardziej niebezpieczna księga wydostaje się na wolność Elisabeth musi ją znaleźć, żeby oczyścić swoje imię. O pomoc może się zwrócić jedynie do swojego największego wroga Nathaniela Thorna i jego demonicznego służącego,dzięki którym zaczyna kwestionować wszystko co wiedziała do tej pory na temat czarnoksiężników.

Koniecznie dajcie znać, czy macie w planach którąś z tych książek!
A jeżeli jesteście ciekawi, co słychać na polskim rynku wydawniczym - łapcie link do zapowiedzi u Gosiarelli!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger