13:15

Zagraniczne zapowiedzi: październik 2019


Samo to, że mamy październik, powinno wyjaśniać, czemu dopiero teraz udało mi się zebrać najciekawsze premiery zagraniczne. Na swoją obronę mogę dodać, że przez kilka dni robiłam dokładnie to co stereotypowo robi się w październiku - siedziałam pod dwoma kocykami, bo dopiero trzy dni temu ktoś pomyślał, że warto byłoby włączyć ogrzewanie. 

Leigh Bardugo - Ninth House (Ninth House Series #1)Premiera: 08.10.2019Ninth House to pierwsza książka Leigh Bardugo, autorki trylogii Grisza czy Szóstki wron, skierowana do dorosłych. 

Galaxy ‘Alex’ Stern jest jedną z najmniej prawdopodobnych studentek pierwszego roku Yale. Wychowana w Los Angeles przez matkę hipiskę, Alex wcześnie porzuciła szkołę na rzecz szemranych chłopaków, będących dealerami narkotyków, prac bez przyszłości i o wiele gorszych rzeczy. Mając dwadzieścia lat jako jedyna przeżyła przerażające, nierozwiązane wielokrotne zabójstwo. Będąc w szpitalnym łóżku, Alex otrzymała drugą szansę: może uczęszczać do jednej z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie. Gdzie tkwi haczyk? 

Wciąż szukając odpowiedzi na to pytanie, Alex pojawia się w New Haven, gdzie zadaniem wyznaczonym jej przez tajemniczych dobroczyńców, jest obserwowanie tajnych stowarzyszeń w Yale. Tych osiem bezokiennych grobowców jest dobrze znane z wypuszczania przyszłych bogaczy, potężnych polityków czy największych graczy Hollywoodu. Jednak ich okultystyczne działanie okazują się być bardziej złowieszcze i niezwykłe niż mogłaby to przypuszczać najbardziej paranoiczna wyobraźnia. Renée Ahdieh - The Beautiful (The Beautiful #1)
Premiera: 8.10.2019Renée Ahdieh, którą możecie kojarzyć z dylogii Gniew i świt, wraca z nową książką w temacie z którym myślałam, że pożegnaliśmy się na jakiś czas. A mianowicie z wampirami (i to na dokładkę w Nowym Orleanie!). 

W 1872 roku Nowy Orlean rządzony jest przez nieumarłych. Jednak dla Celine Rousseau, Nowy Orlean stał się schronieniem, po tym jak musiała uciec od swojego życia jako krawcowa w Paryżu. Przyjęta przez klasztor Sióstr Urszulanek razem z sześcioma innymi dziewczętami, Celine szybko zakochuje się w tętniącym życiem mieście, od muzyki do jedzenia, a zwłaszcza do niebezpieczeństwa. 

Wkrótce zostaje wciągnięta w podziemny świat miasta, znany jako La Cour des Lions, po tym jak wpada w oko liderowi grupy, Sebastienowi Saint Germain. Kiedy ciało jednej z dziewcząt z klasztoru zostaje znalezione w siedzibie La Cour des Lions, Celine walczy ze swoim zainteresowaniem i podejrzeniami o winę Sebastiena razem z jej własnym strasznym sekretem.
Kiedy zostaje odkrytych więcej ciał, każda zbrodnia straszniejsza od poprzedniej, Celine i Nowy Orlean stają się przerażeni myślą o seryjnym zabójcy na wolności, szczególnie, że Celine jest pewna, że wziął ją sobie na cel. I który może być młodym mężczyzną, który skradł jej serce. Podczas gdy morderstwa pozostają nierozwiązane, Celine bierze sprawy w swoje ręce i odkrywa coś bardziej szokującego - odwieczną waśń najmroczniejszych, podziemnych stworzeń, która odkrywa prawdę o Celine, którą zawsze podejrzewała, że jest gdzieś pod jej powierzchnią. 

Ruta Sepetys - The Fountains of Silence

Premiera: 01.10.2019
Ruta Sepetys, to autorka znana z wielu książek historycznych, takich jak Wybory, Szare Śniegi Syberii czy Sól morza

Rok 1957, Madryt. Pod władzą faszystowskiego dyktatora Generała Francisco Franco, Hiszpania ukrywa mroczny sekret. W międzyczasie turyści i zagraniczni biznesmeni zalewają Hiszpanię kuszącą pozorami gościnnego słońca i wina. Pośród nich jest osiemnastoletni Daniel Matheson, syn potentata naftowego z Teksasu, który pojawia się w Madrycie z rodzicami, którzy pragną by połączył się z krajem jego matki poprzez obiektyw aparatu. Fotografia i przeznaczenie - poznają go z Aną, której rodzinne przeszkody łączą się by ukazać pozostałości oblicza wojny domowej jak i mrożące krew w żyłach definicje fortuny i strachu. Zdjęcia Daniela pozostawiają go z niekomfortowymi pytaniami pośród cieni zagrożenia. Zapędza się w róg decyzji, żeby ochronić tych, których kocha. Życia oraz serca zderzają się, ukazując niezwykle ciemną stronę słonecznego, hiszpańskiego miasta. 

Kim Liggett - The Grace Year
Premiera: 08.10.2019Przeżyj ten rok.


Nikt nie rozmawia o roku łaski. To zabronione. 


W hrabstwie Garner dziewczętom mówi się, że mają moc wyrwania dorosłych mężczyzn z łóżek i doprowadzania kobiet do szaleństwa z zazdrości. Wierzą, że ich własna skóra emituje potężny afrodyzjak, silną esencję młodości dziewczyna, która jest na skraju stania się kobietą. Dlatego zostają wygnane podczas swojego szesnastego roku życia, żeby uwolnić magię i wrócić oczyszczone, gotowe na małżeństwo. Jednak nie wszystkie wracają żywe. 

Szesnastoletnia Tierney James marzy o lepszym życiu - społeczności w której nie nastawia się przeciwko sobie przyjaciół czy kobiet. Kiedy zbliża się jej własny rok łaski, szybko zdaje sobie sprawę, że nie powinna się bać tylko jego brutalnych elementów. Nie kłusowników w lecie, mężczyzn którzy czekają na okazję, żeby złapać jedną z dziewczyn, żeby zarobić fortunę na czarnym rynku. Ich największym niebezpieczeństwem, mogą byc tak naprawdę one same. 
The Grace Year bada złożone i czasami pokręcone relacje między dziewczynami, kobietami, którymi się staną a także trudne decyzje, które muszą podjąć pomiędzy. 

-
Oczywiście jak zawsze dajcie znać, czy w październiku wychodzi jakaś książka na którą czekacie.

A jeśli chcecie zobaczyć jak wyglądają premiery w Polsce, odsyłam Was do Gosiarelli. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger