20:14

Zagraniczne zapowiedzi: styczeń 2020Jeśli o chodzi o zagraniczne premiery wydawnicze w styczniu, to wydaje mi się, że wydawnictwa przyjęły typową poświąteczną taktykę - byle przetrwać. Oczywiście, pojawiają się dwa tytuły, którym postanowiłam się przyjrzeć, ale w ogólnym planie wydawniczym wygląda to na rozgrzewkę przed marcem w którym jednocześnie będzie wydane tyle tytułów, że nikt nie będzie wiedział co przeczytać najpierw. Ale nie uprzedzajmy wydarzeń i wróćmy do styczniowych zapowiedzi. 

Tara Sim - Scavenge the Stars (Scavenge the Stars #1) 
Premiera: 07.01.2020


Pierwsza część dylogii, będącej retellingiem Harbiego Monte Cristo w wersji ze zmienionymi rolami (tak zwany gender swap). 

Kiedy Amaya ratuje tajemniczego nieznajomego przed utonięciem, boi się, że jej nieprzemyślana decyzja przedłuży jej wyrok na statku dłużnika, gdzie jest przetrzymywana przez lata. Jednak mężczyzna, którego ocaliła oferuje jej niewyobrażalne bogactwa i nową tożsamość, wysyłając Amayę w podróż przez nadbrzeżne miasto-państwo Moray, gdzie przepych starego świata i desperacja hazardzistów zderzają się ze sobą. 

Amaya pragnie jednej rzeczy: zemsty na człowieku, który zrujnował jej rodzinę i ukradł jej dawne życie. Jednak im bardziej staje się uwikłana w grze oszustw - a na jej drodze pojawia się syn mężczyzny, którego ma zamiar obalić - tym więcej odkrywa prawdy o swojej przeszłości. I coraz bardziej zdaje sobie sprawę, że nie może nikomu ufać...

Isabel Ibañez - Woven in Moonlight
Premiera: 07.01.2020


Ximena wciela się w Condesę, ostatniego członka rodziny królewskiej Illustrian. Jej ludzie stracili wszystko, kiedy uzurpator, Atoc, użył antycznego reliktu aby przywołać duchy i wyrzucić Illustrianów z La Ciudad. Teraz Ximena jest zmotywowana przez żądzę zemsty i jej rzadką zdolność do tkania nici z księżycowego światła. 

Kiedy Atoc domaga się śluba z prawdziwą Condesą, obowiązkiem Ximeny jest zrobić to zamiast niej. Rozkoszuje się myślą o tej szansie, ponieważ szpiedzy Illustrian donieśli, że Atoc nie nosi już śmiertelnej relikwii. Jeśli Ximena ją znajdzie, będzie mogła przywrócić prawdziwą arystokratkę na jej prawowite miejsce. 

Poluje na relikt używając swojej mocy tkania, aby ukryć wiadomości dla ruchu oporu w gobelinach. Jednak kiedy zamaskowany strażnik, serdeczna księżniczka i rozsądny uzdrowiciel rzucają Ximenie wyzwanie, jej misja się komplikuje. Może istnieje sposób, żeby obalić uzurpatora bez wywoływania kolejnej wojny, ale tylko jeśli Ximena porzuci pragnienie zemsty i odwróci się od swojej Condesy. 

Anna-Marie McLemore - Dark and Deepest Red
Premiera: 14.01.2020


Lato 1518. Dziwna choroba ogarnia Strasburg: kobiety tańczą na ulicach, część z nich dopóki nie upadnie martwa. W miarę, kiedy rozpowszechniają się pogłoski o czarach, podejrzenie pada na Lavinię i jej rodzinę. Lavinia będzie musiała zrobić coś niewyobrażalnego, żeby uratować siebie i wszystkich, których kocha. 

Pięć wieków później, para czerwonych butów przylgnęła do stóp Rosselli Olivii powodując, że zaczęła niekontrolowanie tańczyć. Przyciągają ją do chłopca, który zna historię tanecznej gorączki lepiej niż ktokolwiek: Emila, którego rodzina została obwiniona o gorączkę pięćset lat wcześniej. Jednak jest coś więcej co wydarzyło się w 1518 niż to co wie Emil, a odkrycie prawdy może zdecydować czy Rosella przeżyje czerwona buty. 

----
A na jakie są premiery książek w styczniu Wy czekacie? Może któraś z powyższych wpadła Wam w oko? Koniecznie dajcie znać! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger