23:31

[eM dramy] 10 koreańskich dram z 2019 do obejrzenia w 2020


Postanowiłam kontynuować zeszłoroczną tradycję dzielenia się z Wami listą najciekawszych dram z mijającego roku, które chciałabym nadrobić w przyszłym roku, a czego pewnie i tak nie uda mi się zrobić, bo nowe ciekawe dramy pojawiają się w zastraszającym tempie. Serio, to nie ma nic wspólnego z tym, że nie potrafię odpowiednio wykorzystać czasu i zamiast robić to co zaplanowałam oglądam urocze filmiki.

Dlatego podsumowując zeszłoroczną listę, chciałabym się pochwalić, że udało mi się obejrzeć jedną dramę z listy w całości (Memories of Alhambra), trzy odcinki drugiej obejrzałam razem z Gosiarellą, przy czym chyba obie się poddałyśmy (Encounter) i cztery odcinki trzeciej, przy czym obecnie jestem w trakcie jej oglądania (Are you human too?). Wynik może nie jest zawrotny, ale na swoje usprawiedliwienie chciałam zaznaczyć, że obejrzałam kilka tegorocznych dram z których część stała się moimi ulubionymi dramami o których mówię wszystkim którzy chcą mnie słuchać (jak nie chcą to i tak też słuchają). Dlatego tym razem postanowiłam podzielić się również i tymi tytułami, które już obejrzałam i chciałabym Wszystkim polecić. I od tych właśnie tytułów zaczniemy. 
Zaczniemy od dramy do której obejrzenia trzeba mieć po prostu odpowiednie podejście - chodzi tutaj o Touch Your Heart, która może sama w sobie nie jest jakaś szczególna (ale za to jest bardzo, ale to bardzo urocza i czasami może przesłodzona), ale jeśli nastawi się na oglądanie jej jako swego rodzaju alternatywnej wersji kontynuacji Goblina (za sprawą aktorów) to już ogląda się dużo lepiej. Do kolejnych trzech tytułów chyba nie potrafiłabym znaleźć większych zastrzeżeń, niech o tym jak bardzo mi się podobały świadczy to, że po każdym z nich miałam dramowego kaca. Pierwszą z nich było Her Private Life, które w cudowny sposób pokazywało, że wiek nie gra roli jeśli chodzi o bycie fangirl i że można to pokazać jako coś pozytywnego a nie dziwnego. Plus chemia między bohaterami jest niesamowita. Potem obejrzałam Hotel del Luna w którym od początku zaskoczyła mnie IU jako właścicielka hotelu dla tych, którzy pożegnali się ze światem żywych. Wciągająca historia skupiona na głównej bohaterce z niepowtarzalnym klimatem. I oczywiście nie mogłabym nie wspomnieć o dramie, która spowodowała, że zaczęłam interesować się tym jak jest przedstawiana babska przyjaźń w popkulturze, czyli Search: WWW o kobietach, które pracują w firmach skupionych na Internecie i o tym jak ta praca mogłaby wyglądać za kulisami (oczywiście wersja jest upiększona i wyidealizowana, ale jednak coś tam wyczytać między wierszami się da. A już na pewno o tym jak wyszukiwarki i system hasztagów może kreować zachowanie społeczeństwa)

Trochę dłuższe opinie o tych dramach znajdziecie zarówno w DramaRAR3 jak i DramaRAR4

A teraz natomiast przejdziemy do listy dram, których nie udało mi się obejrzeć w tym roku, chociaż bardzo chciałam to zrobić i co więcej - były osoby które pytały się co robię ze swoim życiem, skoro ich jeszcze nie obejrzałam. Odpowiedź brzmi: oglądam filmiki z małymi słodkim zwierzątkami (naprawdę nie potrafię wyjaśnić czemu mnie to tak potrafi odstresować).Na pierwszym miejscu znajduje się oczywiście Extra-Ordinary You, które już chyba wszyscy zdążyli mi polecić dwa razy. Historia dziewczyny, która odkrywa, że jest postacią nawet nie drugoplanową w webtoonie i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce zamiast zdać się na przeznaczenie, które szykował dla niej artysta. Następnie mamy He is Psychometric w którym bohater za pomocą dotyku potrafi odczytywać sekrety innych osób, natomiast bohaterka próbuje wszystkiego, żeby ukryć swój ból. Natomiast Be Melodramatic to historia trzydziestolatków, którzy pracują w różnych dziedzinach powiązanych z produkcją dram. Historia w When the Camellia Blooms ma miejsce w małym miasteczku, główna bohaterka jest samotną matką (co jest dość niespotykane w dramach), która próbuje sobie ułożyć życie. One Spring Night natomiast, to historia pary, który dotarła do momentu w związku w którym zaczęła się zastanawiać nad ślubem, co doprowadziło do przemyślenia co dla nich naprawdę znaczy miłość. Za to drama Crash Landing on You tak naprawdę dopiero rozpoczęła swoją emisję i opowiada o miłości chaeobolki, która przez przypadek znalazła się w Korei Północnej i oficera sił specjalnych, który pomaga jej się ukryć. 

Koniecznie dajcie znać czy oglądaliście którąś z powyższych dram! A może jakaś inna zachwyciła was w tym roku? Chyba, że tak jak ja macie dramy, które chcieliście obejrzeć w tym roku, ale Wam się nie udało i zrobiliście podobną listę - podzielicie się nią z innymi! 

A jeśli Wam mało i chcielibyście przeczytać jeszcze jedno podsumowanie dram, to łapcie linka do najlepszych dram u Gosiarelli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger