17:56

Zagraniczne zapowiedzi: luty 2020


W tym miesiącu zapowiedzi najciekawszych premier książkowych na anglojęzycznym rynku książki mogły się w ogóle nie pojawić. Już na wstępie miałam jeden tytuł o którym wspominałam już w liście najciekawszych książek 2020, ale bardzo trudno było mi znaleźć inne ciekawe tytuły, które mają mieć w premierę w lutym - ale po przekopaniu internetu udało mi się znaleźć coś, co powinno Was zainteresować. 

Adalyn Grace - All the Stars and Teeth
Premiera: 4.02.2020Amora Montara, księżniczka królestwa Visidia położonego na wyspie, spędziła całe swoje życie trenując, żeby zostać Wysokim Animancerem - mistrzem dusz. Pozostali w jej krainie mogą wybrać swoją magię, jednak Amora nigdy nie miała wyboru. Aby zapewnić sobie miejsce jako następczyni tronu, musi udowodnić opanowanie niebezpiecznej magii dusz monarchii. 

Kiedy jej demonstracja nie powodzi się, Amora jest zmuszona do ucieczki. Zawiera umowę z Bastianem, tajemniczym piratem: pomoże jej udowodnić, że jest zdolna by rządzić, jeśli ona pomoże mu odzyskać jego skradzioną magię. 

Jednak żeglowanie przez królestwo jest bardziej niebezpieczne niż spodziewała się Amora. W siłę rośnie nowa niszczycielska magia i jeśli Amora chce ją pobić, będzie musiała stawić czoła legendarnym potworom, wejść na drogą mściwych syren i poradzić sobie z pasażerem, którego nigdy się nie spodziewała… albo zaryzykować przyszłość Visidii i stracić koronę na zawsze. 

Emily St. John Mandel - The Glass Hotel
Premiera: 15.02.2020Nowa książka autorki jednej z moich ulubionych historii - Stacji jedenaście. Opowieść o pieniądzach, pięknie, zbrodniach białych kołnierzyków, duchach oraz moralnych kompromisach w której kobieta znika z kontenera u wybrzeżu Maurytanii a ogromny skandal Ponzi wybucha w Nowym Jorku, ściągając na dno niezliczone fortuny. 

Vincent jest barmanem w pięciogwiazdkowym Hotelu Caiette, szklanym i cedrowym miejscu na wyspie w Kolumbii Brytyjskiej. Jonathan Alkaitis pracuje w finansach i jest właścicielem hotelu. Kiedy przekazuje Vincent wizytówkę z napiwkiem, jest to początek ich wspólnego życia razem. Tego samego dnia, przyrodni brat Vincent, Paul, pisze notatkę na szklanej ścianie hotelu: Czemu nie połkniesz stłuczonego szkła. Leon Prevant, pracownik firmy transportowej Neptune Logistics widzi notatkę w barze hotelowym co niesamowicie go porusza. Trzynaście lat później Vincent znika w tajemniczych okolicznościach ze statku Neptune Cumberland. Splatając się ze sobą życie bohaterów, The Glass Hotel przemierza pomiędzy statkami, wieżowcami Manhattanu oraz dzikie rejony północnego Vancouver, malując zapierający dech w piersi obraz chciwości i poczucia winy, fantazji i złudzeń, sztuki i duchów przeszłości. 


Sandhya Menon - Of Curses and Kisses  (St. Rosseta's Academy #1)

Premiera: 18.02.2020Czy księżniczka ocali bestię? 

Dla księżniczki Jaya Rao nie ma nic ważniejszego od rodziny. Kiedy obrzydliwy klan Emersonów przypomina o wiekowej sprzeczce aby wziąć na cel młodszą siostrą Jayi, nic nie zatrzyma jej przed zemsta. Wtedy okazuje się, że Jaya będzie chodziła do tej samej elitarnej szkoły co Grey Emerson, co wydaje się jej okazją, która zdarza się raz w życiu. Wie co musi zrobić: sprawić by się w niej zakochał a potem złamać mu serce. Jednak ku wielkiemu zdziwieniu Jayi, ponure zachowanie Grey’a i jego błękitne oczy przyciągają ją. Nie ma mowy, żeby jej wróg okazał się być jej szczęśliwym zakończeniem… prawda?

Jego Ekscelencja Grey Emerson jest mizantropem. Dzięki starożytnej klątwie, rzuconej przez matriachę rodu Rao, Grey wie że jest skazany nieszczęście. Ukryty daleko w górach w międzynarodowej akademii St. Rosetta, żyje w odosobnieniu - do momentu kiedy Jaya Rao pojawia się w jego życiu - jednak nie może pozbyć się wrażenia, że coś ukrywa. Coś, co może mieć dużo wspólnego z rubinowym wisiorkiem w kształcie róży, który nosi na szyi. 

A jeśli jesteście ciekawi jak wygląda kwestia zapowiedzi na polskim rynku, koniecznie wpadnijcie do Gosiarelli!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger