20:45

Zagraniczne zapowiedzi: marzec 2020


Po tylu latach obserwowania książkowego świata (zarówno na naszym polskim podwórku jak i na zagranicznym) powinnam się przyzwyczaić do tego, że najciekawsze książki nie dość że zawsze pojawiają się razem, to jeszcze zazwyczaj w podobnym czasie. Nie inaczej jest teraz - przed Wami najdłuższe (a zarazem najkrótsze jeśli chodzi o opisywane tytułu) w tym roku Zagraniczne Zapowiedzi.

Sarah J. Maas - House of Earth and Blood (Crescent City #1)

Premiera: 03.03.2020Sarah J. Maas powraca z nową serią - tym razem już oficjalnie skierowaną do dorosłych czytelników. Tym razem w wersji urban fantasy, ale niezmiennie - z obecnością Fae. Bryce Quinlan miała perfekcyjne życie - pracowała ciężko za dnia i bawiła się w nocy - dopóki demon nie zamordował jej najbliższych przyjaciół, zostawiając ją bosą, ranną i samą. Zostaje oskarżona i wtrącona za kratki, jednak kiedy zbrodnie się powtarzają, Bryce znajduje się w środku śledztwa i zrobi wszystko, żeby pomścić śmierć przyjaciół. 

O innych książkach Sarah J. Maas możecie przeczytać tutaj.

Cassandra Clare - Chain of Gold (The Last Hours #1) 

Premiera: 03.03.2020Kolejna część ciągnącej się niczym brazylijska telenowela Kronik Nocnych Łowców Cassandry Clare. Chain of Gold to pierwsza część trylogii w której głównymi bohaterami będą dzieci postaci znanych z Diabelskich Maszyn

Jeśli chcecie dowiedzieć się w jakiej kolejności najlepiej czytać przygody Nocnych Łowców, koniecznie zajrzyjcie do mojego postu w tym temacie.

Marie Rutkoski - The Midnight Lie (The Midnight Lie #1)

Premiera: 03.03.2020Kolejna historia autorki The Winner’s Curse o świecie w którym przyjemność są zarezerwowane jedynie dla elity. Ludzie o niższym statusie nie mogą próbować słodyczy czy nosić kolorowych ubrań. To świat Nirrimi, na drodze której staje Sid, wędrowiec z daleka, który słyszał pogłoski, że Wysoka Kasta posiada magię. Sid kusi Nirrim, żeby posiadła magię dla siebie, jednak żeby to zrobić, musi porzucić swoje dawne życie. 

Rin Chupeco - Wicked As You Wish (A Hundred Names for Magix #1)

Premiera: 03.03.2020Dawno temu, magiczne królestwo Avalon zostało opuszczone i zamrożone, kiedy zła Królowa Śniegu wypowiedziała mu wojnę. Jego mieszkańcy są obecnie uchodźcami w świecie w większości pozbawionym magii. Dlatego też książę oraz jego obrońcy utknęli w Arizonie. Książę Alexei, jedyny członek królewskiej rodziny Avalon, który przeżył, żyje w miejscu gdzie magia nawet nie działa. Zaprzyjaźnia się tam z Talą, która ma swój własny sekret - jej łamaczem klątw, osobą, która neguje magię. Nadzieja na uratowanie i powrót do porzuconej ojczyzny rośnie, kiedy sławne stworzenie z legend i najcenniejsza broń Avalonu - Firebird - pojawia się po raz pierwszy od dekad. 

Marie Lu - The Kingdom of Back

Premiera: 03.03.2020Dwójka rodzeństwa. Dwa wielkie talenty. Tylko jeden Mozart. 

Utalentowana muzycznie Nannerl Mozart ma tylko jedno życzenie - żeby zostać zapamiętaną. Jednak dla młodej kobiety w XVII wieku w Europie komponowanie jest zakazane - będzie miała możliwość występowania dopóki nie osiągnie wieku odpowiedniego do zamążpójścia. Nadzieja na spełnienia marzeń zaczyna w niej umierać, kiedy w tym samym czasie talent jej brata Wolfganga zaczyna przerastać jej. Do czasu, kiedy tajemniczy nieznajomy z magicznej krainy pojawia się z propozycją nie do odrzucenia. Ma on moc, żeby sprawić, że jej życzenie się spełni - jednak jego pomoc może kosztować ją wszystko. 

Diana Urban - All Your Twisted Secrets

Premiera: 17.03.2020


Emocjonujący debiut dla fanów Jedno z nas kłamie oraz kochanych przez wielu klasyków Agaty Christie, który ma trzymał w napięciu do samego końca. Co wspólnego mają ze sobą królowa szkoły, gwiazda sportu, mówca na zakończeniu szkoły, ćpun, samotnik i muzyczny geek? Wszyscy zostali zaproszeni na kolację stypendystów, która okazała się pułapką. Ktoś zamknął ich w pokoju z bombą, strzykawką wypełnioną trucizną i informacją, że mają godzinę na wybranie kogoś do zabicia, bo inaczej zginą wszyscy. 


Jenny Lee - Anna K.: Love Story

Premiera: 03.03.2020Anna K.: A Love Story to historia będąca rettellingiem ponadczasowej historii miłosnej Lwa Tołstoja z Anny Kareniny. Poznajcie Annę K, obracającej się w elicie Manhattanu, której perfekcyjne życie zmienia się, kiedy na Grand Central poznaje notorycznego playboya -  Alexia “Count” Vronsky’ego. 

~~~
Jeśli jesteście ciekawi jakie premiery czekają Was na polskim rynku wydawniczym - wpadnijcie koniecznie do Gosiarelli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger