20:40

eM radzi: siedź w domu!Sytuacja związana z koronawirusem jaka w tym momencie jest - każdy wie, więc nie mam nawet zamiaru się w nią zagłębiać. To czemu w ogóle zaczynam ten temat? Bo w związku z tym, życie nas wszystkich trochę zwolniło i część osób, musi znaleźć sobie inne niż zazwyczaj sposoby na spędzanie wolnego czasu. Bo możecie sobie mówić co chcecie, ale każdy z nas musi zająć myśli czymś innym, bo inaczej wszyscy oszalejemy. A tego byśmy nie chcieli. 


Pisząc ten post zrozumiałam, że co chwilę pojawiają się nowe możliwości z których możemy skorzystać, dlatego jeśli znajdę coś ciekawego, będę aktualizowała poniższe zestawienie. Jeśli sami znajdziecie coś ciekawego - koniecznie podrzućcie informację! 


Coś dla lepszego samopoczucia. Dlatego zaczynam od czegoś, co od dłuższego czasu pozwala mi nie stracić całkowicie wiary w ludzkość. Chodzi o miejsca (w moim przypadku są to profile na instagramie), które pokazują tę pozytywną stronę nawet najgorszych sytuacji. Już od jakiegoś czasu przyznaję się, że zalew negatywnych informacji z każdej strony działa na mnie naprawdę źle, dlatego dbam o to, żeby codziennie odwiedzać te dwa profile: Upworthy oraz the_happy_broadcast.


Coś dla ciała.Jak już dostaniemy dzienną dawkę pozytywnych informacji, przychodzi czas na zrobienie czegoś pozytywnego dla swojego ciała. Sama od tygodnia pracuję zdalnie i godzinę (z dwóch), które poświęciłabym na dojazd przeznaczyłam na zadbanie, żebym nie wróciła do biura w formie turlającej się kulki (plus naprawdę, wysiłek fizyczny robi też coś dobrego z mózgiem, naprawdę!). Nawet nie wiecie ile różnych form treningów znajdziecie na youtubie! A dodatkowo warto poszukać na facebooku różnych grup związanych z ruchem Widzialna ręka - w tym przypadku Widzialna ręka - Sport/Ruch/Ćwiczenia, gdzie codziennie przybywa treningów online. 


Coś kulturalnego.Siedzenie w domu nie oznacza, że musimy zrezygnować z obcowania z kulturą - wręcz przeciwnie! Wydaje mi się, że w tym momencie kto może, ten stara się udostępnić jak najwięcej ciekawych rzeczy o których nie spodziewalibyśmy się, że będą możliwe. Ale zacznijmy standardowo. 


Coś do czytania.Jeśli chodzi o czytanie książek, to na pewno w swoim domu znajdziecie egzemplarz takiej, której jeszcze nie przeczytaliście. A nawet jeśli tak nie jest, to nie zostaliście bez wyboru. 


Legimi wsparło akcję #TerazCzasNaCzytanie i udostępniło możliwość wybrania (za darmo!) jednej z dwudziestu książek dziecięcych i młodzieżowych. Jeśli jednak dla Was to za mało, to podrzucam Wam kod na 30 dniowy okres próbny (zazwyczaj jest to 14 dni). 


Zostając w temacie abonamentów, Empik rozsyła kody, dzięki którym ich usługę Empik premium  (w skład której wchodzi EmpikGo) czyli można testować 60 dni


Wydawnictwo SQN organizuje akcję #Odrywka w której codziennie do kupienia jest inny ebook za symboliczną złotówkę. Obserwujcie ich profil na facebooku, żeby dowiedzieć się jaki tytuł jest w promocji danego dnia!

Wydawnictwo Prószyński i s-ka ma w planach udostępnienie ebooka w prezencie - można zdecydować, która to będzie książka.


Autorzy również nie próżnują! 


Unia Literacka organizuje bezpłatne spotkania online z autorami, codziennie o 18. 
Premiera nowej książki Katarzyny Puzyńskiej - Policjanci w boju, również będzie miała miejsce online 24 marca, również o 18.00. 


Coś do oglądania.Pamiętajcie, że najpopularniejsze serwisy streamingowe (sama korzystam z Netflixa oraz HBGo) oferują bezpłatny okres próbny, a nawet jeśli zdecydujecie się przedłużyć, to w każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji! 


Miłośnikom azjatyckich seriali (a szczególnie koreańskich dram) przypominam, że mają możliwość oglądania dram na Viki Rakuten, w większości przypadków z polskimi napisami. Jeśli chcecie - możecie zakupić subskrypcję z tego co sprawdzałam, opcja miesięczna nie jest zbyt wysoka.


Coś z wyższej półki.Teatry również postanowiły podzielić się z nami swoimi spektaklami w wersji elektronicznej. 


Teatr Syrena od 19.03 do 22.03 bezpłatnie udostępni spektakl BEM! Powrót Człowieka-Armaty.
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku 20.03 na swoim kanale youtube zaprezentuje nagranie ich kultowego spektaklu Zapiski oficera Armii Czerwonej. 


Coś do nauki języków.Jeśli chcecie ten czas poświęcić nauce języków, to również powinniście znaleźć coś dla siebie! Oprócz zniżek, czy kursów internetowych, są udostępniane także darmowe materiały do nauki języków. 
Powtarzając to co napisałam wyżej - nie uważam tego postu za zakończony. Jeśli udało Wam się znaleźć informację o czymś ciekawym, koniecznie dajcie znać. Sama będę dodawała kolejne informacje w miarę możliwości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger