19:38

Zapowiedzi kwiecień 2020: książki, k-dramy


Nie, to nie są żarty. Zagraniczne zapowiedzi zmieniają swoją formę (i przy okazji nazwę). Od tego miesiąca, oprócz najciekawszych książkowych zapowiedzi na anglojęzycznym rynku, będę Wam prezentowała również zapowiedzi k-dram, które mam na oku. Plus tak się składa, że w tym miesiącu całe zapowiedzi będą miały mocny motyw koreański (z jednym, słowiańskim wyjątkiem). 

Książki


June Hur - The Silence of Bones

Premiera: 21 kwietnia 2020Rok 1800, Joseon (Korea). 
Tęskniąca za domem i osierocona Seol żyje zgodnie ze starożytną klątwą “Abyś żył w ciekawych czasach”. Oddelegowana do strażników, została asystentką szanowanego młodego inspektora, który prowadzi śledztwo dotyczące politycznego zabójstwa arystokratki. 
W czasie kiedy zagłębiają się coraz bardziej w sekrety zmarłej kobiety, Seol zaprzyjaźnia się z inspektorem. Jednak jej lojalność zostaje wystawiona na próbę, kiedy staje się on głównym podejrzanym, a Seol może być jedyną osobą, która będzie w stanie odkryć, co tak naprawdę wydarzyło się w noc morderstwa. 

Frances Ha - If I Had Your Face 

Premiera: 21 kwietnia 2020Debiutancka historia mająca miejsce we współczesnym Seulu o czterech młodych kobietach próbujących znaleźć swoją drogę w świecie zdefiniowanym przez niewyobrażalnie wysokie standardy piękna, sekretnych salonów dla bogatych mężczyzn, ścisłych hierarchii społecznej i manii k-popu. 

Emily A. Duncan - Ruthless Gods (Something Dark & Holy #2)

Premiera: 7 kwietnia 2020Kontynuacja fascynującej historii (Niegodziwi święci - The Wicked Saints) wykorzystującej słowiańskie elementy, w tym nawiązania do Polski i Rosji. Ludzie o delikatnych żołądkach, powinni zastanowić się, czy chcą ją czytać. 


K-dramy


The King: Eternal Monarch

Premiera: 17 kwietnia 2020
Gatunek: Historyczny, Romans, Fantasy
Gdzie oglądać: Netflix Yi Gon (Lee Min Ho) jest trzecim koreańskim cesarzem w swoim pokoleniu. Jego poddani określają go jako idealnego przywódcę. Jednak pod nieskazitelnymi pozorami, kryje się głęboka rana. Kiedy miał osiem lat, jego ojciec został zamordowany przed jego oczami po przewrocie na dworze. Obecnie, zamiast wykonywać swoje obowiązki, woli uciekać z pałacu i uczęszczać na uniwersyteckie konferencje. Podczas jednej z wypraw, przedostaje się do równoległego świata, gdzie spotyka Jung Tae Eul (Kim Go Eun), panią inspektor z którą musi połączyć siły by pokonać kryminalistów oraz zamknąć drzwi między dwoma światami. 

A jeśli chcielibyście sprawdzić jak wyglądają polskie zapowiedzi, to idźcie koniecznie do Gosiarelli!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger