21:12

Zapowiedzi czerwiec 2020: książki


W czerwcu znowu wysypało nam zagranicznych zapowiedzi. I chociaż brakuje mi czasu (pewnie niedługo Wam o tym opowiem, a raczej pokażę), to postanowiłam mimo wszystko podzielić się z Wami tymi najciekawszymi - tyle że w skróconej wersji, bez pełnych opisów. Zostaną one podzielone na dwie grupy: kontynuacji historii oraz pozostałych (początki serii, jednotomówki itp). I to właśnie od tych drugich zacznę. 
Forest of Souls (23 czerwca 2020) to pierwsza część trylogii Shamanborn od Lori M. Lee, to historia Sirschy Ashwyn, która trenuje przez lata chcąc zostać następnym szpiegiem królowej, do czasu kiedy szamani zabijają jej najlepszego przyjaciela Saengo. Wtedy okazuje się, że jest ona pierwszą od niepamiętnych czasów strażniczką dusz. A Song Below Water (2 czerwca 2020) Bethany C. Morrow to opowieść o Tavi, która nie dość, że musi ukrywać przed światem to że jest syreną, to jeszcze żyje w Portland, gdzie nie ma zbyt wielu czarnoskórych osób, a już w ogóle - takich z magicznymi mocami. Mexican Gothic (30 czerwca 2020) Sylvii Moreno-Garcia to historia mająca miejsce w Meksyku w 1950 roku, gdzie Noemí Taboada otrzymuje od swojej kuzynki, która dopiero co wyszła za mąż, list z prośbą o pomoc. Opowieść o odosobnionej posiadłości, charyzmatycznym arystokracie i dzielnej bywalczyni salonów, która chce ujawnić ich zdradliwe tajemnice
Szykują się także bardzo ciekawe dylogie. A Song of Wraiths and Ruin (2 czerwca 2020) od Roseanne A. Brown to opowieść czerpiąca z zachodnioafrykańskiego folkloru w której księżniczka w żałobie i zdesperowany uciekinier znajdą się w sytuacji w której będą chcieli się zamordować pomimo rosnącego zauroczenia. Natomiast Goddess in the Machine (30 czerwca 2020) Lory Beth Johnson to historia Andry, która obudziła się gorącej, brudnej jaskini w 3102 roku, gdzie wszyscy nazywają ją Boginią. Kiedy Andra zasnęła w komorze kriogenicznej na czas podróży przez galaktykę, miała obudzić się sto, a nie tysiąc lat później, tymczasem budzi się w świecie, w którym cała jej rodzina i wszyscy przyjaciele nie żyją a ich potomkowie myślą, że jest ona wyrocznią.
Czerwiec, to również powrót kontynuacji znanych historii. Pojawi się zakończenie trylogii Lifelike od Jaya Kristoffa - True L1f3 (30 czerwca 2020) oraz ostatnia część projektu My Lady Janies od Cynthi Hand, Brodi Ashton oraz Jodi Meadows, czyli My Calamity Jane (2 czerwca 2020). 

Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądają zapowiedzi na polskim podwórku - zobaczcie co znalazła Gosiarella. A jeśli macie czas i ochotę - wypełnijcie ankietę na temat funkcjonowania eM poleca. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger