16:21

Zapowiedzi listopad 2020: książki


Tak jak co roku, listopad jest miesiącem w którym wydawnictwa dają oddech naszym portfelom, żeby przyszykować je na świąteczne uzupełnianie tytułów, które chciało się kupić, ale nie miało się czasu/okazji/funduszy, żeby to zrobić. Dlatego w tym miesiącu nie dość, że zapowiedzi wyglądają skromnie, to wszystkie mają premierę w pierwszej połowie miesiąca (no, prawie wszystkie). 


Chloe Gong - These Violent Delights (These Violent Delights #1)

Premiera: 17 listopada 2020Opowieść będąca re-tellingiem Romea i Julii, mająca miejsce w Szanghaju w 1926 roku. Krwawy spór między dwoma gangami powoduje, że ulice spływają krwią, pozostawiając miasto w beznadziejnym chaosie. W sercu tego wszystkiego jest Juliette Cai, była tancerka, która wróciła, żeby podjąć rolę dumnej dziedzicki Szkarłatnego Gangu - sieci kryminalistów będących ponad prawem. Ich jedynymi przeciwnikami są Białe Kwiaty, które walczyły ze Szkarłatnym Gangiem od pokoleń. A za każdym ich ruchem jest ich dziedzic, Roma Montagov, pierwsza miłości Juliette oraz jej pierwsza zdrada. 


Jednak kiedy gangsterzy po obu stronach wykazują oznaki niestabilności czego kulminacją jest wyrywanie własnych gardeł, ludzie zaczynają szeptać. O zarazie o szaleństwie. O potworze w cieniach. Kiedy liczba nieżywych się zwiększa, Juliette raz Roma muszą odłożyć na bok zarówno swoją broń jak i niechęć, by pracować razem. Jeśli nie uda im się zatrzymać chaosu, nie będą mieli miasta do rządzenia. 


Charlie N. Holmberg - Spellbreakers (Spellbreakers Duology #1)

Premiera: 1 listopada 2020Osierocona Elsie Camden już jako dziewczynka nauczyła się, że są dwa rodzaje czarodziejów na świecie: ci, którzy płacą za moc rzucania zaklęć oraz ci, tacy jak ona, którzy urodzili się z mocą ich łamania. Jednak jako że jest nielicencjonowanym użytkownikiem magii, jej dar jest przestępstwem. Na zlecenie podziemnej grupy znanej jako Cowls, Elsie używa swojego daru pozwalającego na łamanie czarów by pomagać zwykłym ludziom i buntować się przeciwko arystokracji, niczym Robin Hood. 


Należący do elit użytkownik magii Bacchus Kelsey jest jedno ekskluzywne zaklęcie od tytułu mistrza, kiedy łapie Elsie łamiącą zaklęcie. Aby chronić swój sekret, Elsie dobija targu. Pomoże Bacchusowi naprawić niesforne zaklęcia wokół jego posiadłości, jeśli jej nie wyda. Pracując razem, Elsie rośnie zaufanie oraz sympatia do przystojnego nieznajomego. Tak samo jak jej lęk spowodowany wzrostem liczby morderstw czarodziejów i kradzieży ksiąg zaklęć pozostawionych przy ich ciałach. 


Marissa Meyer - Instant Karma 

Premiera: 3 listopada 2020


Prudence Daniels, która zawsze musi być najlepsza, jest pierwsza żeby oceniać leniwych, niegrzecznych oraz aroganckich mieszkańców w swoim nadmorskim miasteczku. Jej sny o sprawiedliwości wymierzonej przez karmę stają się prawdę, kiedy po nocy spędzonej z przyjaciółmi budzi się z nagłą zdolnością sprowadzenia karmy na wszystkich dookoła niej. Pru beztrosko korzysta z mocy, karząc wszystkich od wandali do hackerów karaoke, jednak jest jedna osoba na której jej moce nie działają: Quint Erickson, jej wymigujący się partner w laboratorium oraz śmiertelny wróg. Wkrótce Pru zacznie odkrywać o nim prawdę, tak samo jak o swoich rówieśnikach, a także o niej samej - jak cienka jest granica między męstwem a próżnością, hojnością a chciwością oraz… miłością i nienawiścią. Jeśli jesteście zainteresowani jakie nowości pojawią się na polskim rynku wydawniczym, to powinniście zobaczyć co dla Was znalazła Gosiarella. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger