19:28

Zagraniczne zapowiedzi: lipiec 2021


W tym wydaniu zagranicznych zapowiedzi, dowiecie się o istnieniu książki, która opisywana jest jako połączenie Mulan oraz Pieśni o Achillesie. Ponadto pojawi się zapowiedź książki, która bardzo mocno kojarzy mi się z baśnią Dzikie Łabędzie. A na koniec kolejnej książki o której będę mogła napisać w cyklu K-pop w książkachShe Who Became the Sun (premiera: 20 lipca 2021) Shelley Parker-Chan to historia będąca opisywana jako połączenie Mulan i Pieśni o Achillesie. W 1345 Chiny znajdują się pod ciężką władzą Mongołów. Dla głodujących wieśniaków w centralnej części, potęga jest czymś co można znaleźć jedynie w opowieściach. Kiedy ósmy syn rodziny Zhu, Zhy Chonghba, otrzymuje swoje przeznaczenie mówiące właśnie o niej, wszyscy są ciekawi jak do tego dojdzie. Natomiast przeznaczenie bycia nikim, jakie spotkało ich sprytną i zdolną drugą córkę rodziny, nikogo nie dziwi. Kiedy atak bandytów powoduje, że dzieci zostają sierotami, to Zhu Chongha umiera z rozpaczy. 


Zdesperowana by uciec przed własną śmiercią, dziewczyna używa tożsamości swojego brata, żeby wstąpić do klasztoru jako młody nowicjusz. Tam, napędzana pragnieniem przetrwania, Zhu odkrywa, że jest w stanie zrobić wszystko, nieważne jak bezduszne, aby skryć się przed swoim przeznaczenie. Kiedy klasztor zostaje zniszczony za wsparcie rebelii przeciwko mongolskiej władzy, Zhu korzysta z szansy, by zbudować swoją przyszłość i przejąć przeznaczenie brata do potęgi. Six Crismon Cranes (premiera: 6 lipca 2021) Elizabeth Lim to z kolei historia Shiori, jedynej księżniczki Kiata, która ma sekret. Zakazana magia płynie w jej żyłach. Zazwyczaj potrafi ja dobrze ukryć, jednak rano w dniu ceremonii zaręczyn, Shiori traci kontrolę. Na początku jej błąd wydaje się być szczęśliwym trafem, uniemożliwiającym ślub, którego nigdy nie chciała, ale przykuwa też uwagę Raikamy, jej macochy. 


Raikama również posiada ciemną magię i wypędza młodą księżniczkę, zamieniając jej braci w żurawie. Ostrzega Shiori, że nie może powiedzieć o tym nikomu, ponieważ za każde słowo, które wyjdzie z jej ust, jeden z jej braci zginie. 


Bez pieniędzy, bez głosu i samotna, Shiori szuka braci a podczas swojej podróży, odkrywa spisek mający na celu przejęcie tronu - spisek tak pokręcony i podstępny, nawet bardziej przebiegły i złożony, niż zdrada Raikamy. Tylko Shiori może naprowadzić królestwo na prawą ścieżkę, jednak żeby to zrobić, musi zaufać temu samemu chłopcu, którego starała się nie poślubić. Oraz musi przyjąć magię, której uczono ją chować przez całe życie, bez względu na to jaki poniesie koszt. Axie Oh i jej XOXO (premiera: 13 lipca 2021) opowiada o niezwykle uzdolnionej wiolonczelistce Jenny, która ma tylko jeden cel: dostać się do prestiżowego konserwatorium muzycznego. Kiedy spotyka tajemniczego, przystojnego Jaewoo w barze swojego wujka w Los Angeles, jest pewna, że to jest rodzaj chłopaka, który mógłby wywrócić do góry nogami jej plany. Jednak w spontanicznym momencie, pozwala mu wyciągnąć się ze strefy komfortu na jedną noc pełną przygód… Zanim chłopak zniknie bez słowa. 


Trzy miesiące później, razem z mamą przylatują do Korei Południowej, żeby zaopiekować się chorą babcią. Jenny przeżywa szok, gdy odkrywa, że Jaewoo jest uczniem tej samej elitarnej akademii artystycznej co ona. I nie jest byle jakim studentem - jest członkiem jednego z największych zespołów k-popowych na świecie - i ma całkowity zakaz randkowania. 


Kiedy związek oznacza wywrócenie do góry nogami dokładnie zaplanowanego życia, Jenny będzie musiała zdecydować raz na zawsze ile jest w stanie zaryzykować dla miłości. 


A jeśli jesteście ciekawi jakie premiery szykują się na polskim rynku wydawniczym, zajrzyjcie do Gosiarelli!


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger