17:18

Zagraniczne zapowiedzi: luty 2022Ta odsłona Zagranicznych Zapowiedzi jest wyjątkowa: nie pamiętam, kiedy ostatnio mogłam napisać o zagranicznej premierze, która miałaby już potwierdzoną polską premierę (a raczej potwierdzenie, że prawa do nich zostały kupione). W tym przypadku to nawet nie jedna, a dwie premiery! The Girl Who Fell Beneath the Sea zostanie wydane przez wydawnictwo Nie Zwykłe, natomiast This Woven Kingdom pojawi się w We Need Ya


Axie Oh - The Girl Who Fell Beneath the Sea
Premiera: 22.02.2022Śmiertelne burze pustoszą ojczyznę Miny od pokoleń. Powodzie zmiatają całe wioski, podczas gdy o nieliczne pozostałe zasoby toczone są krwawe wojny. Jej lud wierzy, że Bóg Morza, niegdyś ich obrońca, teraz przeklina ich śmiercią i rozpaczą. Aby go uspokoić, co roku piękna dziewczyna zostaje wrzucona do morza, aby służyć jako jego oblubienica, w nadziei, że pewnego dnia zostanie wybrana „prawdziwa oblubienica” co zakończy cierpienie. 


Wielu wierzy, że Shim Cheong, najpiękniejsza dziewczyna w wiosce — i ukochana starszego brata Miny, Joona — może być legendarną prawdziwą panną młodą. Ale w noc, kiedy Cheong ma zostać złożona w ofierze, Joon podąża za Cheongiem na morze, mimo że wie, że wtrącanie się jest wyrokiem śmierci. Aby uratować brata, Mina rzuca się do wody zamiast Cheong. 


Przeniesiona do Królestwa Duchów, magicznego miasta pomniejszych bogów i mitycznych bestii, Mina poszukuje Boga Morza, tylko po to, by znaleźć go w zaczarowanym śnie. Z pomocą tajemniczego młodzieńca imieniem Shin — a także grupy składającej się z demonów, bogów i duchów — Mina wyrusza, by obudzić boga mórz i raz na zawsze położyć kres zabójczym burzom.


Ale nie ma dużo czasu: człowiek nie może długo żyć w krainie duchów. A są tacy, którzy zrobiliby wszystko, aby powstrzymać Boga Morza przed przebudzeniem. 


Tahereh Mafi - This Woven Kingdom (This Woven Kingdom #1)
Premiera: 01.02.2022Dla całego świata Alizeh jest nic nie znaczącą służącą, a nie długo zaginioną spadkobierczynią starożytne królestwa Jinn, zmuszoną do ukrywania się na widoku. 


Książe koronny, Karman, słyszał przepowiednie przepowiadające śmierć jego króla. Jednak nigdy nie wyobrażał sobie, że służąca z dziwnymi oczami, dziewczyna, której nie potrafi wyrzucić ze swoich myśli, jednego dnia wykorzeni jego królestwo - i świat. 


Vanessa Len - Only a Monster (Monsters #1)
Premiera: 22.02.2022To miało być idealne lato. Szesnastoletnia Joan, wysłana do ekscentrycznej rodziny zmarłej matki w Londynie, chciała się dobrze bawić. Uwielbia swoją pracę w historycznym Holland House, a kiedy jej przeuroczy współpracownik Nick zaprasza ją na randkę, wygląda na to, że wszystko się układa.


Ale wkrótce dowiaduje się prawdy. Jej rodzina nie jest po prostu ekscentryczna: to potwory z przerażającymi, ukrytymi mocami. A Nick nie jest tylko uroczym chłopcem: to legendarny pogromca potworów, który zrobi wszystko, aby ich pokonać.


Walcząc z Nickiem, Joan jest zmuszona współpracować z pięknym i bezwzględnym Aaronem Oliverem, spadkobiercą rodziny potworów, która nienawidzi jej własnej. Będzie musiała pogodzić się ze swoją własną potwornością, jeśli ma uratować siebie i swoją rodzinę. Ponieważ w tej historii. . .


… nie jest bohaterką. 


Ruta Sepetys - I Must Betray You
Premiera: 01.02.2022Rumunia, 1989 rok. Reżimy komunistyczne w Europie upadają. Siedemnastoletni Cristian Florescu marzy o zostaniu pisarzem, ale Rumuni nie mogą marzyć; są związani zasadami i siłą.


Podczas tyrańskiej dyktatury Nicolae Ceaușescu w kraju rządzonym przez izolację i strach, Cristian jest szantażowany przez tajną policję, by zostać informatorem. Pozostały mu tylko dwie możliwości: zdradzić wszystkich i wszystko, co kocha, albo wykorzystać swoją pozycję, by twórczo podkopać najbardziej znanego złego dyktatora w Europie Wschodniej.


Cristian ryzykuje wszystko, aby zdemaskować prawdę stojącą za reżimem, dać głos innym Rumunom i ujawnić światu, co dzieje się w jego kraju. Chętnie przyłącza się do rewolucji, by walczyć o zmianę, gdy nadejdzie czas. Ale jaki jest koszt wolności?


____

A jeśli chcecie dowiedzieć się co ciekawego pojawi się na polskim rynku wydawniczym - wpadajcie do Gosiarelli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger