19:27

Zagraniczne zapowiedzi: marzec 2022

 

Jeśli jesteście ciekawi co takiego pojawi się na anglojęzycznym rynku wydawniczym w marcu, to przed Wami lista czterech książek, których sama nie mogę się doczekać! 


Victoria Schwab - Gallant

Premiera: 1 marca 2022
Olivia Prior dorastała w szkole dla dziewcząt Merilance a wszystko, co posiadała ze swojej przeszłości, to dziennik matki, który wydaje się popadać w szaleństwo. Nagle, zostaje listownie zaproszona do powrotu do domu – do Gallant. Jednak kiedy przybywa, nikt na nią nie czeka. Ale Olivia nie zamierza opuścić pierwszego miejsca, w którym czuje się jak w domu, nie ma znaczenia, czy jej kuzyn Matthew jest wrogo nastawiony, czy to też widzi na wpół uformowane ghule nawiedzające korytarze.


Olivia wie, że Gallant skrywa tajemnice i jest zdeterminowana, by je odkryć. Kiedy w odpowiednim momencie przechodzi przez zrujnowaną ścianę, znajduje się w miejscu, które jest Gallantem – ale nie. Dwór się rozpada, ghule są solidne, a wszystkim rządzi tajemnicza postać. Teraz Olivia widzi, co komplikowało życie jej rodziny przez pokolenia i skąd mógł pochodzić jej ojciec.


Olivia zawsze chciała gdzieś przynależeć, ale czy zajmie jej miejsce jako Przeor, chroniąc nasz świat przed Panem Domu? A może zajmie swoje miejsce obok niego?


Peng Shepherd - The Cartographers

Premiera: 15 marca 2022
Jaki jest cel mapy?


Całe życie i największa pasja Nell Young to kartografia. Jej ojciec, dr Daniel Young, jest legendą w tej dziedzinie i osobistym bohaterem Nell. Ale nie widziała go ani nie rozmawiała z nim, odkąd ją zwolnił i zniszczył jej reputację po kłótni o starą, tanią mapę autostrady na stacji benzynowej.


Jednak kiedy dr Young zostaje znaleziony martwy w swoim biurze w Bibliotece Publicznej w Nowym Jorku, z tą samą pozornie bezwartościową mapą ukrytą w biurku, Nell nie może się oprzeć śledztwu. Ku jej zaskoczeniu wkrótce odkrywa, że ​​mapa jest niezwykle cenna, a także niezwykle rzadka. W rzeczywistości może być teraz jedyną istniejącą kopią… ponieważ tajemniczy kolekcjoner poluje i niszczy każdą ostatnią – wraz z każdym, kto stanie mu na drodze.


Ale dlaczego?


Aby odpowiedzieć na to pytanie, Nell wyrusza w niebezpieczną podróż, aby odkryć mroczny rodzinny sekret i odkryć prawdziwą moc drzemiącą w mapach…


Allison Saft - A Far Wilder Magic 

Premiera: 8 marca 2022
Kiedy Margaret Welty dostrzega legendarną hala, ostatnią żyjącą mityczną istotę, wie, że wkrótce nastąpi Polowanie na Półksiężyc. Ktokolwiek zdoła zabić halę, zdobędzie sławę i bogactwo oraz odkryje starożytny, magiczny sekret. Jeśli Margaret wygra polowanie, może w końcu sprowadzi matkę do domu. Chociaż jest najlepszym strzelcem w mieście, to zarejestrować się mogą tylko dwuosobowe drużyny, a ona potrzebuje alchemika.


Weston Winters nie jest alchemikiem – jeszcze. Zwolniony z każdej praktyki, jaką otrzymał, jego ostatnia szansa zależy od przyjęcia go przez Mistrza Welty'ego. Ale kiedy Wes przybywa do Welty Manor, znajduje tylko Margaret i jej ogara Trouble. Margaret niechętnie pozwala mu zostać, ale pod jednym warunkiem: musi przyłączyć się do polowania z nią.


Chociaż tworzą niespotykany zespół, Wes jest zachwycony dziewczyną, która przetrwała samotnie na obrzeżach miasta, które jej nie chce, w skrzypiącym domu duchów i smutku. I chociaż Wes zakłóca każdy aspekt jej życia, Margaret do niego ciągnie. On też wie, jak to jest być outsiderem. W miarę zbliżania się polowań i narastania napięć, Margaret i Wes odkrywają czarną magię, która może być kluczem do wygrania polowania – jeśli przetrwają tak długo.


Judy I. Lin - A Magic Steeped in Poison
(The Book of Tea #1)

Premiera: 29 marca 2022
Dla Ning jedyną gorszą rzeczą od utraty matki jest świadomość, że była to jej wina. To ona nieświadomie zaparzyła trującą herbatę, która ją zabiła – trującą herbatę, która teraz grozi zabraniem także jej siostry Shu.


Kiedy Ning dowiaduje się o konkursie na najlepszego shennong-shi w królestwie — mistrza starożytnej i magicznej sztuki parzenia herbaty — wyrusza do cesarskiego miasta, aby wziąć udział w zawodach. Zwycięzca otrzyma od księżniczki przysługę, która może być jedyną szansą Ning na uratowanie życia jej siostry.


Ale między rywalami dźgającymi w plecy, krwawą polityką dworską i tajemniczym (i przystojnym) chłopcem z szokującą tajemnicą, Ning może być tą, która jest w większym niebezpieczeństwie.


A jeśli jesteście ciekawi tego co pojawi się w polskich księgarniach, to koniecznie wpadnijcie do Gosiarelli!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger