20:15

Zagraniczne zapowiedzi: kwiecień 2022

 


Przyznam szczerze, że miałam problem ze znalezieniem zagranicznych premier książkowych w tym miesiącu. Znaczy nie to, żeby ich nie było - bo premier jest bardzo dużo, ale za to trudno było mi znaleźć coś, co by przykuło moją uwagę. Ale udało się i dlatego możecie się zapoznać z moim znaleziskami poniżej. 

Emily X.R. Pan - An Arrow to the Moon

Premiera: 12 kwietnia 2022Hunter Yee potrafi doskonale celować z łuku i strzały, ale wszystko inne w jego życiu nie układa się najlepiej. Ma dość bycia prześladowanym przez błędy swojej rodziny z przeszłości. Jedyne, co powstrzymuje go przed ucieczką, to jego młodszy brat, nadprzyrodzony wiatr i urzekająca dziewczyna z jego nowego liceum.


Luna Chang boi się przyszłości. Zbliża się ukończenie szkoły, a oczekiwania jej rodziców są przytłaczające. Kiedy zaczyna łamać zasady, jej życie wywraca się do góry nogami z powodu nowego, dziwnego chłopca z jej klasy, przybycia nieziemskich świetlików oraz złowieszczej szczeliny rozprzestrzeniającej się po mieście Fairbridge.


Gdy Hunter i Luna próbują nawigować między wrogością i sekretami swoich rodzin, wszystko wokół nich zaczyna się rozpadać. Jedyne, na czym mogą polegać, to ich miłość… ale czas ucieka, a los wypełni się na swój sposób. 


T. Kingfisher - Nettle & Bone

Premiera: 26 kwietnia 2022Po latach obserwowania, jak jej siostry cierpią z rąk okrutnego księcia, Marra — nieśmiała, wychowana w klasztorze, trzecia córka — w końcu zdała sobie sprawę, że nikt nie przyjdzie im na ratunek. Nikt, z wyjątkiem samej Marry.


Szukając pomocy potężnej wiedźmy, Marra otrzymuje narzędzia do zabicia księcia — jeśli uda jej się wykonać trzy niemożliwe do wykonania zadania. Ale, jak to bywa w opowieściach o książętach, czarownicach i córkach, niemożliwe jest dopiero początkiem.


W jej wyprawie do Marry dołącza wiedźma, niechętna wróżka, były rycerz oraz kurczak opętany przez demona. Razem, cała piątka zamierza być ręką, która zaciska się na gardle księcia i wreszcie uwalnia rodzinę Marry i ich królestwo od tyranicznego władcy.


Emily St. John Mandell - Sea of Tranquility

Premiera: 5 kwietnia 2022Edwin St. Andrew ma osiemnaście lat, kiedy przeprawia się parowcem przez Atlantyk, wygnany z grzecznego towarzystwa po źle przyjętej diatrybie na przyjęciu. Wkracza do lasu, oczarowany pięknem kanadyjskiej dziczy i nagle słyszy dźwięki skrzypiec odbijające się echem w terminalu sterowców – doświadczenie, które wstrząsa nim do głębi.


Dwa wieki później słynna pisarka, Olive Llewellyn, jest na trasie promującej książkę. Podróżuje po całej Ziemi, ale jej dom to druga księżycowa kolonia, miejsce z białego kamienia, strzelistych wież i sztucznego piękna. W tekście bestsellerowej powieści Olive o pandemii kryje się dziwny fragment: mężczyzna gra na skrzypcach w rozbrzmiewającym echem korytarzu terminalu statków powietrznych, gdy wokół niego wznoszą się drzewa lasu.


Kiedy Gaspery-Jacques Roberts, detektyw z Night City, zostaje zatrudniony do zbadania anomalii w północnoamerykańskiej dziczy, odkrywa przewrotnych zdarzeń: wygnanego syna hrabiego doprowadzonego do szaleństwa, pisarza uwięzionego daleko od domu, podczas gdy pandemia pustoszy Ziemię, i przyjaciela z dzieciństwa z Miasta Nocy, który, podobnie jak sam Gaspery, dostrzega szansę na zrobienie czegoś niezwykłego, co zakłóci linię czasu wszechświata.


A jeśli chcecie dowiedzieć się, co ciekawego pojawi się na polskim rynku wydawniczym - wpadajcie do Gosiarelli. Ja natomiast jestem pewna, że nie przejdę obojętnie obok premiery 27 kwietnia, czyli drugiej części Gildii Zabójców - Dzieci Gildii.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger