20:20

[eM dramy] DramaRAR #1


W końcu przyszedł ten moment, kiedy po ponad roku oglądania k - dram oraz próbach zachęcenia Was do ich oglądania (albo przestrzegania Was o czym powinniście wiedzieć zanim zaczniecie oglądać) przechodzimy do konkretów. Nadszedł czas, żebym zaczęła dzielić się z Wami tym co obejrzałam i tym czy warto to obejrzeć. Ponieważ trochę się tego nagromadziło, na razie będę się starała łączyć tytuły tematycznie.

Dzisiaj porozmawiamy o dramach, które uświadomiły mi, że na naszym rynku brakuje mi pewnego typu seriali. Wszystkie tytuły o których przeczytacie poniżej pokazują, że da się stworzyć ciekawe historie o ludziach, którzy dopiero co (no albo już trochę bardziej) wchodzą w dorosłe życie. O tym, jak czasami nie wiadomo co się chce robić w życiu i co ze sobą zrobić, kiedy okazuje się ile wysiłku trzeba włożyć, żeby spełnić swoje marzenia.

Fight for my wayFight for my way to opowieść o paczce przyjaciół, którzy znają się od wielu lat - razem dorastali a obecnie wszyscy mieszkają bardzo blisko siebie. I chociaż relacje między nimi w są w tej dramie bardzo ważne, to dla mnie na pierwszy plan wysuwa się wątek spełniania marzeń i jak dorosłość może pokrzyżować nawet najwspanialsze plany. Ale pokazuje też, że warto próbować i nie poddawać się dążąc do celu - co samo w sobie jest nauką. Mimo koreańskiej produkcji i typowych dla niej schematów, opowieść dość uniwersalna w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Just between loversNajcięższa, jeżeli chodzi o naładowanie emocjami drama spośród wspomnianych w dzisiejszym wpisie. Opowiada historię ludzi, którzy przeżyli katastrofę budowlaną (a dokładniej zawalenie centrum handlowego). Just between lovers pokazuje jak ludzie przez lata próbują poradzić sobie z tragedią, która dotknęła ich, a także ich bliskich oraz to w jaki sposób te wszystkie wydarzenia wpłynęły na dorastających bohaterów. Ta drama była dla mnie również ciekawa ze względu na to, że powoli odkrywane było kto w jaki sposób był ze sobą powiązany. Plus dodajmy do tego to, że Just between lovers to świetna ilustracja tego, jak jedna decyzja może zmienić całe życie.

Because this is my first life


Jeżeli kiedykolwiek przeczytaliście opis Because this is my first life to wiecie, że drama wydaje się być czymś, co widzieliśmy już wiele razy i na pewno wiemy jak to się skończy. Może i troszeczkę tak jest, ale warto obejrzeć tę dramę dla bohaterek - które w odróżnieniu od swoich koleżanek z innych dram pokazują, że można przełamać schematy i starać się żyć inaczej. Że bohaterki w dramach to nie tylko ładne (a czasami wręcz irytujące) dodatki, ale pełnoprawni bohaterowie, którzy wiedzą czego oczekują i zrobią wszystko co mogą, żeby dotrzeć do celu - nawet na przekór tradycji i społeczeństwa.

Age of youth (Hello my twenties)Age of youth opowiada historię pięciu studentek, które mieszkają w jednym domu. Każda z nich jest zupełnie inna, różne są także ich problemy i jak to czasami bywa, kiedy taka grupa ludzi przebywa ze sobą dużo czasu - czasami dochodzi do spięć. Z drugiej strony pięknie pokazane jest to jak starają się zrozumieć a nawet wspierają się, kiedy którejś z nich zdarzy się coś złego (plus widzimy całą drogę, które przechodzą, żeby zdać sobie sprawę przez co przechodzą pozostałe). Dziewczyny mają różne problemy - czasami błahe, ale bardzo dużo uwagi poświęcono również tym poważniejszym z którymi każda z nich się zmaga (przy czym miałam wrażenie, że działo się tam tyle, że gdyby rozdzielić dziewczyny, to i tak ich wątki starczyłyby na cały oddzielny sezon - chociaż to by już tak dobrze nie wyszło). Romanse są, ale raczej na drugim planie. I nie martwcie całość okraszona jest solidną dawką humoru.   Poza tym, Age of youth to jedna z nielicznych dram, które posiadają drugi sezon. I nie pomylcie się - na Netflixie znajdzie tylko ten drugi (nie pytajcie się mnie dlaczego - też tego nie rozumiem).

Dajcie znać, czy oglądaliście którąś z tych dram (wiecie, że uwielbiam dyskutować o spoilerowych szczegółach). A może właśnie teraz oglądacie jakąś dramę, którą chcielibyście polecić?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger