20:28

Zagraniczne zapowiedzi: październik 2018Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie październik to jeden z tych miesięcy, kiedy przestają nadążać za tym co i kiedy jest wydawane, czy to na rynku polskim czy zagranicznym. Nie wspominając nawet o próbie czytania tego wszystkiego na bieżąco. Przed wami kilka premier z zagranicy, na które warto zwrócić uwagę w październiku.  

Sarah J. Maas - Kingdom of Ashes (Throne of Glass #7)Premiera: 28.10.2018
Z końcem października w końcu pojawi się zakończenie przygód Aelin i pozostałych bohaterów Szklanego tronu (naprawdę mam nadzieję, że będzie to zakończenie i nie czeka nas niemiła niespodzianka w postaci kolejnego tomu lub piętnastu nowelek wątpliwej jakości). Nie będę próbowała nawet opisać, co się tam wydarzy, bo spoilery, ale wiedzcie jedno - ja coraz bardziej się boję tego zakończenia. A jeżeli jesteście ciekawi jakie będę miała przemyślenia podczas czytania (czekam z niecierpliwością na ebooka!) to bądźcie pewni, że będę się nimi dzieliła na fanpage’u eM poleca.

Becky Albertalli, Adam Silvera - What If It's UsPremiera: 09.10.2018
Tych dwóch autorów, chyba nie trzeba przedstawiać. Becky Albertalli to autorka Simona i innych homo sapiens, natomiast Adam Silvera napisał Raczej szczęśliwy niż nie oraz Zostawiłeś mi tylko przeszłość. Opis zapowiada wszystko co najlepsze od obu autorów: młodzieżową obyczajówkę z głównym wątkiem LGBT z niezłą dawką humoru.

Megan Sheperd - Grim Lovelies (Grim Lovelies #1)
Premiera: 02.10.2018
Za każdym razem, kiedy czytam opis Grim Lovelies na myśl nasuwa mi się tylko jedno słowo: creepy. Ale za to jakie! Historia opowiada o dziewczynie, która kiedyś była zwierzęciem (trochę na odwrót niż to zazwyczaj bywa, kiedy to ludzie są zaklęci w zwierzęta) a obecnie poszukuje mordercy swojej Pani (która maczała palce w tej międzygatunkowej zmianie). Coś dla miłośników Paryża, bo właśnie tam będzie rozgrywała się cała historia. Opis obiecuje również obecność tajemniczego magicznego stowarzyszenia!

Virginia Boecker - An Assassin’s Guide to Love and TreasonPremiera: 23.10.2018
Historyczny romans młodzieżowy w czasach panowania Królowej Elżbiety I. Jeżeli opis nie oszukuje, to czeka nas tutaj jazda bez trzymanki do której zalicza się: plan morderstwa Królowej, dziewczyna w przebraniu chłopaka, szpiedzy i WILLIAM SHAKESPEARE. Nie wiem jak Was, ale wystarczyło mi tylko tyle, żeby zainteresować się tym tytułem.

Julie Kagawa - Shadow of The Fox (Shadow of the Fox #1)
Premiera: 02.10.2018
Julie Kagawa, znana z serii Talon oraz Żelazny Dwór powraca z kolejną książką fantasy dla młodzieży. Po smokach i elfach przyszedł czas na mitologię japońską i kitsune w roli głównej. Nie ukrywam, że po opowiadaniu Julie ze zbioru A Thousand Beginnings and Endings z tym samym motywem, jestem bardzo ciekawa co z tego wyjdzie. Opisy książki sugerują, że pojawią się w niej również: smoki, samuraje oraz zwoje.


Również 2 października pojawi się kilka kontynuacji znanych tytułów, m.in. The Muse of Nightmares od Laini Taylor (czyli druga część Marzyciela), The Lady's Guide to Petticoats and Piracy, czyli druga część przygód o rodzeństwie Montague od Mackenzi Lee, a także nowelka od Holly Black - The Lost Sisters, czyli nowelka mająca miejsce w świecie Okrutnego Księcia.
Warto też wspomnieć, że w październiku premierę będzie miała także nowa książka Markusa Zusaka - Bridge of Clay (a dokładnie 9 października). To ten pan, który napisał Złodziejkę książek, gdyby ktoś nie kojarzył. Dajcie znać, czy któraś z premier zwróciła Waszą uwagę i koniecznie - napiszcie czego już nie możecie się doczekać!
A jeżeli jesteście ciekawi co słychać w polskich premierach - wejdźcie do Gosiarelli, ona się tam Wami zaopiekuje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger