21:18

Zagraniczne zapowiedzi: wrzesień 2019


Wakacje się skończyły nie tylko dla uczniów, ale też dla wydawnictw. Znowu wkraczamy w okres w którym premiera będzie goniła premierę. Wrzesień to dopiero początek, ale lista książek jest już całkiem spora, chociaż może nie dla wszystkich, ponieważ w dzisiejszych zagranicznych zapowiedziach będzie dużo kontynuacji serii. Oczywiście bez spoilerów. Jeżeli chodzi o zupełnie nowe tytuły, to przygotujcie się, że będzie trochę o  nieumarłych. 

Tamsyn Muir - Gideon the Ninth (The Ninth House #1)

Premiera: 10.09.2019Dziewiącty Nekromata potrzebuje fechmistrza. Gideon ma miecz, trochę sprośnych magazynów i brak czasu na głupoty nieumarłych. 

Wychowana przez nieprzyjazne, skostniałe mniszki, starożytne sługi i niezliczone szkielety, Gideon jest gotowa porzucić życie w służbie i w zaświatach jako ożywione zwłoki.  Pakuje swój miecz, buty i sprośne magazyny i przygotowuje swoją ucieczkę. Jednak jej nemezis z czasów dzieciństwa nie pozwoli uwolnić się jej bez służby. 

Harrowhark Nonagesimus, Wielebna Córka z Dziewiątego domu oraz nadzwyczajna wiedźma kości, została wezwana do działania. Cesarz zaprosił dziedziców każdego z jego lojalnych Domów do stawienia się na śmiertelną próbę umiejętności oraz rozumu. Jeśli Harrowhark powiedzie się, stanie się nieśmiertelnym, potężnym sługą Zmartwychwstania, jednak żaden nekromanta nie może wstąpić tam bez swojej kawalerii. Bez miecza Gideon, Harrow przegra, a Dziewiąty Dom umrze. 

Oczywiście, lepiej żeby niektóre rzeczy pozostały nieżywe.

Emily Lloyd - Jones - The Bone Houses 

Premiera: 24.09.2019Siedemnastoletnia Aderyn (nazywana Ryn) dba tylko o dwie rzeczy: swoją rodzinę i rodzinny cmentarz. A w tym momencie oba są w kiepskim położeniu. Od czasu śmierci rodziców, Ryn i jej rodzeństwo wiodą nędzne życie grabarzy w odległej wiosce Clbren, która znajduje się u podnóża śmiercionośnej góry, która kiedyś była zamieszkiwana przez Fae. Problem z byciem grabarzem w Colbren jest taki, że nie wszystko co jest martwe taki pozostaje. 

Ciała, które powstały nazywane są kościanymi domami a legenda głosi, że są one rezultatem starej klątwy. Kiedy w mieście pojawia się Ellis, tajemniczy praktykant tworzący mapy, kościane domy atakują z nową zaciekłością. Co sprawia, że Ellis je przyciąga? A co ważniejsze, co można zrobić, żeby zatrzymać je na dobre? 

A jeśli chodzi o kontynuacje już wydanych serii, koniecznie musicie zaznaczyć sobie w kalendarzu datę 3 września! To właśnie wtedy wychodzi ostatni tom trylogii Nibynocy Jaya Kristofa - Darkdown. Reakcje, które widziałam u szczęśliwców, którzy mieli już możliwość przeczytania tej książki, wskazują na to, że trzeba się przygotować, na nóż wbity w serduszko. Tego samego dnia premierę ma również kontynuacja przygód Cassidy Blake od Victorii Schwab - Tunnel of Bones

Sama nie mogę się doczekać również Wayward Son od Rainbow Rowell, który będzie miał premierę 24 września. Kojarzycie inną książkę tej autorki - Fangirl? A dokładnie historię o której główna bohaterka pisała fanfiction? Wayward Son to właśnie druga część tej historii - Carry On

Dajcie znać na co czekacie we wrześniu! 
A jeżeli jesteście ciekawi co ciekawego dzieje się na naszym polski podwórku - wpadnijcie do Gosiarelli. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger