14:26

Zagraniczne zapowiedzi: listopad 2019


Kolejny miesiąc i kolejnym moment w którym mogłam zatrzymać się na chwilę, żeby znaleźć najciekawsze premiery książkowe na zagranicznym rynku wydawniczym. Muszę przyznać, że w tym miesiącu będzie całkiem ciekawie - nie dość, że premierę będzie miała finałowa część trylogii o której jest bardzo głośno, to po kilku latach powróci autorka równie głośnego tytułu. Do tego książka która została zainspirowana piosenką Daveeda Diggsa (tak, to ten pan z oryginalnej ekipy Hamiltona!) oraz historia, która prawie nie została wydana. 

Holly Black - The Queen of Nothing (The Folk of the Air #3)
Premiera: 19 listopada 2019The Queen of Nothing to wspomniana już wcześniej ostatnia część trylogii The Folk of Air, której pierwsza część w Polsce została wydana pod tytułem Okrutny Książę.

I żeby nie było, że tylko tyle Wam napiszę, żeby nie zaspoilerować wydarzeń z poprzednich części, to zrobię tak: jeżeli lubicie nie przesłodzone YA w klimacie fantasy, gdzie faerie (nie mylić z elfami!) są przedstawione w sposób, który niezbyt często się spotyka a do tego uwielbiacie knucie i intrygi - koniecznie zainteresujcie się tą serią. 

Moja opinia o: The Cruel Prince II The Wicked King


Erin Morgenstern - The Starless Sea
Premiera: 5 listopada 2019Nazwisko Erin Morgenstern może być Wam znane, jeżeli siedzicie w książkowej blogosferze już od jakiegoś czasu - nie, nie ma nic wspólnego z Nocnymi Łowcami - ponieważ jest autorką popularnej swego czasu książki Cyrk nocy (którego nie czytałam, ale naczytałam się pozytywnych opinii)

Zachary Ezra Rawlins odkrywa książkę w której pomiędzy opowieściami zapisana jest historia z jego dzieciństwa. Próbując zrozumieć o co w tym chodzi, Zachary odkrywa serię wskazówek - pszczołę, klucz i miecz - które zaprowadzą go do sekretnego klubu w Nowym Jorku na bal maskowy w Nowym Jorku, gdzie poprzez ukryte drzwi w starej bibliotece znajdzie się w świecie ukrytym pod powierzchnią ziemi. 

Razem z Mirabel, różowowłosą protektorką tego miejsca oraz Dorianem, przystojnym, bosym mężczyzną zmieniającym sojusze, Zachary wyruszy w podróż poprzez powykręcane tunele, ciemne schody, zapchane sale balowe oraz słodkie wybrzeża tego magicznego świata, próbując odkryć swoje przeznaczenie - zarówno w tajemniczej książce jak i we własnym życiu. 

Rivers Solomon - The Deep
Premiera: 5 listopada 2019Zainspirowana piosenką o tym samym tytule zespołu Clipping (w skład którego wchodzą: Daveed Diggs, William Hutson oraz Jonathan Snipe), The Deep to historia podwodnej społeczności potomków ciężarnych niewolnic z Afryki, które były wyrzucane za burtę przez poganiaczy niewolników, którzy wiodą idylliczne życie w głębinach. 

Amélie Wen Zhao - Blood Heir (Blood Heir Trilogy #1)
Premiera: 19 listopada 2019Blood Heir to książka, której premiera w pewnym momencie została odwołana ze względu na negatywne opinie,a nawet bezpodstawny hejt, który pojawił się w Internecie (w skrócie: ktoś nie przeczytał książki, a zarzucał Amelie bycie rasistką). Jednak po przeanalizowaniu zarzutów, autorka stwierdziła, że nie ma sobie nic do zarzucenia i potwierdziła jej wydanie. 

W Imperium Cyrilian istnieją ludzie, którzy posiadają dary za pomocą których mogą kontrolować świat. Są oni nienaturalni, niebezpieczni. Anastacya Mikhailov, księżniczka koronna, ma przerażający sekret. Jej dar związany z krwią jest jej przekleństwem i powodem dla którego spędziła całe swoje życie za murami pałacu. 

Kiedy jej ojciec, cesarz, zostaje zamordowany, jej świat pada w gruzach. Uznana za mordercę, Ana musi uciekać z pałacu, żeby uratować swoje życie. Żeby oczyścić swoje imię, sama musi znaleźć mordercę swojego ojca. Jednak Cyrilia za drzwiami pałacu jest innym miejscem od tego, które myślała, że zna. Korupcja rządzi krajem i szykuje się coś, co uderzy w podstawy świata. Jest tylko jedna osoba skorumpowana na tyle, żeby pomóc Anie: Ramson Quicktongue, który ma swoje niecne plany do zrealizowania. 

---
Jeżeli jesteście ciekawi, co pojawi się na polskim rynku wydawniczym - idźcie na zapowiedzi do Gosiarelli. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger