14:32

Zagraniczne zapowiedzi: grudzień 2019Jak zawsze w grudniu przychodzi czas, kiedy wydawnictwa dają trochę odpocząć od najnowszych premier i skupić się na nadrabianiu czytelniczych zaległości (albo na doprecyzowaniu listu do św. Mikołaja z tytułami, które chciałoby się dostać pod choinkę). Mimo to, udało mi się znaleźć kilka ciekawych tytułów, które będą miały swoja premierę w grudniu. 

Jennieke Cohen - Dangerous Alliance: An Austentacious Romance

Premiera: 3 grudnia 2019Książka, której hasło promocyjne opiera się na porównaniu do The Gentleman’s Guide to Vice and Virtue w połączeniu z Jane Austen z dodatkiem historycznego romansu z odrobiną tajemnicy. 
Lady Victoria Aston ma wszystko czego mogłaby pragnąć: szczęśliwą siostrę mężatkę, zabezpieczoną przyszłość jej rodzinnej posiadłości i możliwość trwonienia czasu na łące niedaleko domu. 

Jednak teraz Vicky musi wyjść za mąż - albo pozbawić siebie i swoją rodzinę środków do życia. Uzbrojona jedynie w wiedzę z jej ukochanych powieści Jane Austen, wkracza w podstępny sezon towarzyski. 

Niestety, panna Austen miała mało do powiedzenia na temat sytuacji w której Vicky znajduje się dokładnie: czy pan Carmichael jest naprawdę łajdakiem, czy jej dawny przyjaciel Tom Sherborne ma na oku jej posag, czy jej serce, czy nawet jak odeprzeć zaloty nieudolnego pana Silby posiadającego niespotykany styl. 

Co najgorsze, wszystkie książki Vicky zdają się milczeć na temat przedziwnych wypadków, które rozgrywają się dookoła niej, takich, które mogłyby uniemożliwić jej przetrwanie do ślubu. 

Kiley Reid - Such a Fun Age
Premiera: 31 grudnia 2019Alix Chambelain jest kobietą, która dostaje wszystko czego zechce a zapracowała na to pokazując innym kobietom jak robić dokładnie to samo. Jako matka z dwójka małych córeczek, zaczęła jako blogerka i szybko zbudowała swoją markę. Dlatego jest w szoku, kiedy opiekunka jej dzieci, Emira Tucker pewnej nocy zostaje skonfrontowana. Widząc młodą czarnoskórą dziewczynę razem z białym dzieckiem późno w nocy, strażnik w lokalnym prestiżowym supermarkecie oskarża Emirę o porwanie dwuletniej Briar. Emira zostaje upokorzona, kiedy zbiera się grupa ludzi, która nagrywa całe wydarzenie. Alix chce naprawić sytuację. 

Ale Emira nie ma celu w życiu, jest spłukana i podejrzliwa wobec zamiarów pomocy. Mając dwadzieścia pięć lat straci ubezpieczenie zdrowotne i nie ma pojęcia co chce zrobić ze swoim życiem. Kiedy film na którym jest Emira przyciąga kogoś z przeszłości Alix, obie kobiety przechodzą szybki kurs, który spowoduje, że zmienią wszystko co myślą o sobie samych i nawzajem. Tomi Adeyemi - Children of Virtue and Vengeance (Legacy of Orïsha #2)
Premiera: 3 grudnia 2019Jeżeli chodzi o kontynuacje serii, których poprzednie tomy zdobyły rozgłos, to czeka nas premiera kontynuacji Dzieci Krwi i Kości, których moja opinię możecie przeczytać TUTAJ

~~~~

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger