18:54

[eM dramy] K-dramy: zapowiedzi na 2020

Ilustracją do dzisiejszego tekstu będą #mądrościzdram, które możecie znaleźć co czwartek na moim FB.

Przygotowanie zestawienia z najciekawszymi zapowiedziami koreańskich dram na ten rok wcale nie jest tak łatwą sprawą jakby można się było spodziewać. Wszystko przez ich specyfikę - najczęściej dostajemy jeden sezon, który emitowany jest przez około dwa - trzy miesiące, po czym pojawia się kolejna drama. Nie wspominając o tym, że o samych szczegółach danej dramy możemy się dowiedzieć przed samą emisją - zaczynając od obsady, kończąc na konkretnym opisie. Jednak w tym roku postanowiłam spróbować zmierzyć się z zadaniem sprawdzenia, co ciekawego będziemy mogli obejrzeć. Wszystkie informacje pochodzą z mydramalist (możecie mnie dodać do znajomych!)

Zaczniemy od czterech tytułów, które zainteresowały mnie najbardziej. Pierwszym z nich jest The Story of Gumiho, który (jakżeby inaczej) będzie opowiadał o Gumiho, który kiedyś rządził niczym bóg a teraz jest swego rodzaju urzędnikiem między tym światem a światem podziemnym, którego zadaniem jest utrzymanie świata duchów w tajemnicy przed światem żyjących. W rolach głównych: Lee Dong Wook oraz Jo Bo Ah. Kolejna drama to Sandbox - Seo Dal Mi chce otworzyć własną firmę, żeby stać się drugim Steve’em Jobsem. Z tego powodu rzuca studia i podejmuje pracę na pół etatu. Nam Do San jest geniuszem matematycznym i właścicielem Samsan Tech, które nie radzi sobie najlepiej. W rolach głównych wystąpią Bae Suzy i Nam Joo Hyuk. Trzecim tytułem jest The King: Eternal Monarch. Będzie to historia oparta na równoległych światach. Jednym z nich będzie Korea przypominająca tą współczesną, druga natomiast będzie pochodziła z alternatywnej rzeczywistości rządzonej przez monarchę. Żeby zamknąć drzwi między światami, Cesarz Korei musi połączyć siły z panią detektyw ze współczesnego świata. W głównych rolach: Lee Min Ho, Kim Go Eun, Woo Do Hwan, Kim Kyung Nam. Ostatnia drama to I’ll Find You on a Beautiful Day. Hae Won jest zwyczajną kobietą, która od dziecka gra na wiolonczeli a która została emocjonalnie skrzywdzona przez innych ludzi. Zmęczona życiem w Seulu , decyduje się wrócić do rodzinnego Bookhyun Village. Właśnie tam spotyka Eun Seopa, który prowadzi księgarnie Goodnight Bookstore. Jego życie jest proste - budzi się, pije kawę, czyta książkę i pisze na swoim blogu. Jego życie zaczyna się zmieniać po poznaniu Hae Won. W rolach głównych: Park Min Young oraz Seo Kang Joon. 


Mr. Sunshine

W tym roku znowu czekają na nas dramy, gdzie głównym motywem będzie sztuczna inteligencja. Half of Half będzie historią o związku między Ha Wonem - programistą zajmującym się sztuczną inteligencją a Han Seo Woo, zajmującą się klasyczną inżynierią dźwięku, W rolach głównych wystąpią Jung Hae In oraz Chae Soo Bin. My Holo Love opowiadać będzie wydarzenia po tym jak samotna kobieta spotyka sztuczną inteligencję Holo. Go Nan Do jest właścicielem firmy IT, jednak jedynymi osobami które wiedzą o jego istnieniu są jego siostra oraz oficjalny CEO. Han So Yeon  jest asystentką menadżera w firmie zajmującej się okularami. Chociaż świetnie radzi sobie zawodowo, to w życiu prywatnym utrzymuje dystans z powodu niemożliwości rozpoznawania twarzy. W głównych rolach wystąpi Yoon Hyun Min oraz Go Sung Hee. Natomiast w Love Like a Person poznamy historię cudownej miłości sztucznego, inteligentnego męskiego androida i wrażliwej kobiety. Gong Joon Hee jest nauczycielką WFu, która wierzy, że spotkała mężczyznę, który był jej pisany dwa lata później i jest zaskoczona, kiedy twierdzi, że jej nie pamięta. W rolach głównych Yoong Eun Hye i Yoon Hyun Min. 


Hotel del Luna

W 2020 roku pojawią się także dramy, które będą miały coś wspólnego z show biznesem. Record of Youth to historia o młodych ludziach w świecie modelingu (w rolach głównych: Park Bo Gum, Park So Dam, Byun Woo Suk). Touch to historia o wizażyście, który nabawił się problemów i trainee, która odpadła z programu survivalowego dzięki któremu mogła zadebiutować (w rolach głównych: Joo Sang Wook, Kim Bo Ra). Natomiast Idol Doctor to historia miłości między popularnym idolem, który uważa, że jest centrum świata, a panią doktor, która próbuje go wyleczyć z lunatykowania. W roli głównej Jun z U-kiss. W So I Married An Anti-Fan zobaczymy historię supergwiazdy i dziennikarki, która straciła przez niego pracę. Wspólnie biorą udział w programie w którym gwiazdy mieszkają za swoimi anty fanami. W rolach głównych wystąpią Choi Tae Joon oraz Choi Soo Young. Natomiast Superstar Miss Lee to adaptacja webtoona w którym Lee Yeo Jung, pracownica P Shopping podczas wypadku zamienia się duszą ze znaną aktorką. Będzie tam też wątek menadżera marketingu P Shopping i najmłodszego syna właściciela grupy P - w tej roli Yoo Seung Ho. 


The Tale of Nokdu

Zostając przy webtoonach, czeka nas kilka ciekawych adaptacji. Jedną z nich jest Welcone Home w którym poznamy Hong Jo - kota, który potrafi się przemienić w człowieka oraz dwudziesto kilku letniej kobiety, Kim Sol Ah, która stara się chronić ludzi, których kocha - przez co przyciąga wiele ludzi o cechach kotów. W końcu zabiera do domu Hong Jo, myśląc, że to zwykły kot. W rolach głównych L z Infinite oraz Shin Ye Eun. Ostatnio coraz więcej informacji pojawia się o adaptacji Itaewon Class w której zagra Park Seo Joon. Historia o młodych ludziach, biznesie i zemście. W pozostałych rolach głównych Kim Da Mi, Nara oraz Yoo Jae Myung. Ciekawie zapowiada się również Deceased’s Soul - historia dwójki przyjaciół od najmłodszych lat: syna dyrektora szpitala oraz córki właściciela domu pogrzebowego. Jedno z nich stara się przywrócić dusze zmarłych do życia, natomiast drugie prowadzi je w zaświaty. Najbardziej ciekawa chyba jestem adaptacji webtoona True Beauty - może dlatego, że sama jestem w trakcie jego czytania. Opowiada on historię dziewczyny, która zmieniła się dzięki makijażowi.

Pojawią się również koreańskie wersje zachodnich seriali. Miss Mom Jane to oparta na The Virgin Jane (i powiedzmy sobie szczerze - wszystkich innych wersjach) kobiety, która przez przypadek okazuje się być w ciąży. Goddess of the Court będzie adaptacją Drop Dead Diva w której modelka umierając w wypadku samochodowym zamienia się ciałami z panią adwokat przy kości. Natomiast Younger to remake serialu o tym samym tytule w którym 40 letnia kobieta będzie udawać młodszą, żeby zdobyć pracę. 


Search: WWW

W nadchodzącym roku możemy spodziewać się także kontynuacji historii, które już poznaliśmy (a na część z nich można powiedzieć, że z niecierpliwością czekaliśmy). Będzie to między innymi historia o zombie w historycznych czasach (Kingdom 2), opowieść o świecie w którym pojawiła się aplikacja pozwalająca na określenie, czy w określonej odległości znajduje się ktoś kto darzy cię sympatią (Love Alarm 2) oraz najbardziej uroczy diss na koreańskie dramy jaki można by sobie wyobrazić (Dramaworld 2).  

Oczywiście, nie może tu zabraknąć również dramy, która powstaje na podstawie Bangtan Universe (znanej również jako The Most Beautiful Moment in Life, czy HYYH), czyli alternatywnej historii kreowanej przez jeden z najpopularniejszych obecnie zespołów na świecie - BTS. Dla tych, którzy są zaznajomieni z twórczością zespołu, może to być nie tylko ciekawe doświadczenie, ale również dzięki tej dramie może w końcu uda się uzyskać odpowiedź na część pytań. 

Oczywiście nie są to wszystkie koreańskie dramy, które będą miały premierę w 2020 roku, a jedynie ich przegląd z mojej perspektywy. Na pewno widać, że oprócz tych o których pisałam powyżej, pojawią się również nowe i nie-tak-nowe motywy, jak praca pielęgniarek czy historie o detektywach z wątkami superanturalnymi. 

Koniecznie dajcie znać, czy którą z dram Was zainteresowała. A może są jakieś, których sami nie możecie się doczekać? 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © eM poleca , Blogger